Tajemné jezero Vostok – vědci zde hledají nejen nové formy života, ale i Hitlerův archiv

10
868

Ruským vědcům se v pondělí 6. února podařilo provrtat až k hladině antarktického jezera Vostok, které se ukrývá pod 4 km silnou vrstvou ledu. Soudí se, že v jezeře by mohly žít více než dvacet miliónů let staré mikroorganismy, které se celou dobu pod vrstvou ledu a ve tmě vyvíjely odlišným způsobem od ostatního života na Zemi. Stejně tak by výzkum Vostoku mohl přinést nové poznatky o podmínkách na některých měsících Jupitera a Saturnu, kde také existují jezera pod příkrovem ledu.

To ale není jediné tajemství, které zde vědci hledají. Domnívají se totiž, že jezero může ukrývat i Hitlerův tajný archiv z konce druhé světové války. Informaci objevili v dokumentech německého námořnictva. Vrchní velitel nacistického ponorkového loďstva Karl Dönitz v roce 1943 uvedl: „Německé ponorkové loďstvo s hrdostí představuje svůj nejnovější projekt – nepřístupnou pevnost pro našeho führera, která bude vybudována na druhém konci světa, v Antarktidě.“

Německá ponorka U-530 dosáhla v roce 1945 jižního pólu. Tehdy se také skupina odborníků měla dostat k hladině jezera Vostok, kde vybudovala ledovou jeskyni. V ní byly uloženy krabice s vysoce tajnými materiály včetně osobních spisů samotného Hitlera. Unikátní podzemní jezero mělo pak sloužit jako úložiště ostatků Adolfa Hitlera i jeho ženy Evy Braunové. Podle některých spekulací byla po smrti jejich těla dopravena jinou ponorkou do ledové jeskyně v Antarktidě v naději, že je jednou bude možné oživit. V dnešní době, kdy existuje klonování, je to dost děsivá představa.

Zdroj: lifenews.ru

 • Kolega Ivo vybírá materiály z nejrůznějších zdrojů a občas se k některému tématu vrátí, když mu z nějakého hlediska přijde zajímavé. Vzhledem k tomu, že jde o různé zdroje, mohou si témata protiřečit…:-)

  • Tom

   AAAAAAAAAAAA omluvam se Pane IVO, nemate nekdo popel i žhavej beru moje chyba Vostok je na Jižním pólu, ale nikdy jsem neslysel že se dá jižní pol podplout ponorkou.

   • V

    dodal bych, že i kdyby to bylo možné, tak za dob Hitlera by to bylo téměř nemožné

 • Ryochi

  Nevím, jestli je to tím, že sem píší různí redaktoři, kteří si nečtou příspěvky těch druhých, nebo sem píšete jen aby ste byli zajímaví, ale občas si tu docela protiřečíte no :-)

  • Tom

   Ja jsem to nepochopil.

   Nemci dosáhli JIŽNÍHO POLU v ponorce? Píšou tam o ANTARKTIDĚ ve spojeni s jezerem VOSTOK? Jasně jedním 4 km vrtem budou probádavat a hledat bedýnky po Hitlerovi ve 3 největším jezeře na světě. :-)))

   • Ryochi

    já taky ne…
    A nemluvím o tom, že jak psal Danny, ještě před 3 dny to bylo, jak nemůžou navázat spojení s těmi vědci už 6 týdnů.
    Opravdu někdy co je moc, to je příliš ..

    • Yoggy

     bolo tam 6 dní :)

     • Ryochi

      má chyba

 • Danny

  Takže to ztracený spojení s těma vědcema už se asi vyřešilo :D Škoda…To mohlo být ještě zajímavý.

  • Petr … Chaos

   Mám rád SciFi … ale až takto ?? Jezero Vostok , JIžní pol ..Hitler … ponorky ..Tajné dokumenty v ledové jeskyni… Ale ale .. Nu .. budiž tedy …. Pardon … to je kurva k smíchu … prominte