Tajemství zhroucení věží WTC v New Yorku

63
1509

Od okamžiku teroristických útoků na USA v roce 2001 uplynulo sice už víc než 11 let, ale mnohé otázky zůstávají stále nezodpovězené. Není například jasné, jak se mohly 400 metrů vysoké věže zhroutit jako domečky z karet poté, co do jejich horních pater narazila dopravní letadla. Není divu, že lidé, kteří dnes pracují nebo bydlí ve výškových budovách, chtějí mít jasno.

[pullquote_right]Vypadá to, že pád věží nezpůsobil jen samotný náraz letadel.[/pullquote_right]

Ze všech výpočtů, které následně provedli nezávislí odborníci, vyšlo najevo, že důsledek nárazu neměl být pro „dvojčata“ tak fatální – neporušená měla zůstat minimálně z poloviny a tyčila by se nad Manhattanem jako hrůzná připomínka tragického dne. Nicméně jejich devastace byla stoprocentní. Všem, kdo se domnívají, že věže se zřítily vlivem následné mechanické rezonance, statici doporučují, aby si postavili dvoumetrovou železobetonovou konstrukci a z boku do ní silně udeřili kladivem. Pokud ji nějak naruší, rozhodně to nebude mít vliv na celou stavbu. Vypadá to, že pád věží nezpůsobil jen samotný náraz letadel.

Tuto verzi podporuje fakt, že na místě destrukce byly nalezeny stopy TNT. Není proto vyloučeno, že ještě před navedením letadel na cíle byly nosné části budov zaminovány. Američtí vyšetřovatelé se ale přiklánějí k jiné verzi. Letadla se na zhroucení budov podílela opravdu jen zčásti, hlavní dílo zkázy dokonal požár, který roztavil nosné konstrukce. Nicméně tvrzení, že požár byl způsobený až nárazem letadel, je dnes terčem kritiky. Nezávislí experti jsou přesvědčeni, že příčinou požáru byl výbuch v podzemí budov WTC.

Vyšetřování, proč se obě budovy zřítily celé a nedochovalo se jediné z jejich 110 pater, pokračuje i nyní. Pokud má americká CIA nějaké nové poznatky o příčině zkázy „dvojčat“, jistě je bude ještě nějakou dobu držet pod pokličkou.

Zdroj: tainy.net

 • FFS

  Naučte se číst a nehltejte tak moc conspiracy bullshit, čuráci.

  http://www.debunking911.com/

 • dodo963

  celé je to len jeden velký podvod

 • MAXIMAQX

  Je to jako s mayskym koncem sveta!Kazdy tomu v koutku duse veril a bal se a dnes?
  Muzeme se tomu jen zasmat,kde jsou dnes TI, kteri se s kazdym hadali za svou pravdu.
  Tohle je to same,neverim uz temto konspiracim,je to jen bachorka pro lidi,kteri nevedi co s casem.

  • Kamil Kotek

   S tím majským kalendářem..
   řekl bych že to teprve bude,jelikož každá země měla jiný kalendář,a navíc ted může být klidně rok 2010,nebo 2011..nebo dokonce rok 1980 apod.. podle toho majského kalendáře…
   (osobně v ten rok 2012 nevěřím,nebo nevěřil jsem (byl jsem jen zvědavej co se stane,osobně jsem si myslel že bude apokalipsa,ale že si tu apokalipsu způsobíme samy)..,)
   konec slunečního cyklu má být na konci roku 2013 tuším.. vím že z 2013 na 2014,takže co když z majského kalendáře bude rok 2012 za rok?neboli na konci roku 2013?…
   (je to jen můj názor,možná je to blbej,názor..nebo spíš domněnka..ale co když?) :)

   • jojo

    A jedeeeem znovu! Ano, konec světa se nám opět přesunul na další rok :-D Tak šup šup nakoupit zásoby, atˇ je tohle tlachání alespoň k něčemu a překonáme ekonomickou recesi.

 • fon

  a kdo řiká, že tam ty trhaviny připravili předem amíci? Já se jich nechci zastávat, protože ameriku považuju za největší hrozbu planety ale ty výbušniny tam mohla připravit alK už několidní dní týdnů, nebo i měsíců před útokem.

  • Kamil Kotek

   a to náhlé pojištění obou budov vysvětlíš jak?

   • fon

    Na to mám milion druhů teorií..
    1. Nikdo to pojistit nemusel, může to být lživá informace
    2. Pletu se svým 1. komentářem a celé to bylo připravené USA
    3. Mohlo jít o vydírání, majitel o tom věděl ale neměl na výběr tak si aspoň vydělal.

    4. Pojistit budovu podobného formátu není nic neobvyklého, čas může být náhoda
    atd atd atd.

 • Carlos

  Do WTC nenarazily letadla ale řízené střely s plochou dráhou letu.
  Ovčanům jsou předkládána pouze upravená videa.
  Obě věže byly napěchované nanotermitem.

  • jojo

   Jasný, přesně takhle to bylo :-D … Jen doufám, že to bylo myšleno jako sarkasmus, jinak poteš koště.

 • omg stále omlévané téma…všichni to věděj žeto udělala amerika…ale nikdo to neřeší …

 • Nevim

  AMERIČTÍ „““““““““““VYŠETŘOVATELÉ““““““““““ SOU JEN NASTRČENÁ PRASATA!!!!!!! ZA TAKOVOU SRAČKU CO JIM SPADLA OD HUBY BY JE MĚLI LIDI ZLYNČOVAT A POVĚSIT !!

 • xxx

  Nedávno jsem viděl dokument o stavbě budov, myslím, že to bylo „poselství katastrof“ na prima zoom. Tak se tam i věnovali wtc a že teď se budovy staví jinak, aby se vyvarovali chybám u wtc. Ochrana ocelové konstrukce byla na mnohem nižší teplotu než při které hoří letecké palivo. I nějaká ta ochrana co se používala doposud byla jen na 600 stupňů, což asi stačí při normálním požáru.

  • Pepa

   Tomu nevěř (i když je to tvoje volba) je to propaganda. Ty baráky už byly stavěny aby toto vydržely!! Najdi si na YT videa kde dělají odstřel-demolici mrakodrapů a pak se podívej jak se řítí k zemi dvojčata…

   • bob

    kdo chce psa bit hul…….

 • Přikláním k verzi že je v tom Americká vláda … Opravdu doporučuji tento dokument ,důkazy mluví za vše … ^^^ http://www.youtube.com/watch?v=UEBt2LtixME

 • Jiří Vlček
  • LukasRX

   souhlas sám se věnují demolici větších staveb a tohle je (pro laiky hlavně druhý
   odkaz) jasná demolice pomocí náloží, ale kdo je tam dal to je na každém

 • Kamil Kotek

  za 1) budova byla postavená tak,aby odolala žáru
  za 2) to samé ale aby odolala i náraz letadla
  za 3) kamery v okolí byly náhle vypnuté

  za 4) budovy byly pár měsíců před utokem pojištěný proti utoku.
  apod..
  Už mě američani připadaj jak němci za 2 světové u moci Hitlera..
  taky chtějí všechno pro sebe a snaží se všechny vyhladit (sice na to jsou pomaleji,ale nedivil bych se kdyby za 50let byla jen Amerika)
  nesnáším ty rádoby krále u moci..kdyby jim přeskočilo v palici tak může nějakej pošetilej arogantní s prominutím „kr*ten“ zničit celou zemi pomocí nuklearní války.
  Tohle by podle mě nemělo bejt,aby člověk vládl člověku..aby se měli rozlišovat bohatí a „žebráci“ (nemyslím to nějak vážně,berte to s rezervou to slovo žebráci)
  já bych se ani nedivil kdyby se lidi popadli,a šli je všechny vykopat z hradu(hlavně tady v česku) nedávno mě dostal jeden článek v novinách,prej průměrnej plat je 20 tisíc,že si nemáme na nic stěžovat že je všechno tak drahý…
  pokud průměr počítaj z jejich platu,tak to potom jo…ale chtěl bych vidět normálního člověka kterej pracuje v normálním zaměstnání a má 20 litru plat…
  a ještě k tomu když maj uživit rodinu…
  jak to říká moje babča..dřív to bylo lepší
  sice byl plat ohodně menší..ale taky všechno bylo za pár korun
  dnes za 200kč nekoupíte prakticky nic..
  ale to už jsem zašel daleko,z WTC k nám do česka.

  • Pepa

   Když si vzpomněl toho Hitlera…
   On si taky nechal zapálit svůj říšský palác a obvinil z toho nějaké povstalce aby ukázal lidem že je země v ohrození a on mohl zavést prasácké omezení, díky kterému mohl pěkně ovládat a manipulovat s lidmi… A toto samé se stalo v USA.

   • Kamil Kotek

    nejvíc mě štve že amerika tu 3 sv. válku mermomocí chce vyvolat..

  • bob

   nechci se hadat, ale povazuji se za (podle toho jak definujes pojem normalni) normalniho cloveka, jsem pouze vyucen a delam normalni praci, a svete div se muj prumerny plat je 24K cisteho.. babca ma pravdu, drive bylo lip, ale plete se pokud tvrdi ze bylo vse levnejsi…

   • Kamil Kotek

    Ale tak to bydlíš ve velkém městě ne? (Praha,Brno…)
    já bydlím na náchodsku,a tady jsem teda nepotkal nikoho kdo by měl víc jak 20.. (myslím normální dělník/pracující) rodiče dělaj skoro 18let v jedné firmě a mají pořád stejný plat a to cca 12 000.
    a to že to bylo levnější,tak to bych řekl že asi bylo,jak jsem psal,byl sice nižší plat,ale za 20kč jste si nakoupil tolik věcí jak dnes za 500
    a to nemluvím o naftě/benzínu-> o tom bych se taky mohl dohadovat,že pořád nejsou ropné pole,ropa dochází apod.. prd! je toho ještě dost,je to jen dobře propracovaný tah.

 • Kaya

  kdyz se to stalo tak mi bylo 13 let, ve skole jsem jednou rekl svuj nazor o tom ze to asi nebylo tak jak se nam americane snazi namluvit,, vsichni se mi vysmali a rikali ,,ty tomu nerozumis,, jde jen o selsky rozum,, uvedomte si jakou poiltiku USA se hned po tom nastolila,,, slo jen o to vystrasit lidi a zabrat uzemi ke kteremu by se jinak americane nikdy nedostali,, protoze ve chvili kdyby zautocili na arabske staty bez tehle zaminky tak by byli oni brani jako teroriste,, a to prece nemohla vecne svobodna a demokraticka amerika bojujici valkami za mir celeho sveta (neco mi to pripomina z vypraveni miho taty :-D) dopustit,,, svinsto svinstvo svinstvo,, George Bush jr, by mel viset za valecne zlociny a rozpoutani teroru v arabskych zemich,,, myslete si co chcete ale USA jsou argoantni darmozroutsky vyzirkove na ktere doplaci celej tenhle svet kterej se zene do horoucich pekel…

  • Ivet

   souhlasím,jsem stejného názoru…..americká vláda je ten největší „dábel“ i po pádu těchto věží ještě umírají lidé,kteří o tom píší a budou umírat dál…existují a někde jsem četla jisté karty na kterých jsou už dopředu zaznamenané(namalované) světové události.Mezi těmi kartami byly i pády těchto budov.

   • Pepa

    Ivet tady…

    • bob

     to asi nebude ono nemyslis??:-)

     • Pepa

      ano, ona myslela Iluminátské herní karty.

      • Ivet

       jojo to by mohli být ony….

     • Pepa

      Ale jak je vidět, vše bylo v plánu, když je to zobrazeno i na dolarových bankovkách…

      • fon

       Mě uniká pointa, proč by to dávali na bankovky? Aby se tim prozradili? Aby na to nezapomněli nebo varovali obyvatele už předem? :D Celý to nějak nedává smysl, s těma bankovkama je to kravina, podobnejch věcí, který připomínaj dvě věže ti najdu za pár vteřin nespočet..

       • Pepa

        To jen ukazují jak jsou mocní a nedotknutelní a vlastně se nám vysmívají a ukazují jak s nama můžou manipulovat. Prostě se předvádějí.

        • Nah

         Spatna teorie : ) Ale muze to byt soucast. Podle me hlavni zaminkou proc se prozrazuji dopredu a delaji toto je to aby v cloveku vyvolali tu otazku .. Proc by se prozrazovali ? … Zamerne se prozradi dopredu aby cloveku nedavalo smysl proc by se prozrazovali dopredu. Myslis ze to je jenom tak jednoduche na zamysleni ? Ze to je jenom o tom ze by machrovali ? Ne je to ovladani mysli .. skus se nad tim zamyslet

       • Nah

        Davaji to na bankovky a prozrazuji to dopredu aby privedli lidi jako si ty na jinou stopu. Aby si lidi rekli to je blbost .. kdyby neco planovali tak to nezverejni nebo tak to nikde nedaji dopredu nebo tak .. Je to ovladani mysli chapes.

 • Pepa

  Dvěma slovy: Řízená demolice

  -v troskách a v okolí pádu se našly zbytky termitu
  -trosky byly podezřele rychle odvezeny a zlikvidovány než začalo ohledávání a vyšetřování
  -výpovědi na sobě nezávislých projektantů potvrdili, že je to totální blbost aby věže spadly po nárazu letadel
  -budovy už byly navrženy a konstruovány tak, aby vydržely náraz letadla
  -bezpečnostní kamery (několik desítek) z okolí WTC měly zhadnou poruchu, takže nejsou videozáznamy
  -majitel budov si je nechal pár měsíců před neštěstím pojistit proti teroristickým útokům

  Toto je jen pár prokázaných faktů, na které sem si na rychlo vzpoměl. Je jich samozřejmě ale víc.

  • kazan

   Tohle není pravda.Jsou to nepotvrzeny spekulace.Nechapu jak téhle ulítlé konspiraci může jeste nekdo veřit.Nemá to smysl,logiku, není důkaz.Ta konstrukce se oslabila žázem leteckyho paliva.Važne by si nikdo nevšiml že jsou do konstrukce davany desítky kilo vybušnin?Proc by to amíci delaly?Aby mohli vpadnout do Afgánu??Na to by stačilo mnohem mín než takova apokalypsa.Lidi přemýšlejte sakra…Neveřte tem šračkoidním dokumentům ale vlastnímu ůsudku.

   • Kaya

    Jasny, v Rosswelu spadl meteorologisky balon, J.F. Kennedy nikomu neprekazel, a v Iraku se naslo spousta a spousta zbrani hromadneho niceni,, prober se z toho americkyho snu ty naivko :-D do Afganu se Americani zacali srat proto, ze prestala jit Ladinova rodina na ruku ty Bushove v obchodu s ropou, a chteli po nich vic a vic,, doporucuji knizku Dynastie Bushu,, urcite jsi ani netusil jak moc byli tyhle 2 klany zprateleny obchodni partneri,,, je to normalni kseft a hra s lidskym myslenim a usudkem,,,jak je videt tak u nekterych jedincu uspesnej,,,

    • Ivet

     jojo přesně tak,den před pádem byli udajně spolu na večeři

     • jojo

      jojo, po večeři šli prý namontovat ty nálože… Franta odvedlo to jasně viděl… Ach ouvej :-/ lidi

    • kazan

     Co spadlo u roswelu se uz nikdy nedovíme.Mohlo to byt ufo,tajny letadlo a nebo i meteobalon.V iraku se toho moc nenašlo a Kennedyho zabily ropní magnáti.To sou moje informace.Rozebítat to tu nebudu ale radím ti abys neveřil každé přitroublé konspiraci a nejřív se nad tím vším pořadne zamyslel,pohledal všechna pro a proti,kdo a co ma s toho všeho užitek a pak si udelal vlastní záver.Ono to chce trochu logiky,znalost historie(VIZ. vpad do vietnamu,iraku)lidske touhy po senzaci,penezích atd. je to beh na dlouhou trat.To sou hory informací.

     • Kaya

      to nepopiram ale ty konspirace by na povrh nevylejzali kdyby to bylo tak jednoznacny jak rikaj,,, jen se ti snazim naznacit ze jim rozhodne nejde o blaho zeme a lidstva,,, a je toho tolik utajeno ze jim rozhodne nezeru ze v tom nejsou postarni oumysle,, je to tak v kazdym zrizen at jde o ameriku severni koreu nebo rusko…

      • kazan

       Konspirace se pořádně rozmohli až v poslední dobou co se rozšířil internet.Nektery se potvrdí, ale nejde je vyvrátit.Nejlepší na tom všem je to tajemno,ta touha videt co jiní skryvají,cítit se v té záplave miliard důležitym,byt o krok napřed,hledat to vzrušení a i namstit si kapsu pokud je příležitost.Byl bys prekvapeny kolik autorů zaručene pravych tajemnych príbehů si ty příbehy jenom vymyslely aby se obohatily.Kuprikladu Frank P. Jones.Ten vylhal co mohl.

       • Kaya

        tak rozhodne bych prekvapen nebyl protoze ani ten nejuznavanejsi autor takovychto del by to zadara nikdy nedelal,,, jen je to muj nazor proste,,, podle me to byla palba do vlastnich rad z duvodu vytvoreni si zaminky,, arabove jsou fanatici a kdyby chteli rozpoutat opravdu apokalypsu ktera by zasahla zapadni svet, tak by si vybrali mnohem dulezitejsi cile,,, myslis ze jim slo o to zabit nedulezity lidi, jen proto aby proti sobe vsechny popudili, prisli i o ty posledni sympatie nebo neutralitu nekterejch zemi a tim vlastne amikum pomohli naplnit si sklady jejich ropou? ja teda ne,, a netvrdim ze verim konspiracim pouze o tom takhle uvazuju,,,

        • kazan

         V predchozím komentu jsi psal pravy opak:) Psal že Bush a ladin spolupracovaly:))) Arbove nenavidí naš dekadentní západní svet.Tak tomu bylo vždycky…Jsme pro ne bezbožní psy.Islám je nejvetší hrozba a ne USA,za to ti ručím.Oni nas chtely vždycky zničit.

         • Kaya

          co to meles, porad si stojim za svym nazorem a ten ja takovej, ze americani si proste ty baraky zbourali samy a hodili to na araby,, dalsim komentem narazim na to ze kdyby to bylo v rezii arabu tak by to vypadalo mnohem hur a umrelo by mnohem vic dulezitejsich lidi a bylo zbourano mnohem vic dulezitejsich cilu,,nrikam ze to tak bylo tvrdim ze si to myslim,, takze ted jsi to asi spatne prelouskal ty hochu….nepopiram ze nas nenavidi a ze nejsou hrozba,,,,, ale oni to proste nezacali… momentalne se nachazim v Kazachstanu u Kaspickyho more na hranici s Turkmenistanem a i tady mam co delat kdyz jim vysvetluju ze nejsem amik,,, jinak proti cechum nic nemaji,, horsi jeto jihozapadneji a jizneji,, ta mentalita je uplne jina ale oni si taky chteji zit klidny zivoty jako my,,,, proste se do nich nemame co srat chapes? nebo mi na to napises zase nejaky svy moudro? Ladinovi a Bushovi spolu spolupracovali a obchodovali nekolik let, do ty doby nez si proste Ladin zacal rikat o vic a vic penez,,, Proto musel Bush vymyslet, jak se mu dostat na kobylku,,, a nejlip s podporou sveta,,, Hitler nechal zapalit rissky snem a svedl to na komunisty,, tim se dostal k moci a pak nechal vojaky navlict do polskejch uniforem a napadnout jimi nemeckou radiovou stanici,,, mimochodem tim zacala 2. svetova valka resp. zatim jen v evrope,,, je to porad a porad dokola,, ale me je to fuk… uz me nebavi ti tady psat nazory kdyz ty vis ze vis vse nejlip a jsi nejchytrejsi,,pic mír a a směj se :-D

          • kazan

           Ty jenom fantazíruješ.S realitou to ma společnyho pramálo.Už používaš urážky a nadávky.Moc dobře vím že takovy lidi mají rozum hodne zatemněny a jsou slaboši.Takovy lidi radi utíkají před realitou do svojeho poťouchlého mikrosvěta.Jednou napíšeš to tak zase opak,proste jak se ti to hodí.Mel by sis například přečíst kolikrat se už arabaově pokoušely zničit Izrael.Kdyby meli atomovku dřív než západní svet..no,bylo by to zajímavy,nevim nevim jestli bysme to přežili.

          • Kaya

           ty urcite,,, tvoje moudrost by te povznesla nad vsechny ostatni,,, :-) rozhodne nepotrebuji zadny potouchly mikrosvet, satci mi tenhle jedinej dost opravdovej, kterej zvladam dobre,,, protoze kdybych byl ten typ cloveka o kterym tady pises,, sedel bych dene doma na zadku a vyvracel lidem jejich nazory a urazel jejich myslenky na internetu,,, po prvi v zivote jsem se zapojil do internetovi diskuze a uz to dlouho zase neudelam,,, nema to smysl….

          • FFS

           Nemá smysl jim něco vysvětlovat, či oponovat, kolego. Oni mají jasno i když je to klubko smyšlenek a protichůdných informací.

         • kaya

          ja spon svou chybu priznal, ale je videt ze ty jsi jen velkohubej ovlibnenej vul kterej se schovava za klavesnici a hraje si na moudro sveta,, podle me nemas svuj nazor a propagujes jen to co nekde prectes na internetu,,,, ale chlape,,, svet neni jen internet,, seber se nekdy vytahni hlavu ze zadku a vyjdiven z ty ulity…nic proti,,, zase pouze muj nazor…..

     • Iv

      Keby si sa co len trosicku rozumel statike tak nepotrebujes ani vyjadrenia odbornikov. Pozri si historicke fotografie zo stavby dvojiciek. Ak to nemas v hlave uplne vylizane tak ti musi dojst ze aj cielavedoma demolacia je certovky technicky problem a bez odbornych znalosti sa neda zburat. Inac keby si vedel anglicky tak by si si iste precital ba dokonca vypocul v priamom prenose TV vypovede ocitych ucastnikov, hasicov o seriach vybuchov.
      Lenze ludi tvojho typu je ako nasrate – potrebuju autority lebo ich pri mysleni boli hlava. Je mi ta luto

     • pajasXS

      Zrovna tahle teorie je ta ke které je na internetu hodně informací a většina se opírá o stejné fakty ;)

   • Pepa

    Kazane tvl. jaké nepotvrzené spekulace a konspirace ??????
    Vše je potvrzeno a dokázáno akorát tyto fakta nikdy neuvidíš a neuslyšíš v TV nebo radii. Takovýto druh informací si musíš na netu najít sám, nikdo ti je nenaservíruje až pod nos. Ale vše je jen na tobě, čemu chceš věřit.

    • kazan

     Smůla.Tech dokumentů sem o tom videl hodne a žadny důkazy nebyly předloženy.Jenom dohady,lži a snaha o vydření par dolaru na senzacích.Tak je to.

     • Kaya

      jinak mimochodem tady jedny dokumenty pomlouvas ze jsou srackojidni a druhejma se tu ohanis jaka je to pravda,,, ale nic proti, kazdej mame svoje zdroje,,, jen si myslim ze tim jsi si trochu nakakal do ust…

      • Kaya

       promin ted jsem to ja spatne prelouskal,, omluva je na me strane..

     • anonymous

      Absence důkazů není důkaz absence.

    • fon

     Jak to bylo nevim a nebudu ani hádat ale nechápu, kde bereš, že zrovna tvoje zdroje uvádějí pravdu.

   • anonymous

    Zvláštní, že od 11. září ti v USA může policie vtrhnout do domu i bez povolení. Stačí když řeknou, že jde o vládní bezpečnost a že jsi podezřelý z terorismu. O tohle jim šlo.

   • deekr

    Víš v kolika stupních se taví ocel??? A kolik stupňů udělá hořící palivo??? Je tu velký rozdíl a není možné roztavit ocel kerosinem….

 • Ivet

  byl to teroristický útok na vlastní lid,je to svinstvo nejtěžšího kalibru!!

  • Pepa

   byl to tzv. „útok pod falešnou vlajkou“
   Potřebovali záminku aby mohli začít válku a pak se následně dostat k ropě v Iráku

 • Pepa

  Požár roztavil nosnou konstrukci a kvuli tomu to spadlo??? Blbost!!!