Žili na Zemi opravdu obři?

32
5713

Některé archeologické nálezy svědčí o tom, že naši prapředkové nebyli žádní drobečkové. V roce 1821 byly ve státě Tennessee v USA nalezeny ruiny starobylé kamenné zdi, pod kterými byla objevena kostra člověka vysokého 215 cm. Podobný nález učinili rovněž archeologové ve Wisconsinu v roce 1879 a informoval o něm i místní tisk. Také ve státě Utah byly v r. 1883 nalezeny mohyly, ve kterých byli pohřbeni lidé vysocí v průměru 195 cm, což je o 30 cm více, než je průměrný vzrůst původních obyvatel Ameriky. V nevadské poušti byly nalezeny i ostatky žen, které měřily dva metry.

Nemusíme ale zůstávat v Americe. Také v Egyptě byl nalezen sarkofág s mumií ženy s ryšavými vlasy, která měřila dva metry. Spolu s ní byl v hrobě pohřben i kojenec. Obě mumie se svými rysy výrazně lišily od tradičních obyvatel starověké egyptské říše.

Čtěte dále na ProcProto.cz: Američtí lékaři si lámou hlavy nad ostatky obří nohy

V Austrálii našli v roce 1930 obří zkamenělé stopy. Lidé, kteří je zde zanechali, museli podle antropologů měřit přinejmenším 210 cm. Fragmenty nalezených čelistí ale svědčí o tom, že někteří jedinci mohli dosáhnout až třímetrového vzrůstu a vynikali mimořádnou fyzickou silou, protože běžně používali nástroje vážící 9 kg. To je pro současného homo sapiens přece jen dost nepohodlné.

V knize Dějiny a antika ze 17. století, kterou mají v knihovně na Oxfordské univerzitě, píšou o nálezu gigantické antické kostry s plnou vojenskou výzbrojí, jež byla objevena v hrobě hlubokém 4 yardy.  Na výšku měřila dokonce 4 metry a její zuby byly dlouhé 17 cm.

obr-kostra

Za druhé světové války byla na území Polska objevena zkamenělina lebky vysoká 55 cm, což je asi třikrát víc, než má současný člověk. Gigant, kterému patřila, mohl měřit neuvěřitelných 3,5 m. O jaké bytosti ve všech uvedených případech jde, se dodnes spekuluje.

Zdroj: x-files.org.ua

 • Anal Delon

  nevim co tu řešíte, když ta první fotka je fake :-D no a u tý druhý sakra pochybuju, už jen díky nerealistickýmu nasvícení z bodovýho zdroje nad kamerou potápěče :-D

 • Richy

  V Bibli to je nakousnuté. Hebrejská literatura o tom mluví hodně. V Henochově knize je to více rozepsané, jak andělé se rozhodli sestoupit na zem za lidskými dcerami. Když se to Bůh dozvěděl, už pro ně nebylo cesty zpět a Bůh dopustil aby jejich rody byly odstsaněny z povrchu země. Obři naučili lidi rozumět hvězdám, ročním cyklům a technologiím. Byl o tom na Viasat History dobrej dokument, kde farmáři na Sicílii objevovali obří kostry a kde tyto důkazy rychle byly odvezeny do neznáma a farmáři měli zákaz o tom mluvit. Naštěstí tam byl farmář, který jim dal obrovský zub. Zub byl prověřen u zubaře, který určil, že je lidský. Podle mě svět je jedna velká myšlenková manipuace a lež, kde nás učili, že u opic to začíná a u nás to končí. Přitom nejsou ani přesvědčivé důkazy, že jsme z opic. Navíc nejstarší písemné památky jsou 3000 let staré a to je Bible, Egyptské spisy, Sumerské spisy, Indické knihy, které mluví o obrech a bytostech z vesmíru nezávisle na sobě. Nevěřim moderní „vědě“, spíše demagogii ani slovo.

 • michal

  Jasem se docetl ze objevili v egypte az 36 metrovou kostru
  A co vubec clovek dnes neobjevy

 • happyman

  basketbalisti su ich potomkovia :D

 • Tom

  Mě by spíš zajímalo jestli byli dobří ti obři :-)))

  • Ondřej

   hahahah

 • Lubos

  To, že v biblii sa píše o obroch pred potopou aj po potope, to nikto nebere do úvahy?

 • Nevim

  „vynikali mimořádnou fyzickou silou, protože běžně používali nástroje vážící 9 kg“
  tak to sem se zasmál, 9kg ? tak jasně není to zrovna asi pohodlíčko(s tím dělat), ale že by na to byla třeba mimořádná fyzická síla to teda opravdu ne :) když v posilce chytnu 9ti kilovou činčičku tak mi ani nepřijde , že v tý ruce něco mám :)

  • bob

   zatluc s ni 200 hrebiku:-)

   • Nevim

    Tady nejde o to kolik bych s tim zatloukl hřebíků, ale o to, že pokud byli velcí měli tím pádem větší svaly i sílu. To neznamená , že byla mimořádná – pouze úměrná jejich velikosti.

  • Tom

   ajajaj asi jsi jestě v životě manuálně nepracoval :-))))
   promiň nepochopil jsem to. Jsi silný…hmmmm moooc silný. A co mozek? :-)))

   • Nevim

    Přečti si mou reakci na boba, třeba pochopíš jak jsem to myslel……

 • deidar1

  Nič nové pod slnkom , jeden čas som dostal e-mail kde takéto bytosti boli pekne zoradené vedľa seba a ja podmorské stavby kde týto obri bývali. Raz som do podobnej diskusie napísal , i keď to bude možno pritiahnuté za vlasy:
  “ Nie je trochu pravdy na legendách rôznych národoch o týchto obroch, alebo na rozprávkach o týchto bytostiach.“
  Tie zábery čo som videl sú v archíve OSN.

 • kefudek

  I tenkrát měli smysl pro humor :D

 • Pojem prapředci je zavádějící. Pokud je tím myšlen pouze praobyvatel Země pak ano, ale náš předek z pohledu genetické dědičnosti určitě ne. Pro bližší představu o čem je řeč, zkuste např. knihu Bohové a apokalypsy, Děti moudrých draků případně Gambit mahátmů od Ivo Wiesnera

  • Kuba

   Dyť on tam právě píše, že jsou to jedni z našich předků :)

   • Kdo to píše? Wiesner? Ten určitě ne. On tyto obry nazýval tuším lidmi třetí kalpy, kdežto současný člověk je páté kalpy a s pohledu vývoje spolu nemají nic společné.

    • Tom

     až na pár nepodstatných věcí, ruce, nohy hlavu, stavbu kostí…

     • To má makak taky. Je vidět, že jsi zatvrzelý dárwinista. Když bys četl ony knihy, věděl bys, že je to o něčem zcela jiném než o kostech apod., ale to jsou záležitosti, o kterých si my dva nemáme co povídat.

      • Tom

       uražen? :-)

    • aktivator

     možná je pro upřesnění, my jsem šestý typ (poslední), např.první typ lidí byl androgenní (přincip maskulinity a feminity neměli oddělený) a postupně to padalo a padalo až se geneticky podařilo vytvořit tzv.typ jeskynného člověka co jsme vlastně my, teda naše těla na téhle planetě

     • Aktivátor:

      Je vidět, že jste Wiesnera nečetl, proto píšete o naprosto odlišných věcech, než na které jsem upozorňoval já. Použiju-li Wiesnerovu terminologii, tak takzvaný člověk – Adam Kadmon první a druhé kalpy vůbec nebyly hmotné povahy a z našeho pohledu šlo o něco, co by se dalo nazvat božskými tvůrci bez možnosti svobodné volby. Teprve Adam Kadmon třetí kalpy obdržel ke svým en. tělům tělo hmotné. Tento typ člověka byl velkého vzrůstu s našeho pohledu nadpřirozenými schopnostmi (telepatie, telekineze ad.) – viz téma tohoto článku. Následoval člověk Adam Kadmon čtvrté kalpy, který se neosvědčil a byl následován geneticky upraveným typu páté kalpy, což je člověk dnešního typu. Netvrdím, že s Wiesnerem ve všem souhlasím, pouze upozorňuji na fakt, že Vy a já píšeme o naprosto odlišných záležitostech.

      My (homo sapiens sapiensis) s jeskyním člověkem (homo australophitecus) nemáme nic společného, protože i když oba typy po nějakou dobu ještě žily současně, nebyly spolu geneticky kompatibilní a nešlo je křížit. I proto stále chybí (a navždy bude) Darwinův spojovací článek. Toto samo o sobě je velice důležitým klíčem k pochopení většiny z dnešního dění.

      • Jarouš Šamánek

       Wow, tolik nesmyslu v jednom odstavci jsem dlouho nevidel. Za prve dnesni clovek je homo sapiens sapiens. Za druhe australopithecus je pokladan za hominida ale homo australophitecus je nesmysl. Za treti Jeskynni clovek je vyraz na facku, prezivajici z dob minuleho rezimu, oznacujici nase predky zijici v jeskynich, coz ale byl i dnesni druh homo sapiens sapiens ale i homo sapiens neanderthalis. Za ctvrte homo sapiens sapiens nikdy nemohl potkat australopitheca. Za pate – geneticka kompatibilita je tak silne diskutabilni, ze bych si nikdy nedovolil ji zminit (nehlede na mou 4. pripominku). Objeveni mezidruhoveho spojovaciho clanku je ciste otazkou nahody a argumentovat tim, ze nebyl nalezen spojovaci clanek je asi tak inteligentni jako byt presvedcen o neexistenci zivota ve vesmiru jelikoz jsem ho nevidel. Doporucil bych vam si nekdy precist literaturu psanou odborniky a ne absolventem techniky v Brne. Mozna dojdete ke zjisteni, ze svet je uplne jinym mistem nez jak ho videl autor. Pokud ne, tak hodne stesti ve vasem soukromem svete. (Timto samozrejme nechci odsuzovat Wiesnera, Danikena a dalsi samozvane odborniky. Take se rad venuji svym konickum ale neodazuji se publikovat sve fantaskni teorie.) To by bylo asi vsem co bych k tomuto mel na srdci. Jenom bych dodal, ze reakce na hloupe diskuse zasadne nepisi avsak takoveto hlouposti jsou do oci i pro slepce.

       • Ano, máte 100% pravdu.
        Ámen!

       • ami ghm

        Nuz pan Jarouš Šamánek bol by som vam povdacny keby ste mi doporucili knihy nejakych „odbornikov“. Zrejme mate ale na mysli odbornikov na vymyslanie vedeckych teorii. Vy ste toho asi v zivote vela neprecital od „samozvanych odbornikov“ Danikena – za „dalsich“ by som doplnil Buttlara, Hausdorfa, Vasicka a inych. Ktori maju aj moralne pravo vyslovovat neortodoxne teorie lebo to o com pisu mohli si aj ohmatat pretoze tam boli !! Na rozdiel od VASICH odbornikov ktori sediac na prdeli si vymyslaju teorie jedna hlupejsia ako druha. Odvolavat sa na dnesnu vedu uz moze len clovek bez vlasneho nazoru. Dnes ked su informacie dostupne pre kazdeho len ci ich chce hladat. To je otazka…casto je pohodlnejsie prebrat ten najspravnejsi oficialny nazor – na vsetko, pan Jarous. A na tych ktory sa neboja vyslovit svoj nazor (o nic nie hlupejsi ako teorie sucastnej kozmologie) mame predsa novodobu inkviziciu straziacu „posvatne myslienky a ich zidovskych velknazov“ – Syzifos. Ci ste aj vy jeho clenom?

       • Tom

        hmmmm za mě respekt :-)

 • Martin

  To že obři asi opravdu kdysi existovali, o tom žádná, ale trochu mně zaráží, že ta píšete v článku o lidech, kteří měřili až 210cm :D což má lecjakej mohutnější chlap i v dešní době možná taky a na fotografie je kostra, která musí mít dobrý 4 metráky :D

  • creat

   Četl jsi vůbec ten članek nebo jen koukal na čísla? V té době mít 215cm bylo asi jako kdybys dneska potkal dvou a půl metrovýho chlápka. btw: někde sem četl, že existoval týpek, kterej měl přes 270cm.

   • Kraken
   • skeptik

    V to době? Ne, na konrétnim kontinentu, v té době. Existovala banda lidí, kteří sjezdili doslova celej svět, jmenovali se Vikingové. V tehdejším světě se jim téměř nikdo ve vzrůstu nemohl rovnat. To že byli v Americe, to je známý, to že byli hluboko v Rusku taky, tak proč by nemohli být např. ve zmíněném Egyptě? Autor se pouze snaží šokovat.