UFO nad Benešovem – létající talíře z Česka

5
2575

Jedna z teorií o létajících talířích preferuje jejich pozemský původ. A mezi zastánci tohoto proudu se čas od času objeví informace, že tato nebeská plavidla vznikla v Čechách. Možná si řeknete: Na hlavu postavená pohádka…

Psal se rok 1943 a na nádraží v Bystřici u Benešova začaly přijíždět německé transportní vlaky, které přivážely tajuplné zásilky a zoufalé vězně z koncentračních táborů. V obou případech se nikomu nepodařilo zjistit, proč se tak děje a co se za tím vlastně skrývá. Teprve postupně se začala mlha tajemství alespoň trochu nadzvedávat.

Místo vlaků létající talíře

V roce 1942 bylo vysídleno české obyvatelstvo z území o rozloze 500 km2. Tato oblast se nacházela mezi řekami Vltavou a Sázavou. Místo Čechů se tu usídlily jednotky SS a již zmiňovaní vězni z koncentráků. A z jednoho z nejkrásnějších koutů naší země se stalo tajné vývojové centrum, kde Němci pracovali na zbraních, které chtěli skrýt před světem.

[two_third]

Mezi jinými se prý jednalo o letouny v podobě létajících talířů. S jejich vývojem se údajně začalo už před válkou v Německu a v Rakousku. Zbraň dostala označení V-7 a vývojové práce spolu s pokusy se během války přesunuly do protektorátu Böhmen und Mähren. Některé součástky, například agregáty, se měly vyrábět v leteckých závodech v Čakovicích a v Jinonicích a také v některých podzemních dílnách v Českém krasu.

Němci také přerušili provoz proslulého Posázavského Pacifiku a četné železniční tunely, které se nacházely v zabraném území, se změnily v přísně hlídané utajené dílny, kde vězni pracovali na vývoji diskovitého letounu, který měl průměr kolem osmi metrů. O jeho vzhledu toho mnoho nevíme. Snad se mělo jednat o čočkovitou kabinu, kolem které vysokou rychlostí rotovaly nastavitelné lopatky z odolných materiálů doplněné ovládacími tryskami.

Co se skrývá u Štěchovic?

Na konci války jsou zaznamenána svědectví některých civilistů, kteří tvrdili, že nad Benešovem i jinde v okolí viděli na obloze objekty podobající se létajícím talířům. Tato svědectví byla sice po válce zlehčována, nicméně ihned po osvobození se na Benešovsku objevili agenti StB, KGB i amerických tajných služeb, kteří zde něco hledali. Bylo tedy jasné, že se tu odehrávalo skutečně něco zvláštního, co nenechalo spojence klidné. Pochopitelně bylo obtížné sehnat svědky. Vězni, kteří v podzemí a v tunelech pracovali, byli bez milosti zlikvidováni a němečtí důstojníci, kteří nad vším drželi dohled, buď zmizeli jak pára nad hrncem nebo mlčeli jako ryby. Konstruktéři „létajících talířů“ byli údajně získání pro spolupráci v ruských, amerických a kanadských továrnách.

[/two_third]

[one_third_last]

[divider]

Měli nacisté vesmírný program?

[dropcap]P[/dropcap]říznivci konspiračních teorií a sci-fi jsou přesvědčeni o tom, že představitelé Třetí říše chtěli ovládnout i vesmír. Také známý autor science fiction Robert A. Henlein napsal už v roce 1947 povídku o německé základně na Měsíci. A příští rok přijde do kin finský film „Iron Sky“ ukazující mimo jiné tajnou základnu na Antarktidě, odkud byly vypouštěny nacistické vesmírné lodě. Cíl: odvrácená straně Měsíce…

[/one_third_last]

Zmizely i hmatatelné důkazy v podobě alespoň dílčích součástek letounů. Jeden prý ale leží rozebraný ve štolách u Štěchovic a měl by být součástí legendárního Štěchovického pokladu. Možná i proto tady začali Američané hned po skončení války kopat a cosi hledat. Tehdy bylo ještě uvěřitelné, že hledají seznamy nacistů a naloupené poklady. Ale to, že se kolem Štěchovic neustále něco děje i dnes, je pro některé milovníky konspiračních teorií jasným důkazem, že se tu skrývá něco víc. Možná nejen část Jantarové komnaty, ale také dokumentace a pozůstatky „pozemských“ létajících talířů, které by světové mocnosti zajímaly i dnes.

 • FFS

  Dokud mi ho nevykopou a neuvidim fyzický pozůstatky, jsou to pro mě jen spekulace. Je to krásná záhada a rád bych, aby se to ukázalo, jako reálný, ale stále je to jen záhada.

 • brejk

  „Příznivci konspiračních teorií a sci-fi jsou přesvědčeni o tom, že představitelé Třetí říše chtěli ovládnout i vesmír.“

  Proč příznivci konspirací? W. von Braun, jak sám přiznal, se o to pokoušel ještě když byl na straně nacistů. Povedlo se mu to ale až na straně spojenců. Nevidím na tom nic konspiračního.

  • JAN

   Paroidní lidi většinou věří všem konspiračním teoriím, nevěří vládě, armádě, policii, olížejí se na ulici, bojí se černých aut, protože si myslí, že je sleduje tajná světová vláda či tajné služby.
   Jsou to lidi, kteří mají doma radiostanice, všude na nástěnkác fotky talířů, zakoupené postavy E.T., vlastní server, kameru před vchodem… A hlavně…. Věří, že jsou postavy ve právě zkouknutém filu nebo přávě přečtené knize..
   Něco jako Joe v seriálu SG – díl „Občan Joe“ ..

   • Johny Malys

    Jaká konspirace…. zrovna tady to jsou spíš fakta a skutečnosti…… a kdo ví třeba to už „soudruzi“ našli jen o tom nemluví :)

   • Karel Procházka

    Jsou lide paranoidni a pak lidi co maj vse jednoduche protoze to jednoduche chteji mit a me je jich lito