V blízkosti UFO na dně Baltu přestává fungovat elektronika

44
825

Švédský výzkumný tým Ocean X udělal několik dalších ponorů k tajemnému objektu, který leží v 90metrové hloubce na dně moře mezi Švédskem a Finskem. O původu neznámého předmětu se zatím jen spekuluje, nicméně kromě mnoha podivných vlastností vykazuje ještě další zvláštnost.

Profesionální potápěč Stefan Hogeborg informoval, že v blízkosti UFO přestávají fungovat elektronické přístroje. „Jejich provoz se obnoví až ve 200metrové vzdálenosti od objektu,“ uvedl Hogeborg. Další člen expedičního týmu Peter Lindberg dodal, že co se původu UFO týče, byl původně tím nejzarytějším skeptikem, ale teď neví, co si o tom všem má myslet. „Byl jsem přesvědčen, že najdeme nějaký kus kamene nebo hroudu hlíny, zkrátka něco na ten způsob, ale tohle jsem vážně nečekal,“ míní Lindberg. „Je to něco mimořádného,“ dodává jeho kolega Dennis Asberg. „Může to být metorit, asteroid, nevylučuji ani UFO. Je to fakt hodně divné.“

Neznámý objekt má 60 m v průměru, zaoblené hrany a leží zhruba ve čtyřmetrové výšce nad mořským dnem. Vedle něj jsou zřetelně vidět stopy po přistání dlouhé 300 metrů. Některé kameny na povrchu předmětu jsou spálené. Na jeho povrchu je také kulatý otvor, který vypadá jako vchod. Potápěči se ale do něj zatím nespustili.

Expedice nyní ohlásila pauzu. Výzkum neznámého objektu bude pokračovat v příštích týdnech.

 • annn

  Mě by zajímalo jak udělali tu digi- fotku… přeca tam jde vidět že na to svítí… a celkově… prostě elektr. přístroje tam tedy nějak musí jet…. Viz. to světlo a ta fotka….

 • JAN

  glaudit.han@seznam.cz
  Stejně jako na ně Bermudského trojúhelníku..

  Nachází se ze zdroj Z-P energie,
  Ten s Bermudským troúhelníkem nemá nic společného.. Jednoho dne zkrátka krysttal někdo převážel na lodi a loď se potopila i s ním.. Proto si lidé spojují vychylování ručiček kompasů, nefungování elektroniky a ztrácení lodí a letadel..

 • Tom

  Zdravím, no já si myslím, že kdyby to byla mimozemská loď, tak už se k ní nikdo nedostane a nikdo jiný než vnitro nebo armáda by to nikdo nezkoumal. Podle mě to bude nějaká nafouklá bublina. Nevím co by to mohlo být. Anomálních věcí existuje celá řada. Někde teče voda do kopce:) apod. Kdo ví co bude tohle.

  • Senery

   Pokud to bude opravdu něco nového pro lidské oči… Pochybuji, že se lidé dozví co to opravdu je… Nenápadně se zapomene (například Fukušima). Jenže tohle můžeme omílat dokola a nic s tím nezmůžeme, jak mi, tak ani stát a úřední moc… V dnešní době jsme pod kontrolou nadnárodních korporací a soukromých agentur. Hold mi nezbude nic jiného než prohledávat různá fóra atd..

 • František

  Odpověď na david : jakou dálku by museli urazit? skutečnost je MOŽNÁ taková, že k nám naši „přátelé“ lítají z Měsíce, ano správně z našeho Měsíce, ale to už je dokument o výpovědi svědků pracujících v NASA přiznávající , že jejich práce byla retuš fotografií Měsíce tak, aby mohly být podávané veřejnost,tak aby nebyl vidět stavby a monumenty na povrchu měsíce včetně obrovských lodí, o tom jak dokonce někteří vysocí představitelé procházeli „“školením““ o tom jak správně zakrýt přítomnost mimozem. civilizací v okolí naaší planety a na Měsíci a jak účinně rozestavit obranné systémy kolem naší planety. A pak tu je velmi známá konspirace přistání na měsíci, mnoho věcí a záběrů nasvědčuje totiž tomu, že většina byla nahraná ve studiu na Zemi a poté podána veřejnosti jako „live“ záběry. V neposlední řadě je také dobré připomenout výpovědi a svědectví samotných členů posádky včetna N. Armstronga, který přitomnost mimozem. „návštěvníků“ nepřímo potvrdil. ( a přímo potvrdil v rozhovoru , tkerý se dostal ven). ano..jsme tu sami a v Roswellu se zřítil jen balón ze kterého se mohla armáda posrat a v tom momentě sraní si ho spletla s mimozemskou lodí vojáci dokonce viděli jakési mimozemské bytosti, potom však toto prohlášení změnila s tím že už poznala svůj vlastní balón a bytosti byly jen výmysl a vtípek- proč taky ne, zatarasila oblast , vyhrožovala lidem , že o jejich balónku nikomu říkat nebudou!! a vše tajně odvezla. Jojo nic zvláštního na tom přeci není. :) A pyramidy? zmínky o starověcích bozích z hvězd a učitelích? pff….prosimvás pohádky pro děti…jasně :))))

  • Senery

   Pokud jde o měsíc, myslím, že, když tam konečně dorazili, zjistili, že někdo už tam je, a nechci říct nic víc než to, že odtud utekli a už se nevrátili.

   • František

    Máš pravdu.

 • david

  Vůči ufo jsem trochu skeptický. Všechny ufo objekty byly pouze vojenského charakteru (bezpilotní letadla, magnetické a zvukové střely atp.) A podle mě to bude nějaký starý vojenský projekt na vyřazování lodí nebo něco takového.
  Šance že by sem lítaly inkognito jiné civilizace je směšné. Už jen pro to jaký kus by museli urazit.

  • František

   málo hledáš informace a tím pádem toho dost málo víš, nakonec se totiž může stát že ten směšný tu budeš jen ty

  • fuk

   No to je neuvěřitelně hloupý názor… vy jste ten typ co by upaloval ve středověku Galilea že :-), protože je proboha všem myslícím a inteligentním bytostem jasné že země je kulatá…. To je příšerný, že takoví lidé stále ještě existují.

 • Senery

  Dotaz: Jaké používáte zdroje pro novinky ohledně této záležitosti? :)

  • Black.

   Pod každým článkem je to napsané. :-)

   • Senery

    Zřejmě jsem slepý… Každopádně děkuji za rychlou odpověď :)

 • Atrey

  28/6

  „Absolutely awesome interview with Dennis in Radio today, and for they who not understand swedish here is ruffly what he sad: The object is perfectly 100% circular, 60meters diameter-like a big muchroom, very smooth and hard, last time they were down there they tried ty cut of pieces of it but couldn´t, it was to hard, but this time they will have much heavier tools to use on the object, on top of the object there is corridors and rooms with 90 deegre angles, the walls of the corridors and rooms are 7-8 meters high, measured from the floor wich is the smooth top of the muchroom and about this detail the reporters asked Dennis twice and he explained it twice in the same manner, he also explained to the reporters that the feeling of the object is that it definately is constructed. Many thanks to Dennis for giving this informative and clear interview, awesome and Gods Speed to Dennis and the rest of the OX team, when they know head for more investigation of the object.“

  :)

 • František

  Tome žádám zde tvé „logické“ vysvětlení jakožto největšího odpůrce mimozem. civilizací zde, takže rekapitulace – objekt za sebou zjevně zanechal brzdnou dráhu, tým potápěčů není ani z těsné blízkosti schopen tento předmět identifikovat, kameny kolem objektu jsou spálené, objekt má tvar a „“vchod““ přesně tak, jak ho popisují očití svědkové v dokumentech jako mimozemské lodě, s tím souvisí i nefunkční elektronika a přístroje taktéž popisována v dokumentech a výpovědí vojáků a pilotů, kterým přestaly při střetu s mimozem. loděmi fungovat navigační systémy,zbraňové systémy a další…..tak prosím..Děkuju.

  • Tom

   Skutečně chceš moje logické vysvětlení co by to mohlo být kromě mimozemské lodě? :-))))

   Jinak asi jsi mně celou dobu špatně pochopil.
   – jsem hledač záhad, řekl bych že jsem záhadami posedlý
   – jsem hledač UFO, duchů paranormálních jevů,
   – Nikdy jsem netvrdil, že mimozemšťané neexistují
   – Nikdy jsem netvrdil, že mimozemšťané nebo projevy paralelních světů se neprojevují na zemi
   – tvrdim, že většina zde prezentovaných UFO, má logické vysvětlení, zejména ve špatně fungující technice, to neznamená, že se najde něco, co i pro mně logické vysvětlení nemá… např. již několikrát zmíněný LONG CODE, nebo kauza Chibolton, či kauza UMMITES, Patomskyj kráter, APOLLO 20. aj.

   Pokud skutečně stojíš o debatu o tom co by to mohlo být proč to má brázdu za sebou anebo třeba před sebou. napišu to. Pokud je to jen proto, aby jsme se dohadovali, respektuji to, že to smysl nemá abych se k tomu vyjadřoval více než jsem učinil.

   Každá mince má 3 strany :-)

   • František

    No dobře já vim že většina má vysvětlení mě to říkat opravdu nemusíš , ale chci znát tvůj osobní názor na to, co je tam dole skutečně…..

    • Tom

     Dobrá.
     – brzdná dráha je spekulativní, vznik té stopy může vzniknout vlivem proudění podmořských řek kolem předmětu. Nedovedu si představit hydromechanické síly, které by vytvořily takovou brázdu u padajícího předmětu do vody. Ledaže by v té době, v těch místech moře nebylo.
     zkus si někdy hodit mincí nebo kamenem do vody pod různým úhlem a pozoruj jak se bude chovat.
     – to že nejsme schopni objekt v tuto chvíli idetifikovat neznamená nic jiného, než že něco prostě nevíme. Zatím málo informací.
     – elektronika může přestávat fungovat díky jadernému záření gama, nic nemožného. ohořelé kameny ukazují taktéž na radioaktivní problém.

     Můj závěr: V tuto chvíli se přikláním k nehodě ponorky na atomový pohon, která je schovaná pod sarkofágem.nebo ponorky která vezla atomovou výzbroj.

     rešení: dozimetr nebo intezometr dolů, můžou ho spustit i bez potápěčů 100m není tak moc hluboko. Tím to jednoduchým měřením se dá bezpečně vyloučit má teorie :-))

     poznámka: Ať zkusí zaklepat, třeba někdo otevře :-D
     Doufám, že jsem Tě při nejhorším aspoň pobavil :-)

     • František

      Já nevim no, ale říkat o něčem , že je něco spekulativní od člověka, který si jen něco přečetl na monitoru ,nic neviděl na vlastní oči… snad se nepletu :) mi přijde zvláštní, ale jo…uvidíme co se z toho nakonec vyklube. Mimochodem stopy zvýšené radiace byly nalezeny i na místech údajného přistání či havárie „mimozem. lodí“….

      • tom

       Chtel jsi znat muj nazor. Stopy radiace jsou vsude i vedle koleji kudy vozi uhli do elektrarny. Stopy radiace a radiace z unikajiciho havarovaneho reaktoru je sakra rozdil. Tak jako vzdy mas moznost moji teorii vyvratit nebo dokazat ze se pletu.

       Ja bych o brzdici brazde vubec neuvazoval. I z tech mizernych sonarovych snimku je videt zakresleny uplav.

       • František

        Každopádně dík za odpověď a názor.

 • Z Brna

  A bude nalezena sonda, kterou clovek nezbudoval a mnoho rozruchu vyvola. Obzvlaste v otazce viry vsech nabozenstvi .. Nostradamus ;)

  • Tom

   Nostradamus použil slovo sonda? Nemyslím, že by to vyvolalo větší rozruch než, „vidíš já to věděl“ :-))) a co ? zlevněj pak rohlíky? To jestli to je mimozemská sonda nebo ne nemá nic společnýho s naší společností, pokud to tak bude, bude to „jen“ další kousek do skládanky našeho člověčího příběhu, který vyvolá nové otázky a na ty staré stejně odpověď nenajde.
   Hurá jdeme zkoumat, jsem strasně napnutej co to je:-))) Všimli jste si, že oficiální místa mlčí? :-))

 • Marek

  Sakra, už potřebuju nějaké lepší snímky té věci. Jinak pořád nevím co přesně si o tom mám myslet… jestli teda nějaké budou.

 • František

  Že by se to konečně dostalo velice překvapené a zděšené,nechápající veřejnosti na povrch? Možná,spíše to ale bude tak,že se o žádnou mimozem. loď jednat nebude – proto se tam ještě smějí potápět a nebo , že se o mimozem. loď jedná a tudíž se s potápěním nenáááápadně, opakuji nenááápadně přestane :) například z fin. důvodů a podobně . No a armáda si to potom vyzvedne, případně tam podstrčí něco jiného pro „zvědavce“. Já osobně doufám že to je loď, kterou vyzvednou a vše se odhalí :))

  • Atrey

   taky zacinam pochybovat ze se doviem rozuzleni :) oni uz museji vedet vic urcite… ale jak pises, nejspis to pekne pomalu zase vysumi.. ://///
   hrozme by me to zajimalo…

 • David Bagr

  To by mě zajímalo která kamera po případě foťák kterým je to natočeno a nafoceno dneska není elektronickej =)

  • Tom

   Nikonos…:-)¨

 • kaladze

  ufo? já myslel že ufo je věc pohybující se ve vzduchu u které se nedá přesně určit o co se jedná…

  • Black.

   Lidé pojem ufo spíše berou jako mimozemskou lod a nebo něco mimozemského. :-)

   • kaladze

    to je právě špatně, věci by se měly nazývat pravými jmény, ptz pak právě to lidi přejmou všichni tak jak řikáš a za chvíli bude ufo podivně vytvarovaná skála

    • Tom

     A pak do mě tady šijete , když se snažím věci nazývat pravým jménem…. :-)))

    • kazanek

     ja s tebou souhlasím,pravda

  • Správně by to měli nazývat USO – oficiální anglická zkratka pro neidentifikovatelný podmořský objekt …http://www.cez-okno.net/clanok/exopolitika/uso-neidentifikovane-podmorske-objekty

   • Tom

    zdrávím Tě Michale :-)Neidentifikovaný neznamená neidentifikovatelný… to je nejčastější omyl.

    • No vidiš, nad tím jsem ani nepřemýšlel :), dík za opravu

     • Tom

      V pohodě, vím že ty to nebereš jako poučování :-)))

  • Zrovna jsem to sem chtela napsat!

 • Black.

  Pokud to bude opravdu potvrzené že je to mimozemská loď tak myslím že se změní spoustu věcí. A doufám že to vyjde. :-)

  • Tom

   jaká loď? co když to je poklop do Agharty? :-)))

  • Tom

   veř nebo ne nezmění to zhola nic. pořad budeš chodit do práce, pořád budeš platit daně, pořád budeš kupovat dárky na vánoce, pořád se bude otáčet Země kolem své osy i s celým tim kafemlejnkem nahoře. pořád moře bude slané, pořád ………

   • Ja myslim, ze by se trochu zmenili lidi. Ze uz by to nebyl takovy patriotismus, co se statu tyce, ale vic by se resily planety. Lidi by nemeli cas zabyvat se kravinama, protoze by jsme vsichni byli fascinovani novou technologii. A TV Nova by urcite taky vymyslela spoustu skvelych veci!

 • UFOLOG

  To začíná vypadat docela zajímavě. Podle mě pokud by šlo skutečně o nějáký létající předmět ( Možná talíř ) tak by se to rychle ututlalo. Takže zůstavá otázka, jestli nám skutečně řeknou pravdu o tomto přemětu, pokud jí zjistí.. :)

  Myslíte že ano ? :)ú

  • Atrey

   ja v to silne pochybuju. ale uz by si lidi zaslouzili ….