V Jižní Africe našli zkamenělou obří „stopu“

5
1275

Autor knih o afrických chrámech Michael Tellinger tvrdí, že našel obří otisk zkamenělé lidské stopy. Na internet umístil i video, které vyvolalo další diskusi o tom, že na Zemi žili v dávných dobách giganti. Stopa skutečně připomíná lidskou, jsou zde patrné i otisky všech pěti prstů, jako by obr stoupl do měkké hlíny, která v průběhu času zkameněla.

Tellinger dále uvádí, že záhadnou šlépěj našel ve Svazijsku na jihu Afriky v žulové skále, jejíž stáří geologové odhadují na 2 až 3 miliardy let. Zastánci teorie, že na Zemi žili v minulosti obři, jsou přesvědčeni, že teď máme jednoznačný důkaz o jejich existenci. Geologové jsou ale opatrní a zajímá je složení kamene. Tellinger uvádí, že jde o žulu, což je vyvřelá hornina, která vznikla krystalizací z magmatu, a nikoli z jílu nebo z písku. Znamená to, že aby v ní mohl obr zanechat stopu, musel by stoupnout bosou nohou na chladnoucí magma, nikoli do jílu. Z toho podle geologů vyplývá následující:

*Kámen není žula.

* Předpokládaný otisk může být přírodním útvarem, který připomíná lidskou šlépěj.

* „Otisk“ mohl někdo do kamene vytesat z nám neznámého důvodu. Může jít o určitý druh dávného umění, takže na něj můžeme nahlížet jako na petroglyf.

Každopádně pravděpodobnost, že by šlo o stopu nějakého obra, je podle vědců mizivá.

Zdroj: paranormal-news.ru

 • crossroads

  Hmm…otlačok môže byť prírodným útvarom, ktorý pripomína ľudskú nohu? :D Zaujímavé…prečo sa jednoducho nad tým nezamyslieť a nepripustiť si aj takú možnosť, že možno takýto druh existoval? Myslím, že na našej planéte už boli mnohé civilizácie a toto čo zažívame my, nie je nič prevratné. Paradajka si tiež nevie predstaviť, že boli minulý rok tiež nejaké paradajky..prečo si nepripustíme, že mohli existovať napríklad obrovskí ľudia?:) Alebo si myslíme, že sme najdokonalejší druh, ktorého už nič neprekvapí??:))

 • antonín kratochvíl
  • antonín kratochvíl

   tady si jistý pravostí nejsem, věřím tomu, ale o existenci 15 cm humanoida Ata není pochyb .

   http://www.youtube.com/watch?v=HmVTFG1ZrX8

   • bob

    myslis toho blabolu od greera nebo jak se ten trapak jmenuje jo??

 • M

  Preboha o tej nohe sa pisalo za posledných 10 rokov už x krát. To ten ruský server nema k čom písať že musí vyťahovať tak starú vec?