V Roswellu skutečně havarovala mimozemská loď, potvrdil očitý svědek

26
2365

Letos slaví ufologové jubileum. Od události, kdy se v Roswellu v Novém Mexiku zřítilo neznámé těleso, uplynulo právě 65 let. O jeho původu se dodnes spekuluje, není však pochyb o tom, že na pole farmáře Williama Brazela opravdu něco spadlo a že o to armáda projevila nebývalý zájem – 7. července 1947 dorazilo na Brazelův pozemek patnáct vojáků pod velením majora Jesseho Marcela a trosky podivného objektu odvezli na místní leteckou základnu.

Poručík Walter Haut, který tehdy na základně odpovídal za styk s veřejností, připravil prohlášení pro tisk. A hned 8. 7. 1947 se v místních novinách Roswell Daily Record objevila zpráva, že na základně zkoumají létající talíř, který spadl poblíž ranče v Roswellu. O senzační události informovala i další média a rozhlasové stanice. Velmi záhy ale spatřilo světlo světa prohlášení generála Rogera Rameye, který pád létajícího talíře popřel s tím, že v oblasti se ve skutečnosti zřítil meteorologický balón.

Ufologové jsou celou dobu přesvědčeni, že toto druhé vyjádření bylo lživé. Před pár lety se jim od Hauta dostalo potvrzení, že generál Ramey „kalil vodu“ a že šlo jen o kamufláž. Haut písemně potvrdil, že viděl nejen talíř, ale i těla bytostí, které v něm zahynuly.

Hned 8. 7. 1947 se v místních novinách Roswell Daily Record objevila zpráva, že na základně zkoumají létající talíř, který spadl poblíž ranče v Roswellu.

Walter Haut zemřel 15. prosince 2005 ve věku 83 let. Šestadvacátého prosince 2002 učinil pod přísahou písemné prohlášení, ve kterém se pokusil uvést na pravou míru vše, co opravdu viděl. Popsal mimo jiné ranní poradu z 8. 7. 1947, na které byl přítomen, a které se dále účastnili plukovník William Blanchard, major Jesse Marcel, kapitán kontrarozvědky Cavitt, brigádní generál Roger Ramey a náčelník štábu plukovník Thomas Dubois.

UFO, nebo meteorologický balón?

„Hlavním tématem porady byla Marcelova a Cavittova zpráva týkající se nálezu velkého množství úlomků na poli ležícím 140 km severozápadním směrem od Roswellu. Blanchard ve stručnosti zmínil i druhé místo havárie zhruba 75 km od Roswellu. Na stole ležely úlomky z místa nehody. Nepodobaly se žádnému dosud známému materiálu, které jsem kdy držel v ruce nebo viděl. Připomínaly kovovou fólii, ale velmi tenkou jako papír, přitom mimořádně pevnou. Předávali jsme si to z ruky do ruky, ale žádný z nás nedokázal určit, o jaký materiál jde,“ napsal v prohlášení Haut. A pokračoval: „Dalším tématem, které jsme řešili, byla otázka, máme-li o tom informovat veřejnost. Generál Ramey přišel s plánem, který podle mého názoru vznikl v Pentagonu. Bylo třeba odvést pozornost veřejnosti od klíčového severního místa nálezu s tím, že se bude mluvit pouze o druhém místě. Zamlčet to nešlo, protože o tom vědělo už hodně lidí… V 9.30 mi pak zavolal Blanchard a nadiktoval mi prohlášení pro tisk, že máme létající disk, který byl nalezen na ranči severovýchodně od Roswellu. Tiskovou zprávu jsem předal rozhlasovým stanicím KGFL a KSWS a novinám Roswell Daily Record a Roswell Morning Dispatch. Když se zpráva dostala do světa, v mé kanceláři se netrhl telefon, volali mi z celého světa.“

Poručík Walter Haut

Asi hodinu poté, co média tuto fantastickou zprávu zveřejnila, vydal brigádní generál Roger Ramey nové prohlášení. Uvedl v něm, že ve skutečnosti byl nalezen meteorologický balón. Okamžitě také uspořádal tiskovou konferenci, na které ukázal jakousi stříbrnou fólii a dovolil novinářům fotografovat.

„Blanchard mi pak navrhl, abych už s nikým nekomunikoval a šel si domů odpočinout,“ pokračuje dál Haut v prohlášení. „Ještě předtím, než jsem odešel ze základny, mě osobně odvedl k důkladně střežené budově č. 84 (hangáru R 3) a dovolil mi podívat se z bezpečné vzdálenosti, co tam vlastně je. Uvnitř jsem spatřil objekt nalezený severně od města. Byl dlouhý asi 3,5 až 4,5 m, nepříliš široký, na výšku měl asi 1,8 m a měl víceméně vejčitý tvar. Povrch tělesa vypadal, že je z kovu. Neviděl jsem žádná okna, světla, křídla, ocas ani přistávací zařízení.  I ze vzdálenosti, kde jsem stál, jsem viděl těla přikrytá plachtou. Byly vidět pouze hlavy, ale obličejové rysy jsem nezahlédl. Hlavy byly větší než lidské, kontury těl pod plachtou měly velikost zhruba 10letých dětí. Později v kanceláři zvedl Blanchard ruku asi 1,2 m nad podlahu, aby demonstroval jejich výšku. Také mi řekl, že nešlo o „horký“ (radioaktivní) materiál. Sám jsem se později vypravil na místo nehody a na základnu donesl také několik úlomků. Dovezly je tam i dvě další skupiny vojáků, které pročesávaly místo nehody celý další měsíc. Potvrzuji, že jsem osobně viděl létající přístroj i jeho mimozemskou posádku.“

Proč Haut dříve vše popíral?

Za svého života přitom Haut vždycky popíral, že by viděl něco mimozemského. Možná se bál výsměchu a navíc musel podepsat prohlášení o mlčenlivosti. Ale už v roce 1993 podepsal pod přísahou ještě jiné prohlášení: „V roce 1980 mě Jesse Marcel informoval, že materiál, který si novináři mohli fotografovat v pracovně generála Rameye, nebyl ten, který nasbíral na místě nehody. Doručil mu úlomky létajícího disku, ale když se do místnosti za chvíli vrátil, už tam nebyly. Místo nich tam byly kousky rozbité meteorologické sondy a radarového odražeče. Marcel byl kvůli tomu velmi rozzlobený. Já osobně jsem přesvědčen, že ve skutečnosti šlo o kosmické plavidlo.“

Unikátní snímky z roku 1947 se dochovaly. Na jednom z nich je zachycen generál Ramey (vlevo) a náčelník jeho štábu, plukovník Thomas Dubois (sedí na židli vpravo). Pozornost vyvolal lístek, který generál drží v levé ruce. V roce 2001 se počítačovým odborníkům a kryptologům podařilo onen lístek zvětšit a částečně přečíst, co je na něm napsáno. Generál drží v ruce tajný telegram, odeslaný 8. 7. 1947 v 17 h 13 minut do Pentagonu generálu Hoytu Vandenbergovi, který tehdy velel vzdušným silám USA. Stojí na něm zhruba toto: „…disk je novým nálezem…“, „…úlomky byly objeveny poblíž místa operace Rancho…“, „…oběti katastrofy byly převezeny do Fort Worth v Texasu…“, „…posádka disku bude transportována k hlavnímu vojenskému lékaři speciálním letadlem 8. armády…“ Ramey dále informuje Vandenberga, že rozšíří informaci o pádu meteorologického balónu, která mu připadá „nejpřijatelnější“.

Zdroj: kp.ru

 • Jerry

  Narazím na selský rozum a pana Hawkinga. Nejsem pesimistický v názoru na mimozemský život, ale pro Boha, proč by měl být humanoidní?! Moc Star Wars?! Jiných Sci-Fi?!
  Jsem sice fanda těchto žánrů, ale berme logicky život zde na Zemi. Teď ten selský rozum. V jakých podmínkách se vyskytuje? I v takových, kde by náš druh nepřežil ani vteřinu. Z toho se dá usuzovat, a teď mr.Hawking, že pokud existuje mimozemská forma života, rozhodně nám nebude podobná. Což znamená, že už by mě méně překvapila chodící bažina, než humanoidní zelení (pro nadšence Asgharďanů, šediví) mužíci s očima, ústy, rukama a nohama. Blbost! Další co tento člověk prohlásil bylo, že pokud by bylo, to něco, inteligentní, nejspíš by se to nechtělo bratříčkovat.

  Co vy na to, mozkovny?

  • Tom

   Je to tak, Navíc tu máme jistou bariéru druhů. Bež si pokecat s kopretinou, nebo pozoruj rozhovor kapra se slonem, či mouchu s velrybou. O tom to tématu pojednává krásná česká knížka :Trialog o vesmíru:, která se dotýká i jiného zajímavého efektu. A to, že více vyvinuté civilizace nemají důvod kontaktovat méně vyvinuté. Celkem teoreticky můžou existovat 3 stupně civilizací: 1. Civilizace cestující ve vlastní soustavě. 2. civilizace cestující mezi soustavami. 3. civilizace cestující mezi Galaxiemi.

   • covámtujebe

    Blbost. Kapr bude asi těžko komunikovat s mouchou, když nemůže komunikovat ani s jiným kaprem. Debilní příklad a přijde mi, že většina lidí tady je ještě dementnějších než na Novinkách.
    Proč bychom nemohli s logicky uvažující bažinou komunikovat např. pomocí matematiky? Logiky? Učení se jakéhosi společného esperanta?

    Další věc. Pokud by oni „Asgharďané“ vyrůstali, vyvíjeli se ve stejných podmínkách, v jakých se rozvíjeli lidé, nevidím důvod, proč by se nemohlo jednat o humanoidy. Ty planety podobné Zemi se asi nehledá pro srandu králíkům, co myslíte?

    • Tom

     Chudinko, máš to těžký. Kapr s kaprem komunikuje. :-) aaa tak ty jsi natěrač z novinek? :-))

     Logicky vzato ty na to to pochopit rozhodně nemáš.

     Další Věc. život jako takový je velmi složitý. a i za na prosto stejných podmínek se vyvíjí jak chce….což jsi ty třeba toho důkazem. Máme oba stejný podmínky a přesto jsi se vyvinul v ňoumu.
     Joo králíci se rozhodně baví…… :-D

 • Neferty

  Lidi neuvěřej protože to jsou debilní ovce vláda by nám přece nelhala bla bla bla bla vláda je svatá a všechny ty sračky čím nás krmí jsou prostě hovna takže lidi co věří jen vládě jsou zbytečný a jestli lidi páchají sebevraždy jen proto že někdo řekne že je konec světa tak ať páchají protože to co mají v hlavě musí být dobrý sračky a nepatří na ten to svět! Omlouvám se za sprostá slova;-) když jde o vládu nemohu si pomoct:-D
  Na tomhle světě je toho ještě tolik o čem nemáme ani ponětí.

 • JAN

  Napište mi na mail, pošlu vám několik odtajněných dokumentů, kde je vše vysvětleno.

  A jen abyste si nemyslel – tyto dokument ynesmí být mylné ani falešné. Buďto se odtajní pravda, nebo jen název projektu.

 • JAN

  Kdo má zájem, napište mi na glaudit.han@seznam.cz ..
  Jako důkaz vám pošlu fotografie a vše vysvětlím..

  Uvidíte, že žádné talíře neexistují a niky neexistovaly, existovaly pouze jejich makety..

  O havárii v Roswellu mi pište také, myslím, že se náramně pobavíte.
  Pokud vás zajímá Area 51, která se tak mimochodem ani nejmenuje, (je to název podle polohy na mapě) tak mi jednoduše napište..

  K Roswellu..
  Spadl testovací letoun tvaru létajícího talíře. Těch v té době létalo kvůli testům poměrně hodně, ale často tu byly havárie, kvůli kterým na místa přijely týmy projektu Tango-Sierra a týmy Majestic-12, mezi kterými se našly i tzv. reklamační týmy..
  To byly týmy, které z havarovaných amerických přísně tajných letounů musely vybrat veškerou technologii, aby se nedostala do nepověřených rukou..
  Vše se přikrylo plachtou – né kvůli svědkům, ale kvůli tomu, aby to nevyfotily sovětské satelity.
  Jednoduše přiletěly černé vrtulníky, přijel kamion a auta.. Vše se ukliilo, pročesalo se celé okolí detektory kovů, pohrozilo se svědkům, donusila se podepsat mlčenlivost a život šel dál..
  Takže na pádu talíře v Roswellu je přeci jen něco pravdy..

  Pokud vás zajímá pravda o létajících talířích, jednoduše mi napište na výše uvedený mail..
  Já myslím, že se opravdu pobavíte, jak byli sověti hloupí.
  – k tomu dodávám fotky přímo z toho, čemu vy říkáte Area 51…
  – na fotografiích je vše, co popisuji, dále talíře – spíše jejich makety a vše ostatní, co budu zmiňovat.. :)

  • Lucius

   joj ty vtipkár, ty si ohromujúci odborník. Konečne si nám prezradil, že Rusi mali už v 47-om satelity, ďaľšia neuveriteľná novinka sú čierne vrtuľníky v Roswelli a tie detektory kovov, tak to si trafil tiež. Prvý detektor kovov bol vyvinutý v roku 1960. Ešte niečo napíš, lebo je to ohromne zábavné

   • JAN

    Když je člověk nechápavý, proč sem vůbec píše ?
    Sami tu píšete o technologiích, o kterých dnes ani nevíme a nikdy se o niech nedozvíme..Ano, nikdy se o nich nedozvíte!

    Kdybyste mi zkusil napsat na mail vy chytráku, určitě bych splnil vše, co jsem psal v komentáři nahoře.
    Pokud vám t odělá problém, v oné době nebylo ani možné, aby stíhačka letěla rychlostí MACH 5.. A stalo se..
    V té době nebylo možných hodně věcí.. V té době nebylo možné utajit objekt v poušti se 4km dlouhou nárazovou hranicí hlídanou ochrankou, plnou nášlapných min a detektorů všeho druhu a všeho možného.

    Víte od kdy existují televize ? NEdochází vá mto ?
    Jaké že je datum Roswellského talířového pádu ?

    Vy si myslíte, že v té době neexistovalo nic z toho, co používali k přepravě ?
    Vy si myslít, že ve vývohocé, výcvikové a testovací základně vzdušnýc hsil armády Spojených států neexistovalo nic, co by předběhlo dobu o pár desítek let ?

    Vy si myslíte, že dnes neexisují elektromagnetické generátory zvyšující výkon na několikanásobek příkonu ? Že neexistují motory na vodu ?

    Každý z těchto vynálezů se někomu jednou připíše za jisté zásluhy. Stejně jak v ypíšete vynýález detektoru kovu, vrtulníku.. .ale třeba i nových léků..
    Vše se jednou připíše někomu, kdo si to zaslouží a opravdovým hrdinům se jen zvýší platy.
    ___________________________________________

    Pokud si myslíte, že jsem tak blbej, abych nepřišel na to, kdy vynalezli první rotor, proudový motor ,vzlet po klapkách, směrovky, tak to jste opravdu na omylu a je mi vás líto, že kritizujete místo toho, abyste napřed napsal a nechal si poslat celý článek, který obsahuje vysvětlení všeho, o čem tu mimo jiné píšete..

    Jak se říká.. dvakrát měř, jeednou řež.. :)
    Vy jste měřil jen jednou a ještě jste řízl takovou hovadinu. To se při špatném měření prostě stává.

    • Lucius

     hmm, ty si jednoducho predbehol dobu. Prečo by som ti mal písať na mail??? Však píšeš len blbosti, ktoré sú na smiech. Ale kľudne mne, aj nám všetkým asi, skús preukázať, že Rusi mali v roku 1947 satelity, že tam prileteli čierne vrtuľníky a že používali detektory kovov, na to som vážne zvedavý. Tie ostatné táraniny ma nezaujímajú

     • JAN

      Proboha, ty opravdu nemáš žádné znalosti ? (tykám ,protože vy mi tykáte)

      První plně funkční vrtulník – 1938 – Berlín..
      – nevím, jaký je problém tam doletět téměř o 10 let později s vrtulníkem černé barvy.
      První detektor kovů 1932
      – prvn ídetektor pro práci v těžbě 1960.. Trošku si pletete význam slov
      Stejně tak pojmy s dojmy, nemýlím se?

      Sám si přiznejte, že i kdybych vá mvše poslal zabalené, budet e jen hledat chyby a budete se chovat pořád stejně.
      Další vaše reakce na můj komentář bude záporná a zkrátka narazíte na další nesmysl, který jde vysvětlit jedino uvětou – pokud chcete odkazy o letech výroby, vypuštění, prvních návrzích, nákresy, tak to sem ejdnoduše napište a všem tu ukážem, že mám pravdu.

      Mimochodem.. Poprvé byl detektor kovu čirou náhodo usestrojen již roku 1930, jen nikdon evěděl o co se jedná.. složen z oscilátoru, cívky, stříd. mag. pole.

      _______

      Jednoduše si všřte čemu chcete.. věřte si, že existují malí zelení mužíčci s tykadlama..
      Nebo jsem na něco zpaomněl ? Byli šedí ? .. No jo.. a to jste poznal z černobílých fotek, kde vytvořili tělo čehosi za pomocí malinové marmelády a kuřecího masa a kůže ?
      Myslím tím ty černobílé fotky z roku 1950 pitvy mimozemšŤana z Roswellu.. (včetně Roswellu byl i z malinové marmelády a kuřecího masa mimochodem)
      , kde se na snímku objevil i telefon vyrobený o 15 let později ?

      Není to trošku přitažneé za vlasy ?
      Nebo jste snad uvěřil loutce z alien interview ? odborníci nenašli na záznamu přes 50 let známky nepravosti, protože na obraze se neprojeví loutka s osvíceným obličejem ovládáná zpodstolu..

      Jednoduše si věřte čemu cchete.
      Stejně by jste nevěřili ani kdyby vám teď někdo přišel říct pravdu. Nejvtipnější ale je, že to sami nepřiznáte.

      • Lucius

       môžem ti zagarantovať, že prvý detektor kovov bol zostrojený v roku 1960. Áno, Nemci mali tzv vrtuľníky,ale keďže sa neosvedčili, tak ich stiahli. Trepeš dve na tri. Ak si si nevšimol, ja neobhajujem nič z Roswellu, len sa smejem tvojej naivite a hlúposti. Ty si presvedčený o tom, že Rusi mali v 47-om satelity a to hovorí za všetko. A tie čierne vrtuľníky:)), musíš mať v hlave veľký chaos .

      • Lucius

       tu máš históriu amerických vrtuľníkov Sikorski, iné nemali a prečítaj si, kedy boli nasadené pre armádu a porovnaj si to s dátumom havárie. A ak zostrojili detektor kovov, podľa teba v roku 1930, a nevedeli načo to je, tak potom ho nemohli ani použiť. Ja trvám na tom, že bol zostrojený až v roku 1960. Samozrejme, že budem hľadať chyby, lebo neznášam veľkohubé vyhlásenia, v ktorých sa skrýva, akí sú všetci sprostí a len ty si ten múdry, lebo si čítal jednu knihu. Ty ma nemôžeš presvedčiť o svojej pravde, lebo ju jednoducho nemáš, tak útočíš svojimi ne-znalosťami na moje znalosti :) Prečítaj si svoju prvú reakciu, kde sa snažíš vymámiť od diskutujúcich mailový kontakt, bohvie, čo za tým je, a zamysli sa nad tými vetami a nad sebou, s akou suverenitou predkladáš svoje klamstvá, resp. somariny

       • JAN

        1960 byl sestroje ndetekto skutečně jen pro těžební čely.. musíte si přiznat chybu a podívat se na zdroj, ze kterého jst si ot špatně přečetl.

        Já narozdíl od vás nejsem paranoidní an emyslí msi, že jsem hlavní postava ve právě zkouknutém filmu nebo právě přečtené knize.
        Když hold neumíte najít ani základní informace a kritizujete naprosto bez znalostí ,tak si myslím že žijete úplně zbytečně..Máte hlavu plnou talířů a filmů o E.T. .. Vša kvíte.. To malé dít,ě, co vozilo E.T. volá domů na kole..

        Nebo jako „o chlapci co volal vlk!“ xD

        • Lucius

         jednoznačne si paranoindný ty. Cituj mi jedinú vetu, kde obhajujem niečo. Stále ma z niečoho obviňuješ, ja chcem len dôkaz o sovietskych satelitoch v 47-om, značku čiernych vrtuľníkov a výrobcu detektoru kovov zo 47-ho, nič viac nepožaduje. Lebo jednoznačne si vymýšľaš údaje, ľudovo povedané, klameš a klameš. Daj mi link, kde je detektor kovov z roku 1930. Stále len trepeš a hovno vieš

    • Tom

     oni nemyslí
     oni jsou hrdi na to, že nevědi
     oni jsou hrdi na to, že nemají znalosti
     ………………………

 • Roman1
  • František

   no zajímavé, ale podle mě to je ještě větší sci-fi než prostě možnost že existuje rasa šedivých, co potom svědci z nasa a další vysocí z armády, co potom retuš fotek …zmínky o neznámých technologiích a materiálech, zmínky o rozestavění zbraní na oběžné dráze kvůli „jiným“ apodobně? dohody s „jinými“ spolupráce s nimi ……..

 • František

  Pro tupé ovce je tohle stejně málo, těm by ti šediváci museli zaklepat na dveře a pak jim ho narvat do prdele ,aby jim to konečně došlo…..

 • kazanek

  Tech ruznych svedectvi je tolik,že dnes už se pravdu rozhodne nedovíme,jedine by museli amíci oficialne říct jak to bylo a co tam vlastne spadlo.Nejak se mi nechce verit že by to mohla byt mimozemska lod.Ale pokud ano,tak si myslím že amíci nerozlouskly její technologie protože kdyby jo,tak situace na Zemi by se vyvijely uplne jinak.Jeden svedek pri dokonce tvrdil,že ta lod byla jakoby živá a ovladaná myšlenkou nekde pravda bude ale komu věřit?

 • Roman

  Přečtěte si i článek o Area 51, kde je tato havárie dost uvěřitelně vysětlena ;)

  • Atrey

   link prosím ? :)

   • Roman

    Omlouvám se, ale dostal jsem příkaz mlčet a link neprozradit.

    • :D Jojo a nařídil ti to am. prezident viď ,a dokonce ti pohrozili smrtí ne ? :) http://ufo.estranky.cz/clanky/rosvell-podrobnejsie.html

     • Roman1

      Doufám, že ti je jasný, že ten komentář psal nějaký vtipálek a ne já? :P Abych tu nebyl za debila :D

      • x_Rage

       Tak jako napadlo mě to viď ale když jsem viděl že jsi se nevyjádřil tak jsem myslel že jsi to poslal ty :) No nic no tak se teda omlouvám …Jinač ten koment nahoře jsem tam ještě neměl pač jsem si to načetl ještě než jsi ho napsal…