Vesmírný tulák v poušti Gobi, či jen další podvod?

28
2824

Na konci 20. století obletěla svět zpráva o senzačním nálezu v poušti Gobi. Anglo-francouzská paleontologická expedice objevila v místě zvaném Uulach kostru „lidské bytosti“, která měřila 16 metrů. V této souvislosti se dostala na přetřes i místní legenda o obřím ďáblovi, který žil v kamenném údolí. Byl tak velký, že ho země nosila jen stěží. Je možné, že by se příběh zakládal na pravdě? Jenže jak by místní mohli vědět o někom, kdo se tady objevil před milióny let? Stáří horniny, ve které byla kostra nalezena, se odhaduje na 45 miliónů let. Je tu jediné vysvětlení – místní lidé o ostatcích věděli. Půdu mohla občas spláchnout voda a tím se „ďábel“ dostal na povrch. Příběh se pak předával z generace na generaci.

Vědce ale zajímaly mnohem důležitější hádanky. Lebka obří bytosti až neuvěřitelně připomínala lebku Homo sapiens. Její stavba svědčí o tom, že gigant měl vyvinutý mozek a funkční řečové orgány. Také stavba jeho kostry připomíná lidskou, pouze ruce jsou ve srovnání s lidskými proporcemi výrazně větší.

[pullquote_right]Šéf expedice Guillaume Roger nadhodil myšlenku, že by mohlo jít o kostru návštěvníka z vesmíru. S tou ale ostatní vědci nesouhlasili. [/pullquote_right]

Šéf expedice Guillaume Roger nadhodil myšlenku, že by mohlo jít o kostru návštěvníka z vesmíru. S tou ale ostatní vědci nesouhlasili. V prestižním magazínu Nature napsali, že obří kostra v poušti Gobi je podvrh, ostatně jako mnohé další nálezy gigantických koster. Jeden z kolegů jim poslal do diskuse dotaz: Čemu ale měla tato mystifikace sloužit? Objevily se i názory dalších expertů – podvod takového rozsahu by nebylo možné realizovat v naprostém utajení.

Se svou verzí přišel i kanadský vědec Roger Hingley. Podle něj by se měly brát v úvahu i další aspekty, například že v dávných dobách let obíhala Země kolem Slunce i kolem vlastní osy mnohem rychleji než nyní. Jeden pozemský den tehdy trval 10 hodin a rok téměř 400 dnů. Tyto podmínky byly pro vznik gigantů ideální a vedle dinosaurů mohli na Zemi klidně žít i obří předchůdci člověka.

V řadě britských médií se pak objevily články, které vyzývaly, abychom na historii vývoje člověka nahlíželi z nového úhlu. V jednom z nich se ale objevil názor, že nemusí jít o ostatky příslušníka pozemské civilizace. Bytost objevená v poušti Gobi neměla s lidskou evolucí nic společného. Proto nejde o příslušníka vyhynulé rasy z naší planety, ani o mystifikaci, nýbrž o bytost z vesmíru. Je tedy docela dobře možné, že Země poskytla útočiště humanoidovi z neznámého světa.

zdroj: tainy.net

 • Anal Delon

  to ste si fak nevšimli těch rozdílných stínů hňupi?

 • Anal Delon

  Ježiš tohle už tady bylo, jen další hoax aby se póvl měl čim bavit :-D

 • Lililpon

  Myslím si, že je to Goliáš, ostatně nikde není vyvráceno, že by to nebyl on a všichni hned samá evoluce a mimozemšŤani.!!! Ať se nad sebou zamyslí a to dost vážně, chce to trochu logiky víte?? Goliáše Bible popisuje už od pradávna a údajně to byl obrovský urostlý člověk a velice velký, a byl to velký bojovník, všichni se ho báli a nikdo si na něj nic nedovolil, měl rád obdiv a vysmíval se Bohu, to se nelíbilo Davidovi, v té době malý kluk, který miloval Boha a nehodlal trpět další vysmívání boží armády, vzal kámen a svou chytrost jako jedinný se odvážil jít proti Gloášovi a byl ochoten i zemřít, ale Bůh mu pomohl a obr padl mrtev k zemi.

  • rorschah

   ano, per do toho tyhle náboženské kecy. vítej v primitivnější části lidstva.

  • Hand

   Nechci ti to nějak vyvrace, ale píšeš trošku logiky do toho, a tohle je snad logický? Je to jenom legenda, které není potvrzena…

 • A co treba testy na stari tech kosti?? Jak je mozny,ze lidi veri v boha a neveri na ET??

 • Sheeva

  „V prestižním magazínu Nature napsali, že obří kostra v poušti Gobi je podvrh, ostatně jako mnohé další nálezy gigantických koster.“

  Cize co z toho vlastne podla vedcov vyplyva? Rozni ludia sa nezavisle na sebe v roznych casoch a miestach snazili o presne tu istu fikciu? Skutocne velmi pravdepodobne… A za toto si ludia nechaju platit, mal som sa radsej stat vedcom.

  • Venca

   :-) to je přece jasný, pár vtipálků vyrobili takové velké kostry, aby je mohli zahrabat různě po světě a pak se mohli smát lidem, kteří tomu uvěří…:-D To bych taky musel uvěřit tomu, že pyramidy postavili nějací hlupáci s kameným dlátem, kteří měli jen veliké štěstí, že se jim povedlo něco takového…:-D Pokud by měl Darwin pravdu a my sme se vyvinuli z opic, tak se k nim podle mě tahle společnost zase hodně rychle vrací.. :-D Ještě že mu moc nevěřím..:-)

  • RDL

   Mě spíš zaráží, že se dočtete, že vědci nález označili za podvrh……..
   No…..ok, jsem skeptický člověk a vírou si mě nikdo nekoupí, takže je někde (tedy od těch vědců) nějaké pojednání. Jako třeba: materiál z něhož nález pochází není kostní hmota – chemická analýza vzorku ukázala že se skládá z … – pomocí metody rozpadu radioaktivního uhlíko bylo určeno, že stáří vzorku je … – nález se nácházel v lidskou činností již mnohokrát narušených vrstvách (tedy mohlo dojít k podvržení) – nález se nácházel v geologických vrstvách z doby před … . Prostě informace.
   Na ufo a návštěvníka z kosmu nevěřím. Pokud něco víte o vesmíru, galaxiích, středu galaxií atd., zkrátka není důvod předpokládat mírumilovné mimozemšťany přinášejících poselství míru (spíše surovinové prospektory nebo dobyvatele). Tahle dobro mírovo bílo pozitivní hysterie určité části Ufomilů je … no jak jsem již výše uvedl – víra proti argumentům je pro mne nepřijatelnou.
   Každopádně nejsem přesdvědčen o autenticitě, ale oficiální věda – tuto autenticitu striktně popírající argumenty prostě neposkytuje, pouze dogmata.
   A ty jak jistě všichni dobře víte jsou výsadní doménou víry.

 • Kamil Kotek

  že by avatar?:D

  • ivan

   Jen je divné že stín muže jde na jednu stranu a kostra má stín na druhou….. klasická umělá fotomontáž na úrovni 10ti let… :-)

   • Venca

    nj ikdyby to byla pravda,tak to přece neznamená, že ty kostry si někdo vycucal z prstu. Těch nálezů je docela dost a jedna fotka tady s tím nic neudělá. :-)

   • Marek

    Ta fotka možná je podvrh, ale když se podíváš znovu tak uvidíš že oba stíny jdou stejně ;)

   • messekuba

    Nebudu spekulovat jestli je fotka autenticka ci ne, ale na stinech sem nenasel zadny velky rozpor o kterym mluvis ty.

   • Hand

    Jestli vidím správně, tak oba stíny jdou stejným směrem….

 • František

  v nějakém dokumentu o mimozem. civilizacích kde vypovídali vysoce důvěryhodní lidé sem se dozvěděl že z jednou ze známých ras jsou tzv. „obři“ humanoidní rasa, která měří X stop – již si nepamatuji přesně. po převodu jsem ovšem dostal hodotu přibližně 16,4metrů…….zvláštní

  • František

   ještě se doplním..zmínka je tam i o jejich neobvykle dlouhých horních končetinách, stejně tak, jak v tomto článku

  • Thomas

   A nevzpomeneš si, jak se ten dokument jmenoval? To by mě docela zajímalo…

   • František

    ufff….jako takhle :) sem normální člověk ždánej ufo blázen :D co by nedělal nic jinýho :) ale když se fakt moc nudím kouknu na dokument a za pár let jich mám už v kompu fakt plno … takže to budu muset jedině prohrabat a podívat se ti :) to chvilku potrvá :D…už je to tak 3/4 roku co jsem to viděl :))

   • Jaryn

    Na youtube jsou ty dokumenty o teorii starovekych astronautu. Hledej – Vetrelci davnoveku.

  • I Edgar Cayce (prorok z počátku 20.stol.) ve své hypnóze mluvil o obrech, kteří obývali tuto planetu. Doporučuji tohle krátké video s panem Josefem (takový český odborník na Cayceho:):
   http://youtu.be/oKPYEFxXeGg

   • Sheeva

    Dakujem za link! Celkom zaujimave. Dost by som s nim suhlasil vo vacsine veci, az na ten pojem, ze „Boh na pocatku stvoril duse“. Myslim, ze tie bytosti boli proste z inej planety, neboli to anjeli, ani Bohovi poslovia. Ale tak je to iba subjektivny nazor, „Buh vi“ zac je toho loket…:) Kazdopadne Cacey bol velmi zaujimavy clovek. Odporucam prednasky Davida Wilcocka, ktory tvrdi ze je reinkarnaciou E. Caceyho… http://www.youtube.com/watch?v=cEyqT2_ricA o Caceym hovori asi vcase 38:00

    • Tím, že řekl, že bůh na začátku stvořil duše, nevylučuje to, že ty bytosti byli z jiné planety, všechny živé bytosti v kosmu mají duši, je to jen o tom kam se ty duše inkarnují. Wilcocka znám a uznávám jeho názory, ale s tou jeho reinkarnací bych moc nesouhlasil, protože sám Cayce si předpověděl příští inkrnaci na rok 2128 nebo tak nějak, každopádně díky za link, podívám se :).

 • wayfarer

  To bude iba ďalší podvrh…ako mimozemšťan z chleba..:/

  • kazanek

   Souhlasím,tohle je laciny podvrh…Ale nasli se hodne koster lidí velkych třeba 2,5 metru a tak,z doby kdy „lidi“ meli max 1,7 metru.Ja si myslim že nejaka slepá vetev gigantů na zemi žila ale zozhodne neměly 4 metry.

 • Je-li člověk velký, nebo malý, pak je nepravděpodobné, že by dosahoval takovéto gigantické velikosti.

 • Ian

  škoda že už nežijou! Hodili by se nám do našeho basket týmu :-DDD

  • Petr

   Hlavně by to dneska nejspíš nerozchodili. Přeci jenom tehdejší podmínky gravitace apod. logicky neodporují jejich vzrůstu :)