Žádné UFO na dně Baltu – podle nové teorie se jedná o tajnou nacistickou základnu

21
2451

Tentokrát opět přejali iniciativu zastánci pozemského původu zatím neidentifikovatelného objektu, který byl v Baltu objeven už loni v létě. S podrobnějším průzkumem se ale začalo až letos na jaře a vše nasvědčovalo tomu, že by se mohlo jednat o UFO. Pak se ale ozvaly skeptické hlasy, které obvinily výzkumný tým Ocean X z manipulace faktů a požadovaly nějaké prozaické vysvětlení.

To jim přinesl tým švédských historiků a potápěčů, kteří přišli s novou teorií. Podle nich se jedná o pozůstatek základny pro německé zbraně zaměřené proti sovětským ponorkám. Prý šlo o obrovskou stavbu s dvouplášťovým betonovým krytem vyztuženým pletivem, což mělo znemožnit radarům a dalším zaměřovacím přístrojům tento objekt objevit. To je také možná důvodem, proč i dnes, takřka 70 let po skončení druhé světové války, v okolí záhadného objektu selhávají i ty nejmodernější zařízení.

Proč je však u záhadného objektu viditelná brzdná dráha?

Na první pohled nelze na této teorii najít moc vad na kráse. Baltské moře je navíc skutečným „ostrovem pokladů“ pro hledače potopených lodí a podmořských zařízení. Odhaduje se, že pod jeho hladinou čeká na svoje objevení ještě kolem 100 000 plavidel. Jenže s naším UFO alias ponorkou to tak jednoduché není, jak se nám teď snaží vysvětlit.

Záhadný objekt na dně Baltu je opět pod drobnohledem.

Je sice pravda, že „zneškodňovače“ ponorek byly v posledním světovém konfliktu běžné, s úspěchem je používali například Britové. Ale nikdy nebyly tak velké jako ten, který by se měl nacházet v Baltu. Trochu podezřelé je i to, že jakmile se jakékoliv přístroje přiblíží na 200 metrů ke zkoumanému objektu, přestávají fungovat. Je to vůbec možné, aby podobná zneškodňovací technika fungovala bez jakékoliv údržby i po 70 letech? Navíc švédský potápěčský tým objevil další detail, který podporuje teorii UFO: u inkriminovaného objektu je dobře viditelná třísetmetrová brzdná dráha, která nejspíš nasvědčuje tomu, že jakési těleso spadlo ve velké rychlosti do moře a zpomalovalo na mořském dně.

Hon na UFO na dně Baltského moře pokračuje.

Potápěči z týmu Ocean X dělají pochopitelně všechno pro to, aby svoje jména očistili, a pracují dál na průzkumu inkriminované lokality. A v minulých dnech objevili další podobný objekt, který se od toho prvního nachází ve vzdálenosti přibližně 200 metrů.

Zdroj: DailyMail

 • ch180

  proc to musi byt brzdna draha a ne tazna draha?? Pokud chcete neco vytvorit nakladne pod vodou tak je rozhodne lepsi a rychlejsi to vytvorit na zemi ( obzvlaste pro nemce kteri uz nemeli moc casu ) a pouze to umistit na urcene misto a usadit. Oni na to techniku a technologii meli takze by to pro me bylo logictejsi. Poslat to na vode na misto urceni , nechat to potopit a ponorkama to dotanout na presne misto. Proto ta “ brzdna draha“ . Ale jen muj nazor ( osobne se stejne priklanim k UFO :D )

 • ahoj

  aspoň je vidět, že tehdá dělali kvalitnější věcičky, co vydrží i 70 let … a né jako teďko, kdy to tak tak vydrží do záruční doby cca 2 roky a je po tom :D

 • Karlos

  Fakt nechápu ty dementní výmluvy. Na co elektronika? Vezmu normální mechanickou zrcadlovku na film za pár švestek a vyfotim, ne???

 • coldfire

  Docela zajímavý jak v blízkosti přestává fungovat elektronika… zamyslel se někdo nad tim ? viz http://youtu.be/l3G5e6O5QsY?t=26m8s

 • jajo a pajo

  Ponorka nikdy nepoužíva pod vodou Radar (EM impulz) ale Sonar (audio impulz). Vysokofrekvenčné rádiové vlny sa pod vodou šíria zle. Takže podvodné protiponorkové zariadenie na rušenie radaru je riadna kravina umocnená na druhú faktom, že v druhej svetovej vojne bola celá biedna elektronika na elektónkach, polovodiče neexistovali. Tranzistor vynašli v roku 1955. Tak ako Nemci v roku 1943 zkonštruovali zariadenie, ktoré úspešne ruší technológiu o ktorej ani nemohli tušiť ? Okrem toho, ak ruší kamery, musí to byť aktívne zariadenia – zdroj EM vĺn. Kamera nie je konštruovaná ako žiarič, takže nevysiela tak silné EM vlny, ktoré by mohol daný objekt zachytiť, pasívne transformovať a vracať späť ako rušenie na vzdialenosť 200metrov, ešte k tomu pod vodou kde je vysoký útlm. A teraz si prosím tú o červenej čiapočke, to je krajšia rozprávka.

 • kamil

  No nemůžu pomoct ale já v tom vidím nějaký přírodní útvar. Když už, tak mi to tak trochu připomíná podmořský útvar Yonaguni nacházející se na jižním cípu Japonských ostrovů 23 metrů pod vodou. Tenhle ten je ovšem čtyřikrát hlouběji.

 • Tom

  Dobrá….byl jsem kontaktován, určitou mimozemskou entitou. a Varovali nas ať do toho neštouráme. Jedná se totiž o výpustní špunt Baltského moře a důrazně doporučovali nevyzvedávat……:-)))

  • František

   No vidíš, že to jde i normálně, bez všech těch tvejch teorií relativity. :)) pobavil

   • tom

    Nemam problem se smyslem pro humor, ale s naprostyma kravinama, ktere se daji jednoduse vyvratit.

  • mykanec

   Geniální, dokonalé, famózní… závidím ti tvou fantazii.
   No jo, ty si Tome z toho děláš srandu, ale co když je to pravda? :-)
   Chudinky rybičky…
   To by „ochránci“ přírody řvali.

   • Tom

    někdy se zadaří, no :-D, děkuji pěkně. Většinou když už nevím kudy kam.

 • malatny

  Nechapu proc chodi furt kolem horke kase a nenapisou rovnou ze tam spadnul dalsi meteorologicky balon:)

 • tom

  Podle mne to neni brzdna draha….. Normalni uplav za telesem. Pokud je z doby 2. Valky jiste nebude problem prokazat dataci vzorku.

  • kazanek

   Ten objekt je vlastně v jake hloubce? Myslim že neco o 90 metrech mluvily..Neumim si predstavit že by nejaky objekt letel takovou rychlosti že by jej nezbrzdila ani 90ti metrova hloubka ale az dno..Jedine že by tam ztroskotak dřiv než tam byla voda(pravdepodobně desitky až stovky tisíc let př.n.l)Ale to si myslím že by se bzdna stopa davno zanesla i s objektem.Ikdyž co mi víme,třeba sou mimozemská plavidla obojživelná?Ale jak píšeš,nejpravdepodobnejší je ten uplav za tělesem.Jinak těm řečím že u objektu nefunguje elektronika celkem věřím,pač se mi nechce veřit,že by si nekdo vymyslel tak drzou lež..ale možna sem naivní.Takže když to zhrnu-vubec nevim co si mam myslet,chce to co nejdřív další seriozní vyzkum:)

   • Tom

    tak nějak jsem to taky popsal… i s chováním tělesa pri dopadu do vody…:-)

 • Black.

  Už aby to konečně prohledaly pořádně a zjistili co to je. :-)

 • Durden

  To jsou zase hovna, informativní hodnota 0. Proč má někdo potřebu psát takový fabulát?

  • Troll

   Jeste aby si vedel, co je informativni hodnota, co? Tak to necti :-)