Záhadné artefakty. Kdo je tu zanechal?

3
4842

Člověk se na Zemi objevil před 250 tisíci lety a artefakty, které nacházejí archeologové, potvrzují, že lidská civilizace se postupně rozvíjela od jednoduchého ke složitému. Existují ale i nálezy, které jsou v rozporu s obecně přijímanými poznatky, a v dané dějinné epoše nemají co dělat.

Možná je vytvořila neznámá kultura, která existovala dávno před vznikem člověka. Podle některých záhadologů je tady mohli zanechat zástupci vesmírných civilizací, kteří v dávných dobách navštěvovali Zemi. V prospěch této teorie mluví nejrůznější legendy a mýty zmiňující „bohy“, kteří pozemšťanům předávali své znalosti.

Na Sibiři byla nedávno nalezena vyobrazení neznámých bytostí pocházející z roku 700 př. n. l. Jsou na nich podivní tvorové s protáhlými obličeji bez nosu a s velkýma očima. Je záhadou, kdo stál malíři modelem. Zajímavé jsou také artefakty z Kostariky pocházející z 1. – 5. století n. l. Zobrazují bojovníky, jejichž oděvy připomínají současné skafandry. Mohlo jít ve skutečnosti o mimozemšťany?

Nejoblíbenějšími drahými kameny v Číně jsou už od nepaměti jadeit a nefrit. Čínské nefritové figurky staré 4000 let zachycují jakési záhadné lidi s dlouhými zuby a kudrnatými vlasy. Vědci stále nemohou přijít na to, o jaké bytosti jde. Že by vyhynulá lidská rasa, která kdysi žila v Číně? Nebo jde o návštěvníky, kteří přišli z hvězd?

Na skutečnou záhadu narazila paleontologická expedice v roce 1959 v poušti Gobi. Jde o stopu starou milióny let, která vypadá jako otisky obuvi, které na Měsíci zanechali američtí astronauté. Na Zemi se tak musel procházet nějaký kosmonaut v době, kdy tu pobíhali ještě dinosauři.

Během leteckého snímkování byly v Andách objeveny podivné znaky táhnoucí se v mnohakilometrové délce. Jsou složeny ze světlých kamenů. Předpokládalo se, že jde o druh slunečního kalendáře, protože při rovnodennosti některými liniemi procházejí sluneční paprsky.  Jenže konfiguraci jednotlivých znaků lze spatřit pouze z velké výšky. Podle některých názorů jde spíš o přistávací dráhu.

Na objasnění čekají také nálezy v oděských katakombách. Našly se tu kosti hyen, velbloudů a pštrosů, které někdo opracoval kovovými nástroji už před miliónem let. Jenže tehdy na Zemi člověk ještě nebyl. O jaký kovový nástroj tedy šlo? A kdo ho vlastně použil? Na kostech byly nalezeny přesné čtvercové a kruhové otvory. Také řezáky zvířat nesou známky broušení.

V roce 1936 všechny šokoval nález rakouského archeologa Wilhelma Königa, který poblíž Bagdádu objevil baterii starou 2000 let.

V okolí jezera Titicaca je dosud patrná linie dávného mořského přístavu. Kdy se z přímořské oblasti stalo náhorní jezero? Geologové v tom nemají úplně jasno, rozhodně k tomu ale došlo před stovkami tisíc let. Kdo tehdy žil na Zemi, že si v oblasti vybudoval přístav?

V roce 1936 všechny šokoval nález rakouského archeologa Wilhelma Königa, který poblíž Bagdádu objevil baterii starou 2000 let. K čemu ale staří Parthové potřebovali elektřinu? V této souvislosti se dostala na přetřes i hypotéza, že už staří Egypťané používali žárovky.

S těmito ani s dalšími záhadnými artefakty si současná věda neví rady. Byli snad naši předkové vyspělejší, než si připouštíme? Nebo nás skutečně navštěvovali mimozemšťané? Nebo jde o stopy, které nám zanechali cestovatelé časem? Kdo ví.

Zdroj: tainy.net

 • Mania Digiscrap

  Ty staré baterie najdete i na turínském plátně. Ježíše neukřižovali na dřevěném kříži, ale udělal to sám, aby nám nechal vzkaz. Mimochodem, už jste viděli někdy, že by se nebožtík obtiskl do látky? Je to negativ vzniklý elektrickým výbojem a udělal to proto, abychom, až přijde doba, kdy se bude chtít zmocnit vlády na světem židovská menora uctívající Satana, věděli, že on je jiný. Sedm ramen menory je sedm padlých andělů Nibiru. Jsou to přízraky, které popisuje i Thovt, které zničily už mnoho civilizací včetně Atlantské. Tyto přízraky žijí z energie, dobíjejí se a to je jejich slabina. Celý ten NWO stojí na hliněných nohách.
  Ad kamenné koule. Něco z nich mělo být postaveno a už k tomu nedošlo. Znáte inckou legendu o ptákovi, který plivl slinu na kámen a ten se roztekl? Přesně tak se stavěly megalitické stavby. Měli už v té době takovou techniku, že kam se na hě hrabeme s lopatou ;)

 • ZT

  Nebolo by od veci uviesť aj knihu, ktorá sa tejto problematike venuje.
  Pretože článok je úplne bez odkazov, takmer bez fotiek, veľmi krátky. Štýl: jedna babka povedala. Bez odkazov je úplne na nič (prepáčte).

  Zakázaná archeologie
  Nevysvětlitelné záhady z dějin lidstva

  Dona Klaus, Reinhard Habeck · Vydavateľstvo: Dialog, 2008
  Preklad: Tomáš Kurka

  Ak Vás zaujímajú záhady, odporúčam si ju prečítať. Je plná spomenutých kladívok, prestrelených australopitékov, sošiek mimozemšťanov a hlavne aj fotiek.
  Jednoducho vecí, ktoré by nemali existovať.

 • Tom

  Gratuluji Ivo, pěkný článek. Tak mě napadá, že by se měli zrušit autorská práva, protože jak to vypadá vše už tu bylo. :-))))) Slyšel jsem o jakém si kladívku, které se našlo v uhlí. Ne myslím v briketách, ale v dolu na uhlí zarostlé v hornině.