Zkázonosná planeta Nibiru existuje

22
3153

Dokumentární film „Apokalypsa dneška“ vyrazí divákům dech. Astronomové Daniel Whitmore a John Matese z University of Louisiana v Lafayette v něm prezentují senzační objev. V naší sluneční soustavě byla prý skutečně objevena další planeta – tajemná Nibiru neboli Planeta X.

Oba astronomové vycházejí z dat pořízených infračerveným teleskopem WISE. Ten ve vesmíru hledá objekty, které jsou pro běžné teleskopy neviditelné, protože ve větší části elektromagnetického spektra vydávají jen minimum záření.  Senzory WISE, jež jsou citlivé na čtyři vlnové délky, objevily v prosinci 2010 obří rudou planetu ležící na hranici naší sluneční soustavy.

Na tento objev čekali Whitmore s Matesem téměř 12 let. Už v roce 1999 publikovali hypotézu, že za oběžnou dráhou Pluta musí existovat mimořádně velké těleso, stejné nebo dokonce větší než Jupiter. Důkaz tedy získali s tím, že k veřejnému představení dojde v březnu 2012.

Půjde o převratnou událost, která může radikálně změnit naše současné představy o historii naší planety i o zrodu lidské civilizace. Planetu X není možné spatřit běžnými teleskopy, protože je příliš daleko a její teplota je příliš nízká. Nicméně v infračerveném spektru je viditelná. Není prý vyloučeno, že pod jejím povrchem dochází k jaderným procesům, které vyrábějí teplo.

Podle obou vědců se nově objevená planeta v lecčems podobá Jupiteru – stejně jako v jeho případě jde o plynný gigant. Velikostí se zřejmě příliš neliší, je ale asi 500x hmotnější než Jupiter. Planeta X obíhá v Oortově oblaku, které je zatím jednou z nejméně prozkoumaných oblastí naší galaxie. Vzdálenost planety od Země je 25 000 x větší než vzdálenost Země od Slunce.

Oortův oblak je zdrojem kometárních jader, z nichž některá vlivem vzájemného gravitačního působení, díky gravitaci okolních hvězd nebo i vzájemnými srážkami změnily svou dráhu směrem k Slunci. Podle astrofyziků může ale dráhu komet měnit i nějaké velké těleso, které se v oblaku ukrývá. Na důkaz stále čekali – teď je podle Whitmora a Matese na světě.  Je prý možné, že nově objevená Planeta X jednou změní pohyb nebeských těles v blízkosti oběžné dráhy Země nebo k nám pošle nebezpečný asteroid či planetku, což by způsobilo katastrofu globálního rozměru.

Zdroj: tainy.net

 • Ninl

  Není 500x větší než Jupiter , ale 500x hmotnější, což spíš neukazuje na plynnou planetu.

 • Mat

  Nechci Vám kazit iluze, ale toto rozhodně nemhl říct žádný astronom. Protože planeta s hmotností 500x větší než Jupiter neexistuje. To je půl hmotnosti Slunce! To by byla hvězda! Při udaných parametrech by byla hustota kolem 500 g/cm3 takže by se rozhodně nemohlo jednat o plynnou planetu (pro srovnání Země: 5,5 g/cm3, wolfram: 19,3 g/cm3, iridium 22,5 g/cm3) – z čeho by to bylo? Navíc gravitační vliv by byl hodně znát i na drahách planet a to neustále. Takto hmotná hvězda v udané vzdálenosti by byla 3. nejjasnější na pozemské obloze ve viditelné části spektra.

  • Tom

   Krásný komentář…. :-) díky

   • Mat

    Já také děkuji, většina správců stránek uveřejňujících články silně konspirační povahy na mé protiargumenty reagují dosti podrážděně a můj příspěvek zveřejňují pouze v případě, že mě v následujícím příspěvku začnou urážet. Toto není případ těchto stránek (ani „schvalování“ příspěvků=cenzura) a je to velké plus pro Vás – stránky, kde autor nestrpí protiargumenty si sám autor tímto paradoxně degraduje. Jak už bylo napsáno níže, ta fotka je ve viditelné části spektra a ten objekt v kroužku je jedna z hvězd tvořících přímo obrazec souhvězdí Střelce: Kaus Australis (Eps Sgr). Hvězda viditelná pouhým okem na letní obloze (jasnost této hvězdy je srovnatelná s jasností hvězd ve Velkém Voze).

  • Tomáš Toman

   Máte naprostou pravdu, pane „Mat“. Také tomu moc nevěřím. Nejsem úplně skeptik, jsem spíše optimista než pesimista. Ale tady se dlouhodobě neví, co je pravda a co není… Těžko potom komukoliv a cokoliv věřit, že. Hezký a úspěšný den, pane. S úctou. TT

 • Nejdem polemizovať o tom, či je alebo nie je Nibiru. To sa možno raz naozaj dozvieme. Každopádne tvrdiť, že je neviditeľná pre bežné teleskopy, čiže aj pre oko a potom na nejakej fotke oblohy zakrúžkovať viditeľnú hviezdu je trošku zavádzajúce, nie? :)

  • Tom

   viz komenty dole :-)))

  • Tomáš Toman

   Je to sice s podivem, ale právě proto, že pozemními radioteleskopy nelze tuto obr planetu zahlédnout, byl vyslán do kosmu speciální satelit (WISE), určený pro vyhledávání velmi vzdálených hvězd, planet mimo naší sluneční soustavu, apod. :-)

 • Marek

  OMLUVA
  Minule jsem pod clankem, kde autor psal, ze na odvracene strane Mesice mozna maji mimozemstane zakladny ze „kterych nas sleduji“ komentoval, ze to pravdepodobne pravda nebude.

  Ve svetle novych informaci (hi-res fotek) z Chang’e-2 moon orbiter a toho co rekl pan Karl Wolfe* – se musim omluvit. Tedy alespon castecne. Aktivne to sice nevypada a o tom, ze slo o nejake sledovaci zakladny by se porad dalo polemizovat, kazdopadne jsem (asi) tak uplne pravdu nemel. :|

  * Headquarters Tactical Air Command/US Air Force

  • Tom

   Marku vážím si lidí co dokáží analyzovat své chyby a připustit že chybu udělali a dokonce se omluvit, nekdy to je mooooc těžké. RESPEKT

 • Ivo

  Pro Alexandra B.:
  Bylo to natolik kuriózní téma, že jsem o ně nechtěl naše čtenáře ochudit. S ověřováním máte pravdu, tohle je ale pouhý překlad. I přesto jsem si ověřil, že materiál nepublikovaly seriózní vědecké weby, ale ruští milovníci záhad. Čímž je snad řečeno vše :-)
  Ivo

  • Tom

   Ivo ta fotka neni v IR spektru. Jinak z pohledu astrofotografie se jedná o povedený kousek ikdyž pravý horizont letí trošku nahoru :-))) Hlavne se nenchat odradit ve psaní. Já to chápu tak, že nahodíte udičku a kdo se chytne v komentářích tak se chytne a diskutuje. Kdo je mimo je prostě mimo. Nemusí se rozčilovat nad portálem proč proto a jeho záhadami a může si číst parlamentní listy, ne ?

   • ivo

    To akože myslis že ten članok je vymysleny??

 • Může mi někdo vysvětlit proč píšete takové bludy? Novinář by si měl své informace ověřit než je zveřejní.

  http://vtm.zive.cz/aktuality/tyche-obri-planeta-na-periferii-slunecni-soustavy

  • Tom

   A co? nechapu tvé pobouření. nic kromě toho že se nejaký astronom domnívá tak či jinak v tom článku napsáno neni. Nic se v něm nedokazuje. spekuluje se stejně jako kdekoliv jinde. A i kdyz je na VTM, je ten článek Autorizovaný nebo vytržený z kontextu jako věčina článků na netu. ona Autorizace pro nejakou užší diskuzi je moooc potřeba. Jinak se pohybujeme na urovni jedna baba povídala.

 • Michal

  Nibiru by šlo najít i přes google earth, kdyby ji ovsem zamerne nezamaskovali : http://youtu.be/D5SY7CFvU8A

  • Tom

   Nevim Michale, prostě chybý dva framy, Já mám blízko k Ondřejovu a FAKT Nibiru neni vidět.:-))) Všechno jsou to zatím hypotézy, spekulace, teorie. Nic co by se dalo ověřit něčím jíným, než legendou s nejasným původem.

  • Tom

   Tak mě napadá, nezamaskoval ji nahodou ten pán na ploše? Neprůkazné video jakékoliv jiné. Jedny videa ti ukazují UFO, jiná ti maskují Nibiru. Podle toho co se hodí.

  • V

   kdyby to chtěli cenzurovat, stačí snímek přiblížit a na místo Nibiru dát nějakou hvězdu nebo místo prostě začernit či rafinovaně rozmazat a nikoho by nenapadlo, že je zrovna tam hvězda, která se nachází o pár desátek, stovek světelných let dál nebo je na opačném konci galaxie

   • Tom

    Taky si myslim, to video je bud podvrch nejake sekty nebo chyba aplikace. a nebo oboji.

    • alex

     Troufl bych si rict ze spise chyba aplikace nebo zertik vyvojaru pokud si aplikaci spustit a zadate udaje 5h 53m 27s, -6 10 56 tak se tam skutecne nachazi prazdne misto ktere je bud

     a) ve skutecnosti nejaky druhem dimenzionalniho tunelu, cervi diry ci ukazu schopne cokoliv prenest klidne i do jine galaxie

     b)Vojensky program nektere zeme nebo vice spolupracujicich zemi je rozvinut vice nez vime a je tam nejaka vesmirna stanice ktera by mohla byt pomoci google earth videt (coz povazuji za nepravdepodobne)

     c)A nebo si nekdo hral na spojovani tecek a nechtelo se mu to opravovat tak prez to hodil cerny obdelnik