Afghánský masakr Roberta Balese. Způsobil ho lék proti malárii?

1
432

Experti stále zjišťují, co vedlo amerického vojáka Roberta Balese k zastřelení nejméně 16 afghánských civilistů. Armádní špičky soudí, že za šíleným činem může být i lék proti malárii Lariam.

Hlavní účinnou tohoto antimalarka tvoří mefloqin, na který se nyní zaměřili vojenští specialisté. Testy totiž prokázaly, že přibližně u třetiny dobrovolníků způsobuje závažné psychické změny včetně depresí, akutní psychózy, halucinací, panické ataky a agresivity.

V roce 2009 doporučila armáda USA užívat Lariam v krizových oblastech jako prevenci proti malárii. V případě nežádoucích účinků ho ale měli vojáci okamžitě vysadit. Další kontraindikací byla i závažná mozková traumata, což byl i Balesův případ. Nicméně dosud se nezjistilo, zda Bales preparát někdy užíval.

Připomeňme, že 11. 3. 2012 Robert Bales zastřelil u základny v jihoafghánském Kandaháru nejméně 16 lidí, z toho 9 dětí. Osmatřicetiletý voják čeká ve věznici Fort Leavenworth v Kansasu na formální obvinění a zahájení vojenského soudu. Na incident si údajně vůbec nepamatuje. Jeho obhájce tvrdí, že před činem nepil alkohol.

Zdroj: paranormal-news.ru

  • Tomáš Peroutka

    NO toto mi trochu připomíná osamělý vrazi jako byly Mark David Chapman (atentát na Johna Lennona) a Sirhan Sirhan (atentát na Roberta F. Kennedyho) … tam z těch střelců si nikdo nepamatoval vůbec že by někoho zabili, i policie u případu vraždy RFK. říkala že útočník nejméně 2 hodiny na nic nereagoval ani neodpovídal měl jen roztažené zorničky .. bůh ví jestli CIA a ostatní členství nezkoušejí látky do mozku aby se z vojáků stávala Vraždící monstra … nebylo by to nic neobvyklého, stačilo by si jen přečíst dokázaný praktiky USA/CIA za programu MK-ULTRA což byl program na manipulaci mysli a lidského chováni byl zkoušen jak za války v Korei tak i za studený války .. několik lidí o tom vypovídalo a i kvůli tomu zemřelo …