Americká armáda financuje hledání mimozemského života

3
628

Americká armáda tyto výdaje označuje za „situační vnímání vesmíru“ a vkládá je na účty společnosti SETI (Search for Extra Terrestrial Intelligence). Ta má za úkol prozkoumat nově objevené planety za účelem objevení mimozemské civilizace.

Exoplanety, které má SETI prozkoumat, objevila NASA pomocí vesmírného teleskopu Kepler. Jsou součástí několika různých orbital obíhajících kolem hvězd, do nichž patří i svět Kepler-22b, jenž je společností NASA označován jako dvojče Země. Obíhá totiž kolem hvězdy typu G podobné Slunci, přičemž je od ní zhruba 600 světelných let daleko – na takovou vzdálenost by tudíž mohla mít na svém povrchu vodu a poskytovat podmínky pro život jak ho známe.

Pokud se vám nicméně líbí skutečnost, že se Pentagon tentokrát začíná zajímat o potenciálně nepřátelské mimozemské civilizace, budete pravděpodobně zklamaní. Pentagon totiž do SETI, respektive jejich Allen Array (radiointerferometr sestávající z 350 radioteleskopů), vkládá finance zejména proto, že pomáhá stopovat pohyb již známých družic obíhajících Zemi. Detekuje totiž radiové vlny, které družice vysílají – zároveň však umí zachytit například i vysílání potenciální mimozemské civilizace.

  • Stano

    Josef 600 LY od nás, nie od materskej hviezdy.

  • Jakub Kunes

    Je to divný, ale přikládám část originálního textu, ze kterého autor čerpal:

    NASA has just announced the discovery of many exoplanets orbiting other stars by its Kepler spacecraft, inclusing the world Kepler-22b – described as Earth’s „twin“ by the space agency – which orbits a Sun-like G type star some 600 lightyears away at such a distance that it could well have liquid water on its surface and thus be home to life along Earthly lines.

  • …nevím,ale opravdu nevím. 600 světelných let od mateřské hvězdy, a podmínky pro život ? Víš jaká je vzdálenost 1 světelný rok ?