Analýza půdy z Marsu prokázala, že tu není život

13
936

Představitelé NASA 20. listopadu informovali o „epochálním objevu“ na rudé planetě. Rover Curiosity měl v půdě objevit „senzaci, která přepíše dějiny“. Teprve včera se na veřejnost dostaly všechny informace.

Historický objev na Marsu se nekoná. V analyzovaných vzorcích půdy žádný důkaz o organickém materiálu není. A co se v marťanské půdě našlo?

[box_info]

Analýza marťanské půdy

1. Voda, jejíž molekuly byly v půdě nalezeny, je 5x těžší než pozemská kvůli vysokému obsahu deuteria.

2. Půda Marsu je z poloviny tvořena vulkanickými horninami ve směsi s nekrystalickými látkami, jako je například sklo.

3. Bylo zde nalezeno velké množství různých chemických látek obsahujících síru a chlór. Odborníci ale zatím nevědí, zda jsou skutečně marťanského původu. Není vyloučeno, že je na Mars dopravilo samotné vozítko Curiosity.

[/box_info]

 • Jan Danek

  Ještě něco jsem chtěl říct – pokud někdo příjde s tím, že sonda udělala převratný objev který přepíše učebnice, musel mít pro toto tvrzení dost dobrý důvod. Muselo se jednat nejspíše o produkty živých organismů ( usazené sloučeniny vápniku, produkty metabolické přeměny látek atd…) a najednou řeknou že se spletli, že Mars je naprosto sterilní, že tam nikdy nic být nemohlo, hotovo konec? Věc vyřízená? Je to sakra divny…

 • Jan Danek

  Přesně tak jsem čekal, že to dopadne….Věřim, že ve skutečnosti něco našli, že vědci z NASA měli dobrou vůli věc oznámit světu, ale „nadřízené orgány“ se opět postaraly o okamžité utajení a zároveň veřejnost nakrmili pohádkou o tom, jak se čistě náhodou spletli…

 • karlik

  Jak dlouho ještě bude trvat než přiznají světu mimozemskou inteligenci

 • Wallace96

  ve svem je busines..to co tam chteji delat at je to mars,nebo mesice jako enceladus,nebo europa,..je tezit a tahat prachy z lidi jak tomu bylo doposud..

 • Tosho

  moj názor, Nasa je jeden veký bordel, Nasa sa da veriť,asi iba, tak na 25%.

 • lll

  tak to mě ani nepřekvapuje, ale tak když něco tajej 50 let, tak to přece jen tak nevyklopěj

 • Skiller

  Jednoduše můj názor : Ukvapení a nadšení vědci se nemohli udržet a mluvili o převratu a super objevu o kterém zatím musí mlčet……no a tohle zatim USA splácala jako officiální verzi. Ubohos a píčovina. To samý Roswell první vojáci a důstojníci na místě :O úžasné pane bože!! vesmírná loď!! mimozemstani! a za 2 dny..sorry chlapi sme banda čůráků byl to jen obyčejnej kus balónu a figurýny.

 • sidss

  aha… a tohle jako přepiše učebnice?

 • Damara

  chtělo by to podrobnější článek…

 • Danny

  and there goes my dream…

 • Kdo by to byl jenom řekl…:D Je to testování jak by lidi reagovali na něco podobnýho.. Pomalu se to všechno připravuje kousek po kousku nás připravují na seznamení s mimozemskou civilizací.. Problém je, jestli se to vůbec mimozemskou civilizací bude možno nazývat..

 • gregor

  Tak nak sa strcia uz dakam boha …. Najskor ze nasli pozostatky niakych ryb ci co a ze to prepise dejiny a teraz toto ….

  • kamil kotek

   řekl bych že to je podobný případ jako když našli v roswellu to ufo(mimozemská lod)..nejdřív že to je ufo,a pak že to byl balon…tohle bych řekl že bude to samý..takže bych řekl že na marsu je život už vyvinutější než kdo myslel..jelikož kvuli mrtvým rybám by takovejhle příběh nevymejšleli..