Anonymous prý na konci března vypnou internet

22
560

Hackeři ze skupiny Anonymous prohlásili, že hodlají celý svět připravit o internet. Tedy alespoň 31. března, kdy prý se má odehrát den D pro jejich útoky. Bezpečnostní odborníci ovšem pochybují, že by se jim tohle i na malý moment povedlo.

„Tento útok je cílem protestu proti SOPA, kapitalismu a nenasytným politikům, kteří nutí celý svět hladovět kvůli svým egoistickým zájmům. Proto Anonymous 31. března vypnou internet,“ píše se v údajném prohlášení hackerů.

V rámci operace Global Blackout chtějí Anonymous na sklonku března zaútočit na DNS systém globálního internetu, který hodlají na určitý čas pozastavit. Nic by pak nefungovalo, jelikož DNS systém překládá webové adresy na IP adresy konkrétních serverů.

Nicméně se začínají objevovat informace, že tato výhružka je jen klasickou poplašnou zprávou, které Anonymous dost často obklopují (viz například výhružka o zničení Facebooku 5. listopadu minulého roku). A i kdyby byla tato výhružka pravdivá, podle bezpečnostních odborníků by Anonymous potřebovali daleko větší sílu, aby mohli odříznout svět od internetu.

Zdroj: dvojklik.cz

 • hanbus

  jen ma uvaha,oprena o to co ctu a slycham
  -existuji jeste anonymous, dost pochybuji ze po kyberutoku na fbi bily dum a dalsi americky velky firmy je jen tak nechali,kor s jejich zakony kdy muzou vyhlasit valku i osobe ktera na ne udelan utok pres net… :)
  Jo,porad to vypada ze tahle neorganizovana organizace existuje,ale kdo vi kdo to je,oni se neznaj ani mezi sebou.
  a dalsi zpravy typu, „nuti“ odstoupit z cela zeme i cloveka ktery s cenzurou netu problemy, rekl bych, vubec nema,kdyz tam ted prevracej co se da.Ani se nepripojil k zadny ty acta sopa a podobny blbine.
  -pred nedavnem uskutecnila amerika test a dokazi vypnout net a veskerou dalsi komunikaci tzv.jednim tlacitkem. nepride ted jejich globalni test?
  vazne pochybuji o tom ze si v klidu ci neklidu anonymous sefruji dal, no mozna serfuji ale jak a na ci prikaz. takovy ty tripismenne organizace dokazi „premluvit“ kazdyho a kdyz jde o lidi co svou identytu taji,tak je to jeste snazsi.

  P.S. to magicke cislo ktere tu hledate je asi 10 na desatou,pokud mame tolik atomu,muze z nezivych latek vzniknout neco ziveho,a vedomi,mozek je slozen asi taky priblizne z 10 na10 bunek ci ceho. a vznika v nem vedomi, treba az nas bude 10miliard zacnem uvazovat opravdu globalne a s vedomim vsech, mozna treba snad. mozna proto nam tvrdi ze je nas tu prilis, kdyz se na to clovek koukne z odstupu,opravdu nemame techniku abychom nasytili cely svet? jo a kdyby sme se VSICHNI sesly NA JEDNOM MISTE, bok po boku,vyplnili bychom PLOCHU MESTA LOS ANGELES.
  a nas ze je tu moc?

  jinak internet bude vypadat asi takto-
  clovek zapne pocitak,prihlasi se pod svou pravou identitou a PC se zapne a prihlasi na net, dale pokud na netu neco tvorite delate,hledate stahujete, vse tam tak nak nadale budete mit, jen uz nebudou pevne disky a bude to vse kdesi na netu kde to budou moct kontrolovat proverovat atp. coz je mozna naprd ze nekdo muze videt tvy treba i vynalezy nez je stacis dokoncit uz nekdo patent ma:) ,proto asi to dusevni vlastnictvi,jiny duvod sem nenasel.
  a to ze se pustili do megauploadu je taky mazec, tim myslim nejaky ty firmy – ono je „blby“ ze stahovani a sdileni je zatim legalni, akorat upload je ilegal(krom ameriky tam je ilegal projistotu vsechno),ale na ty velky uploadery nemaj a kdyz jo tak z toho moc nekapne, takhle kdyz to presmeruji na bezny uzivatele tak to primo potece,pokuty preliceni juu to musi byt bonusy

  • Tom

   S tema patentama zas tak pravdu nemas, bezne se deje ze jdes prihlasit patent v CR a nez ti ho pridelej ukradnouti ho v americe nebo celosvetove, Jak je to mozne? Jednoduse uplne ze vseho nejcenejsi je informace, ta spravna informace. A i na patentaku jsou lide kterin maji svý znamí atd…..

   S tim 10 na 10atou to zas tak jednoduchy neni, v blbym stole nebo pocitaci ci brambore na poli. Je vic nez 10 na 10 atomu, bunek bakterii. a zatim si zadný pole ani brmbory neuvedomilo/ly samo/y sebe.
   Co se týče kolektivního vědomí u lidí? To zřejmě exisuje a projevuje se. Jenže lide s tim neumějí pracovat. Pár nadaných se dokáže napojit, ale už nedokážou pro ostatní srozumitelně interpretovat oč jde.

 • Tom

  byla by sranda kdyby se ukázalo, že Anonymous je Internet :-)

 • Informácia môže byť fake v tom, že ju vydala skupina Anonymous, ale inak môže byť reálna. Treba sledovať, čo sa deje vo svete. Už sa hovorí aj o tom, že Internet tak, ako ho dnes poznáme, sa vymkol kontrole, alebo inak povedané, nikto nie je v bezpečí a tak sa uvažuje o zničení aktuálneho stavu a spustení od znova. Môže to znamenať len jedno a to totálne obmedzenie a sledovanie každej jednej činnosti. Tuším sak tomu vyjadrovali na BBC.

 • Prahs

  Zavádějící titulek. Vyřazením z provozu DNS servery, nedojde k výpadku internetu. Nebudou se překládat například adresy typu „www.procproto.cz“ na „81.95.96.179“. Takže aplikace, které používají pevně dané IP adresy budou fungovat. I samotné stránky budou zobrazitelné, jen bude potřeba do prohlížeče napsat přímo IP adresu. Názory jako že by se tím anonymous poškodili z hlediska, například, že by členové ztratili mezi sebou komunikaci, by nebyly až tak pravda.

  • Tom

   prave, pokud by k tomu doslo internet pojede dal a dost mozna i rychleji nebude zahlcen zbytecnymi dotazy na porno a bartosouvou, kdo umi hledat informace najde si je i tak.

 • Tom

  Dobrá, celá ta teorie je postavena na tzv. kolektivním vědomí.
  Několik příkladů kde se kolektivní vědomí projevuje.
  1. Mravenci, Včely
  Mravenec jako jedinec je nic.Hele Mravenec už neni je „vypnutej“. Ale pokud jich jsou sovky tisíc chovají se jako jeden organismus. Každej ví mravenec ví co má dělat. Všimli jste si někdy, že když se díte v trávě tak po vás lezou ani o tom nevíte? a pak najednou útok a zaútoči naráz. Umravenců to jde ještě dál. Podle jedněch studiich. Prožívájí kolektivní myšlení i celé kolonie. Spolupracují kooperují.
  2. Krysy
  Krysy si také zřejmě využívají systém kolektivního vědomí. Nejvíce je to vidět na Jedech byla prokázána imunita vůči jedům ke kterým určitá kolonie neměla přístup. A přesto si krysy vybudovali rezistenci nebo ho prostě nežraly.
  3. Neurony v mozku
  To je asi nejlepší analogie. Jeden neuron nic nevymyslí. Ale miliardy neuronů vytváří ducha.

  Zřejmě kolektivní myšlení je odvozeno od počtů jedinců. Podle této teze je možné, že až bude zapojena uřčitý hraniční počet počítačů do NETu, je možná že si sám sebe uvědomí.
  Ne žeby z Internetu byl vědec. Může si sám sebe uvědomovat jako 2 letý dítě. Ale bude třeba dělat věci které nebyly naprogramovány lidmi. Konec konců to už se děje. čas od času se ve velkých sítí stávájí „poruchy“ a nikdo neví proč. Vymění se disk paměť atd.
  A teď kardinální otázky:
  1.může mít Internet sebevraždné sklony? tedy odpojí sám sebe, protože nebude vědět co činní?
  2. Nebo si uvědomí skutečně sám sebe a svůj potenciál a odpojí nás – nás lidi
  3. Kdo koho bude ovládat?
  4. Nestalo se tak už? pokradmu přes aplikace FB, naše závislost na informacích, přes portály státních zpráv, atd. Ta aféra s vyplácením sociálních dávek může mít uplně jiné důvody než se prezentuje v mediich, Nepřipadá mi reálné že by FUJI udělalo tolik chyb.

  Nekamenujte mě, zdroje informací si už nepamatuju. Napsal jsem to teď z hlavy jak mě to napadalo. Ale vklidu ustojím i obvinění z poplašné zprávy :-)))))Hurá hurá otevíráme zajímavou diskuzy co Vy na to?

  • Josef

   Co jsi zač? Je obor,o kterém bys neměl přehled? Začínáš mě děsit… :-)

   • Tom

    To, že tě začínám děsit mě děsí :-). Nevim, sám hledám co jsem zač. Odkud jsem a kam jdu. :-) Od jisté doby u mě nastala taková divná změna, všim jsem si, že věci chápu jinak než ostatní. Ne hůř ne líp, ale jinak. Řekl bych že dokážu zaujmout jiný úhel pohledu. Ale hodněkrát se taky pletu. Nejvíc mě ovlivnila tato myšlenka:

    Aby člověk našel absolutní pravdu, musí být připraven a ochoten vzdát se pravdy, kterou do teď za absolutní pokládal.

    Když to pochopíš jaksi vnitřně, ne jen rozumově, začneš se dívat na věci kolem sebe jinak. Začneš hledat řešení tam, kde jiní to vzdávají. Uvidíš souvislosti, kterým ostatním zůstavají skryté. Apoň to je tak u mě.
    Velice těžko se s tím pracuje – žije, lidi neradi přemýšlí nad tím že jejich pohled neni jediný…..neradi se vzdávájí svých hodnot. NO TO JSEM SE ZAS ROZKECAL :-)))

    • MICHAL :)

     :-)) nejseš divnej jenom vyjímečnej :-) a opravdu to je možné.a musí se přesáhnout určitá kapacita únosnosti a potom *****
     buď se něco stane nebo to spadne :-) pokud vým nikdo se oto ještě nepokusil tak proč to nezkusit, když je svět tak závislej na internetu.aspoň si někteří uvědomí svoje hodnoty a začne žít.ne zakořenit a stát se duší sítě :-)

 • 1) Je to nemožné
  2) Sami napsali, že tj FAKE (jak už tu bylo napsáno)
  Nechápu co táhne lidi k tomu vydávat falešné zprávy o nějakých útocích, např jasný 2 útoky, kdy měl skončit FB.

  • Tom

   Sociotechnika……:-) zjistit reakci uzivatelů stupen zavislosti, velikost pobouření :-) Mě to smysl dává. Je fakt, že lidi o me rikaj že jsem divnej. Ja jim to už ani nerozmlouvam. :-))) A nadruhou stranu mi smysl nekterých věcí uniká.

  • Michal

   Dělá to někdo kdo se snaží pošpinit anonymous, nejspíš samotné média

 • Honza

  Jo jasně oni vypnou internet, to by byi tak trochu sami proti sobě pokud by to vůbec bylo proveditelné… Vypnout internet se zdá jako téměř nemožné i kdyby to člověk chtěl udělat opravdu záměrně

  • Tom

   Je tu jedna možnost jak to udělat. INTERNET vypne sám sebe. nedělám si srandu. Existuje teorie kolektivního myšlení počítačů ale to je na hooodně dlouhý rozbor.

  • Tom

   Je tu jedna možnost jak to udělat. Internet vypne sám sebe. Prostě technologická sebevražda? Zdá se vám to ujetý? No to je a hodně. Ta Možnost tu však je. Ale to je na dlouhý rozbor hodně dlouhý. pokud by měl někdo zájem klidně na toto téma pokecám.

   • Josef

    To myslíš Skynet? Že by se James Cameron seknul jen v roce? :-)

   • V

    mě to zajímá. Téma je to hodně zajímavé.

   • meryxxx

    By mě to dost zajímalo,Tome.

 • V

  jistě, že je to nesmysl… Anonymous komunikují a jednají právě díky internetu a tímhle by poškodili jenom sami sebe… Vlastně díky internetu dnes funguje vše a myslím si, že by nebylo zase tak lehké ho „vypnout“ vždyť internet jako takový je vlastně první A.I.

 • Kate

  Docela nesmysl, aby ti co bojují za svobodu internetu, internet blokovali…..donť you think?

 • Michal

  Anonymous popírá operaci s názvem #OpGlobalBlackOut:
  #OpGlobalBlackOut is another Fake Operation. No intention of Anonymous to cut Internet.