Anonymous vytvořili vlastní operační systém pro hackování

3
1013

Hackeři ze skupiny Anonymous vytvořili vlastní operační systém. Nicméně krátce po oznámení této informace se objevily spekulace, že tento operační systém je podvrh, který nepochází z dílny Anonymous, a obsahuje škodlivý software.

Systém je založený na linuxové distribuci Ubuntu a grafickém prostředí MATE. Nejdůležitější je však předinstalovaný software, mezi kterým naleznete hackovací software například pro prolamování hesel, aplikaci k anonymnímu surfování na internetu či vyhledávání bezpečnostních trhlin na webových stránkách. Samozřejmě nechybí ani aplikace, kterou hackeři využívají k takzvaným DDoS útokům (Distributed Denial of Service).

Anonymous na svých stránkách tvrdí, že tento systém vznikl výhradně pro vzdělávací účely a pro kontrolování zabezpečení webových stránek. „Prosím, nepoužívejte tento nástroj k zničení jakékoli webové stránky. Pokud na nějaký web zaútočíte, můžete skončit ve vězení, protože je to ve většině zemí zločin,“ upozorňují uživatele tvůrci Anonymous-OS.

Nicméně ještě během včerejšího dne se Anonymous na Twitteru od vydání tohoto operačního systému distancovali. „Anon OS je podvrh a je zabalen do škodlivého software,“ informují Anonymous. Avšak tyto spekulace nejsou u Anonymous žádnou novinkou, jelikož se jedná o otevřenou organizaci bez pevné struktury, takže se k ní může přihlásit téměř každý.

Zdroj: dvojklik.cz

  • DERGO

    No nicméně vypadá velmi pěkně co se týče grafického zpracování. A na anonymním surfování na webu není nic špatného.

    • Tom

      Jen jestli je skutečně anonymní. Vydírání se v dnešní době stává dobrým byznysem. Sice je to trestné, ale to korupce taky. Každopádně kdo ovládá LINUX, není problém si jakoukoliv distribuci upravit ke svým potřebám.