Do osmi let se začne létat na dovolenou na Měsíc

5
810

Tým bývalých zaměstnanců NASA založil soukromou firmu Golden Spike Company, která bude nabízet zájezdy na Měsíc. I proto bude cena astronomická – zájemce vyjde na 1,5 miliardy dolarů. Společnost hodlá pro dopravu na oběžnou dráhu kolem Měsíce využívat existující rakety, pouze skafandry a přistávací moduly budou nové. Bližší detaily zatím nebyly zveřejněny.

O spolupráci na projektu jednají zástupci společnosti s firmami v Jižní Koreji, JAR a Japonsku. Půjde totiž především o prestižní záležitost. „Nejde o to, kdo byl první, ale o to, kdo se připojí ke klubu,“ řekl bývalý šéf vědeckých misí NASA a prezident fimy Golden Spike Co. Alan Stern. První komerční let by společnost chtěla realizovat ještě do konce tohoto desetiletí s tím, že celkem připraví 15 až 20 startů.

Ve vedení společnosti jsou samí uznávaní veteráni NASA, předsedou představenstva je například letový ředitel projektu Apollo Gerry Griffin, který byl šéfem Johnsonova vesmírného střediska. V týmu jsou i další významní astronomové a vědci.

Zdroj: DailyMail

 • Tom

  Já si myslím, že možné to je. Zbytek je otázka rizik a bezpečnosti posádky. Troufám si říci, že ne všechny lety, pokud se uskuteční budou úspěšné. Úspěch nezařídí ani 10 miliard dolarů. Vždy to bude sázka do loterie jako cesta z Brna do Prahy. I když zde je pravděpodobnost návratu poněkud větší. :-)
  Pak jde ještě o to, proč již vlastně nejsou zaměstnanci NASA :-))))))))

 • Marek

  Hmmm. Vychazi mi, ze bych musel pracovat 30 tisic let. :(

  Pockam az to bude na Grouponu za polovic.

 • Kuřák

  Zrovna nedávno jsem v rádiu slyšel rozhovor s nějakým odborníkem na kosmonautiku že to je v současný době technicky nemožné (a nejspíš jestě nějakou dobu to tak zůstane) dopravovat na měsíc tolik lidí kolik oni chtěj, tak jsem zvědavej jestli se toho vůbec ještě dožiju.

  • Tom

   No nevím….každá cigaretka je hřebíčkem do rakve :-) Kdyby ses nedožil aspoň bude jistota, že z té rakve nevypadneš :-)))

 • kazan

  Absolutní utopie a fantazie:) Možna,možna tak do 10ti let bysme se mohli zase podívat na Měsíc a na Mars to odhaduju tak na 15-25..