Domácí mazlíčci jako časované bomby

9
470

Kdyby v 16. století existovalo nějaké hnutí na ochranu práv zvířat, jeho zástupci by se rozhodně nenudili. Jeho přívrženci by se mohli například věnovat kampani proti tomu, aby se z domácích mazlíčků staly „zbraně hromadného ničení“.

Stačilo by jim, kdyby nahlédli do tzv. Ohnivé knihy (Feuer Büch), rukopisu z poloviny 16. století, který se nachází v knihovně univerzity v německém Heidelbergu. Ten je věnován bojovým technikám používaným při dobývání měst a mimo jiné je tam popsána i taková, při které se nejen současným ekologickým aktivistům, ale všem laskavým majitelům psů a koček zježí vlasy hrůzou na hlavě.

domaci-mazlicci-jako-casovane-bomby1

Autoři rukopisu totiž navrhují, aby na hřbety domácích zvířat byly přivázány  výbušné časované nálože a nebohá zvířata byla tajně vhozena do obléhaných měst, kde by se změnila v obdobu současných sebevražedných islámských útočníků. Ještě promyšlenější je pak instalace těchto bomb mezi křídla holubů, kteří by létali nad hlavami obyvatel dobývaných měst a shazovali na ně výbušniny.

Milovníky zvířat ale můžeme uklidnit. Podobná metoda nebyla ve skutečnosti nikdy použita a zůstala jen mírně mrazivým důkazem toho, že militantní šílenci žili v každé době. A omluvou jim není ani to, že podobný nápad se jim v mozku zrodil v době, kdy Evropa čelila stále sílícímu nebezpečí turecké invaze.

 • Tom

  ten obrázek s domem má velice ale opravdu velice prapodivnou perspektivu. člověk by řekl že to dává smysl….na první pohled, avšak je to vlastně nesmysl :-))))

  • Zeus

   No ale na chodbu bych si to klidně pověsil.

 • Zeus

  Divím se, že to základna starověkých astronautů nezařadila mezi důkazy. A mohli to prezentovat asi takto: Ano technologie jetpack byla dostupná již před mnoha staletími :-)

  • bob

   a procpak. Tohle je byla proste behaci bomba, ne letajici, krom holubu kteri letat umi od prirody. a i ti je shazovali:-)

   • Zeus

    Protože takové chování je jím vlastní. A to že to byla běhající bomba, by je moc nezajímalo. Ale spíše by se mělo mluvit o zápalné bombě s ohledem na tehdejší účinnost výbušnin. Ono také to vyplývá z toho jak je ten výbuch znázorněn-spíše jako raketa než jako exploze.

  • Jirka

   Protože to nikoho z nich nenapadlo, páč jim to přišlo jako nesmysl, napadlo to jenom tebe.

  • tRAPass

   Haha :-)) to je trefný, dej jim vědět, určitě to zařadí ! !

 • agáta

  Ale byla použita a mnohokráte, na delfínech.