ESA představila koncept obyvatelné měsíční základny – postaví ji obří 3D tiskárny

4
1078

Evropská kosmická agentura (ESA) si již nějaký ten pátek pohrává s myšlenkou, jak co nejefektivněji vybudovat na měsíčním povrchu obyvatelnou základnu. Protože vynést do vesmíru obyvatelné moduly je velmi nákladné a zároveň riskantní, snaží se odborníci vymyslet alternativní způsoby.

Odborníci z ESA v nové studii začali spolupracovat s architekty Foster + Partners, aby zkoumali možnost tisku budov přímo na místě. „Tento systém by dokázal postavit hrubou stavbu během jednoho týdne. A hlavně bez přítomnosti člověka na Měsíci,“ uvádějí vědci z ESA.

Mezi základními stavebními materiály by měl být měsíční prach sloučený s oxidem hořečnatým a solí. Díky tomuto chemickému procesu vznikne lehká a zároveň dostatečně odolná struktura, která by astronauty ochránila před nehostinnými podmínkami na Měsíci.

mesicni-zakladna
Odborníci z ESA v nové studii začali spolupracovat s architekty Foster + Partners, aby zkoumali možnost tisku budov přímo na místě.

Realizace takovéhoto projektu je však zatím v nedohlednu. Jak sami vědci říkají: „Nejdříve se musíme dostat na Měsíc. Až pak můžeme začít stavět…“

Zdroj: DailyMail

 • Eye
 • Mr. M

  Zachvili i ten měsíc zkurvíme ;D (just joke)

  • kamaka

   Ale noták.. tak tam k těm „mimozemskejm základnám“ přibude i jedna ryze pozemská. Žádná tragédie.:)))

   • eye

    Zadna pravda neexistuje..tak samo jako neni spatne a dobre..zkuste nekdy
    zafilozofovat a popremyslet..kde to zijem,..a pro tady zijem ?nahoda
    nebo ne ?verime jenom tomu co si sami vymyslime… a proc chapem sami
    sebe ?..a proc tak touzime po jine „civilizaci“ ?nekonecne otazek…a kazda odpoved vyvola dalsich X otazniku…..