Existuje posmrtný život?

94
3565

Otázka, kterou si kladou filozofové, vědci a věřící už od úsvitu časů – existuje život po životě? Křesťané si pod slovy „věčný život“ představují život na věčnosti, bez bolesti a utrpení. Vědci koncept posmrtného života odmítají pro nedostatek důkazů. Profesor Robert Lanza z Wake Forest University School of Medicine v Severní Karolíně ale tvrdí, že odpověď na tuto otázku je třeba hledat v kvantové fyzice, resp. v teorii biocentrismu.

Podle teorie biocentrismu vesmír existuje jen díky vědomí jednotlivce. Dokonce i prostor a čas lze považovat jen za „nástroje mysli“. Proto nemůže existovat ani smrt – ta je pouhým výplodem naší představivosti. „Koncept smrti, jak ji známe, nemůže v reálném smyslu existovat. Nejsou zde žádné hranice, které by ji definovaly. V podstatě je představa umírání něčím, co jsme se již dávno naučili přijímat, ale ve skutečnosti existuje jen v naších myslích,“ uvádí Lanza.

Podle něj se biocentrismus podobá myšlence paralelních vesmírů. Vše, co se stane v jednom vesmíru, se zároveň ve stejném okamžiku děje i v ostatních vesmírech. Jakmile začneme zpochybňovat naše zažité představy o času a vědomí, alternativ je bezpočet. Způsob, jakým jsme dosud nahlíželi na svět, se tak může změnit nejdramatičtěji od 15. století, kdy začala brát zasvé teorie, že Země je plochá. Svou hypotézu prof. Lanza představil v knize: „Biocentrism: How Life and Consciousness are the Keys to Understanding the True Nature of the Universe“.

Zdroj: Independent

 • Bohdan Lukáš
 • gazz

  a vsechno co vas dela VAMI, tak to je jen VASE pamet… a jelikoz pamet se ztraci s pribyvajicim vekem, neni pak mozne prejit „na tu vasi druhou stranu“ kdyz schranka, ktera vas chranila bude prazdna;-)

  • Tom

   jak u koho……nezapomínej, že lidé umírají i v plné síle, takže tvá hypotéza se dá celkem snadno vyvrátit pohou logikou

 • gazz

  omg ze ti kdo zazili zazitek blizky smrti ze se dostali na druhou stranu?
  vy asi moc nechapete ze co se deje s mozkem, jeslti neni okyslicovat a je bez krve?
  navic svetlo na konci tunelu, neni nicim jinym nez poslednim svetlem, ktere uvidite, kdyz umirate a je to posledni svetlo v OKU… kdyz umirate, jakoby jste se od sveho oka vzdalovali a prostor mezi rohovkou a ocnim nervem povazujete za tunel…
  musim se smat jak si nekdo necha vymyt mozek:-D

  samozrejme jsem zastancem toho, ze energie nemuze nikam zmizet.. ale jeslti nase vedomi, netvori energie, ale jen spoje neuronu v nasem mozku, tak se pred smrti muzete rozloucit, jelikoz prestanete existovat stejne jako pred narozenim;-)

  • Tom

   začnu od konce.
   – člověk jako před narozením neexistuje jo? :-)
   – hloupý se vždycky smáli něčemu čemu nerozumí od toho pořekadlo, když nevíš usmívej se :-)
   – oko je zázračný orgán protože dokáže lapit světlo ….. jak jednoduché
   – tak oční nerv toho moc nevidí na to jsou v oku jiné receptory, oční nerv je jaký si „kabel“ na elektrické impulzy¨
   – mozek neni bez krve kam by se jako poděla? vypaří se? tohle si mysleli tak někdy v 17 století. od toho pořekadlo krve by se v něm nedořezal :-)¨
   – chápem kyslík je součástí paliva a chápeš to ty?
   – jakou stranu myslíš ?

   • tRAPass

    Opět blitky….. jen si nám tu vypsal cosi o příslovích no. Super. Co my s tím?

  • Anna Trnková

   Mam za sebou zazitek blizke smrti a muzu prisahat, ze jsem zadny svetlo na konci tunelu nevidela.
   Mela jsem astmaticky zachvat a nemohla dychat, snazila jsem se zustat v klidu a nepanikarit, inhalator nebyl po ruce, takze to byla moje jedina sance. Takze si tam tak lezim, v hlave si opakuji stare dobre „nadech, vydech, nadech, vydech“. Strasne to bolelo. A pak najednou koukam sama na sebe, jak lezim na posteli a ocividne jsem mimo. Bylo to jak kdyz sedite na lavicce v parku a koukate na nekoho jinyho. Vubec me nijak neobtezovalo, ze vidim sama sebe, neprislo mi na mysl, ze asi umiram. Vlastne mi na mysl neprislo vubec nic, jen jsem tam tak sedela a divala se. Bylo mi dobre. Pak jsem z niceho nic byla zase sama sebou, opet jsem citila tu strasnou bolest a nadechla jsem se. Zadny svetlo na konci tunelu, zadni zesnuli pribuzni, zadna hudba nebo andele. Jen naprosto apaticke ja.
   Jelikoz na posmrtny zivot jiz nejaky ten patek neverim, tak si stojim za tim, ze to byla jen nejaka blba halucinace, ale kdo vi.

 • Pavel Novak Pavel

  Existenci života po smrti je dobré zkusit s EVP . To postačí k tomu, aby si člověk ověřil na vlastní kůži co je to smrt. Vřele doporučuju.

  • Ivet

   no tak samozřejmně… vědomí je ve své podstatě nepřetržitý zvukový signál,určitá frekvence.

   • Tom

    Ivet, ja bych se vyhnul slovu „zvukový“ raději bych použil elektro magnetický. Přeci jen zvuk je něco jiného. Než EVP.

  • kazan

   EVP podle me nedokazuje vůbec nic.

   • Pavel Novak Pavel

    Tak to si ještě asi EVP nevyzkoušel v praxi , protože ten kdo to zkoušel tak moc dobře ví, že to naopak dokazuje. EVP je nepostradatelná součást každého, kdo o posmrtném světě něco hledá. Ovšem nezkušeným to samořejmě nic nedá a budou skálopevně tvrdit , že je to nesmysl. Před takovými kdyby stál mimozemšťan, tak mu do očí řeknou, že neexistuje. EVP nebylo nikým vyvráceno a využívají ho seriozní vědci. jeho funkčnost se veřejně neprezentuje , ale s EVP je vybavený každý a paradoxem je, že s EVP začínají právě skeptici pracovat.

    • bob

     pochopil jsem tedy spravne ze ty jsi jiz EVP provadel?

     • Pavel Novak Pavel

      Jo prováděl. Tohle asi zkoušel každej kdo se o posmrtný život zajímá a chce o tom něco vědět.

      • wikx

       a z jakeho duvodu by se nemohlo pouzivat dlouho ?

       • Tom

        Protože to funguje. Akorát dle meho názoru nejde o duše zemřelych nýbrž o duše ztracených. Avšak to již jinde jsme to jiný příběh jest. Ačkoliv se může stát že se bude týkat kohokoliv z nás.

        • wikx

         ja tomu teda moc neverim

         • Tom

          nic ti nebrání si zaexperimentovat narozdíll od jiných záhad, ovšem se všemi následky co to přináš. Dej si pozor na to že najdeš to co hledáš a až to najdeš uvědomíš si že bys to raději nehledal.

          • Pavel Novak Pavel

           Tady je na jednu stranu výhoda, že EVP si experimentátora najde samo. Experimentátor si to ani nemusí přát , nemusí tomu ani věřit. Stačí jen když dělá to, co je potřeba k tomuto experimentu. Žádný experimentátor ještě nikdy neuvedl, že by EVP nenašel. V historii EVP nikdy nepadla věta , že se to neohlásilo. Ani v knihách a už vůbec ne na internetu nenajdete jedinou větu o tom, že by se trpělivý experimentátor nedočkal. EVP si taky nevybírá. Přichází si pro vás nehledě na to jestli jste dospělák nebo dítě. Rozhodující fakt je, že víte jak tuto dimenzi otevřít a stačí k tomu opravdu jen málo .Jenom obyčejná trpělivost v rozmezí pár měsíců nebo i pouhých dní. Vždyt s EVP začínali experimentovat především ti co tomu nevěřili. Vlastně díky skeptikům může být svět vděčný za největší výsledky a úspěchy. Skeptici jsou právě přitažlivou silou pro EVP ještě víc než ti co se snaží o to cíleně a sami. Jak říkám, tento experiment nevyžaduje, aby jste na něj věřili.

          • wikx

           viz prispevek nad tebou

          • wikx

           a mas nejaky homemade tip „how to“ ? ja tomu neverim ale chtel bych to precejen zkusit, at nemluvim do vetru

          • Tom

           návody se válí na internetu tak si nějaký vyber. pokud to chceš vážně zkusit poradíš si. Jeto to nejmenší s čím se musíš vypořádat. To, že tu návod nikdo neprezentoval, i když je zřejmé, že tu jsou lidé s osobní zkušeností má své opodstatněné důvody.

          • wikx

           Sakra mluvite o tom jak o tajemnem hradu v Karpatech.. to je opravdu takovej extrem? Nektere zde diskutujici povazuji za solventni, ktere jeste nepovazuji za blazny ohledne konspiraci atd a doufam ze to tak u nekterych zustane. Tome.. No staci to trebas takhle? „JAK SI NAHRÁT VLASTNÍ EVP?
           Postačí prý běžný KAZETOVÝ REKORDÉR S
           MIKROFONEM.Je údajně důležité zajistit ŠUM V POZADÍ:nechte téct vodu ,
           zapněte větrák nebo rozlaďte radio tak,aby jen šumělo.Postačí prý nahrát
           jen tříminutove záznamy . Jejich poslouchání vám i tak zabere dost času
           . Zapněte rekordér počkejte 30 vteřin a pak se pokuste o navázání
           kontaktu,zeptejte se na jakoukoli otázku.Po třech minutách rekordér
           vypněte.nahrávku pak mmůžete zkopírovat do počitače a analyzovat ji za
           pomoci nějakého na internetu volně dostupného SOFTWARU PRO PRÁCI SE
           ZVUKEM.Šum potom můžete zeslabit , či naopak zesílit hlasitost.Chci to zkusit at mi pak nek“ http://michal2561995.blog.cz/0910/navod-k-evp . Chci to zkusit. Zajimaly by mne ty nasledky ktere mohou nastat pri neuvazene komunikaci, o kterych tady nekteri hovori – konkretne na co se mam pripravit? co se konkretne stane, budu li komunikovat neuvazene dlouho ?

          • Pavel Novak Pavel

           Abys zachytil EVP na takových 50% je k tomu potřeba těžší a nákladnější technika . Ta základní amatérská míň náročná, může být diktafon nebo to co umí zaznamenat zvuk. Ale čím základnější technika viz kazetový rekordér nebo snad mobil , tím pochybnější výsledky, které nikdo neuzná pokud je budeš někomu předkládat k posudku. K serioznímu záznamu bys měl použít minimálně Spirit box , který nese spousta výhod a za který ti už nemůže nikdo říci, že si amatér co si hraje na písku pro nic za nic. Použít můžeš i Ovilus to je taky dobrá a užitečná věcička. Ale nejsou to jenom tyhle věci , který bys jako EVP veterán měl mít po ruce. Vytvořit záměrný šum jako téct vodu atd jak radí někteří není potřeba. Když „ti druzí“ se budou chtít ozvat tak se ozvou bez toho a oni to umí moc dobře. Takže pro začátek vystačí slušnější diktafon, který seženeš za pár kaček a vydáš se do světa kde se něco stalo . Každopádně neseď doma jak pecka , protože tím se šance minimalizuje za úplně zbytečnou a hledal bys EVP zbytečně. Až se ti nějaká nahrávka bude zdát podezřelá a budeš jí chtít vyladit použiješ nějaký program na čištění a který ti potvrdí, že tam něco opravdu je a že to není tvoje fantas magorie. V případě že bys to chtěl ověřit na ostro , můžeš nahrávku poslat k potvrzení i na české servery, které se na to přímo specializují a pomohou nahrávku vyladit a potvrdit. Každopádně jim ale neposílej nahrávky z obyčejného rekordéru či mobilu, protože tě pošlou rovnou do háje s takovým materiálem. Nahrávky nikdy neposílej na amatérská centra a zásadně se o ně neděl s obyčejnými Fan- weby typu „hankaaverkaanaseevpecka.cz“. Nahrávky si chraň a posílej když už výhradně kopie a hledej specializované weby na EVP. Nepřistupuj ani na zveřejňování tvých nahrávek na FB. O nahrávky EVP je na obyčejných webech rivalita a bojuje se o konkurenci kde tě můžou o nahrávku snadno okrást a vymámit z tebe celé tvé úsilý pro cizí slávu a celá tvoje práce jde do niveč.

           No a ty následky. Tady na to sám nestačím to by mohli povykládat další třeba než jenom já, abych tady nebudil dojem blázna což už teď asi neovlivním….:-) Občas lituju, proč EVP není třeba věda o UFO to už se bere líp :-D Takže začnu asi jako blázen …..Hlasy, které záznam pořídí se nedají kontrolovat a je je to jen na nich kam tě zavedou. Můžou být kámoši, ale i nemusej. Abys měl jistotu je dobré znát v případě blízkých zesnulých jejich konkrétní znamení , protože jejich svět se dokáže za ně lehce vydávat a nikdo neví co tam je ještě za bytosti. Zprávy, které člověk chce od nich znát jaké to tam je , odpovídají většinou, že tam není moc hezky. Není tam slunce ani tma. Není tam zima ani teplo. Není tam smutek ani radost. To sou nejčastější odpovědi. Většinou jde o zprávy, které naznačují, že tam je život a že ještě nějak existují. Zkouší říkat a připravit nás, že se tam dostaneme i mi. Že to tam není zas tak hrozné tak nějak. Cizí entity už můžou být velkej problém. Nezkušený experimentátor může na to lehce dojet . V takovém případě smůly, mají ti druzí navrch a není problém, aby si vás prostě vzali sebou . Představ si třeba Fausta. Bo třebas počestnou paní Janu. Ať už s EVP začne dítě nebo dospělák a nevychytá to, tak je to v pytli a přijde si to pro něj. Ne nadarmo se říká že EVP není hračka . Hračku můžete odložit a zapomenout na ní . To ale neplatí v tomto případě. Tahle hračka nezapomíná.

          • wikx

           Dekuji za obsahly komentar. Za nakladny hardwear davat love samozrejme nechci ani nemam v umyslu nekam posilat nahravky pokud neco chytnu a budu to schopen odfiltrovat sam. Jde jen o me vlastni presvedceni zda na tom neco je, takze bych se rad spokojil jen s tim diktafonem. Je to jen ciste pro muj vlastni ucel a i kdybych to nekam posilal docela by me byla putna zda by to nekdo siril nebo ne.. Takze fain jednoho vecera se seberu s nahravacim zarizenim na nejake historicke misto, lehnu si, zapnu, zarelaxuju a za hodinu pujdu dom. druhej den si to poslechnu a pripadne hloubeji zanalyzuju a odfiltruju.. porad mi ale nesedi ty dusledky… fyzycke dusledky si nedokazu z tohoto predstavit – snad jen psychycke mozna.. chybi mi v tomhle ohledu konkretnost.. treba napriklad jestli mas nekoho z okoli – kteremu se neco stalo.. a chtel bych vedet prave konkretne co… :)

          • Pavel Novak Pavel

           Být tebou klidně bych to zkoušel i v poledne ne jenom večer. Na tom to nestojí. Zpětné echo můžeš dostat kdykoli. Pokud se jedná o duchy tak tam může výsledek trvat až 2 i více měsíců. I oni se můžou snažit o komunikaci ze začátku neúspěšně než přijdou na ten správnej grif jak se k tobě dostat, zvlášt když často měníš způsoby komunikace. . Občas hlavně na začátku to chce tréning, který platí pro obě strany. Mnoho lidí evp vzdá, že je to zpočátku časově náročnější. JE fain určit si pravidelnou hodinu a čas kdy se budou experimenty konat. Důsledky jsou vždycky nevyzpytatelný. Budeš se možná divit, ale těmto entitám o nějaké psychické hraní a schovávačky nejde. Když jim nesedneš tak to lítá .Nechaj ti vyhořet aparaturu před očima, vyhoděj ti do vteřiny klidně okna z pantů , mohou ti dělat popáleniny po těle, mohou na tebe i fyzicky a to je nejhorší. Nejčastějc si zprvu vybíjejí sílu na věcech. Rozmlátěj vše co máš kolem sebe . Rádi dělaj rámus a průvan. Na tyhle veci se dá částečně připravit do předu, ale na nějaké žel bohu nedá. Neznám osobně nikoho kdo by něčemu podobnému čelil, ale četl jsem jak o tom pár lidí z česka psalo. Já jsem osobně s aktivním EVP přestal, protože i mě to nedělalo dobrotu. Pamatuju na jeden český článek a případ myslím z roku 2007, který určitě v historii toho webu bude k mání ještě. Tam paní vykládala jak EVP zkoušela a časem se jí to podařilo. Jenže si na sebe uvázala něco co původně nechtěla takže cirkus začal neustálým vypínáním a zapínáním televize a telefonu, posunováním nábytku a vyhazování elekřiny. Pouštělo jí to i plynový sporák. Psala tam jak je z toho bezradná a žádala tam kohosi od EVP at to zastaví. Myslím ale, že nikoho nakonec nesehnala. Nikdo tam totiž EVP neznal takže tam byla chudák jak zjevení. Doufám, že jsem ti řekl cos chtěl vědět trochu.

          • tRAPass

           A to jako ještě nikdy nikdo to posouvání nábytku a ničení věcí či dokonce fyzické zranění člověka nikdo nikdy nezdokumentoval ? ;)

          • Pavel Novak Pavel

           Nějaké práce o tom zdokumentoval A.C. Clark. Stačí víc zapátrat. Tyhle fenomény ničení patří k běžné praxi a není to nic nového pod sluncem. Neznámější případ takového útoku pochází nějak z roku 1974 a byl podle toho i film . Jmenovalo se to bytost a je to podle skutečné události. Autentická fotografie, která z toho byla pořízená obletěla svět a je klasikou a symbolem nebezpečí evp.

          • Tom

           to jsi dost naivní fyzické tělo se „zkolabuje“ dřív než psychické a zároveň psychický kolaps má své projevy ve fyzickém těle povětšinou patologické, není mi jasné proč to furt řešíš. víš do čeho jdeš, návod máš taky, fajn děláš si z toho prdelky proč ne, tak to zkus.
           Takhle to vypadá jako by ses ptal: A co potřebuji, abych mohl řídit. Auto. A jak se to dělá? Točí volantem a šlape na pedály. Pořád nechápu jak se můžu v autě zabít? Můžeš.
           Co potřebuješ víš, nikdo neřiká,aby jsi to nedělal, jen upozorňuje aby jsi byl opatrnej zbytek je na tobě.

          • Tom

           já se přímo neztotožňuji, že jde v případě EVP jen o zemřelé, nýbrž celkově vzato o ztracené nebo ještě lépe zatracené. Otázkou, kardinální otázkou jest co je pro člověka….pro člověčí duši vlastně peklem? Pro každého je utrpení něco jiného, jsou lidé, kterým se utrpení dokonce líbí. ALE všichni lidé, se zdá mají jedno utrpení společné, je to NIC, je to prázdnota. Je to místo odkud pochází EVP.

          • Pavel Novak Pavel

           Do jisté míry se to dá nazvat jakýmsi peklem , ale není to takové to tradiční křestanské peklo kam se dostanou jenom ti špatní, protože špatnost má také více podob. Hřích může být také úplně v něčem jiném než je obecně chápáno. Hřích může být i láska v podstatě. Je mnoho případů, kdy EVP bylo použito právě z lásky a touhy milovanou osobu znovu slyšet. V takovém případě by na takovém místě dobrá a milující osoba měla být uplně někde jinde než na příjmu EVP. Měla by existovat výhradně někde v nepopsatelné radosti a štěstí a člověk by se s ní už dávno neměl spojit. Zvířata náš svět když je s nimi dobře zacházeno můžou též považovat za jistý stav ráje a nedojde jim, že za rohem na ně číhá současně i týrání.Fungují tu odlišné roviny v jednom prostoru. Jak v našem tak i v tom, které ukazuje EVP. Jsou tam též špatní i dobří s tím rozdílem, že tam není takovej Havaj bejvák jako máme tady. Princip věci je tam ale stejný. Nemusí svítit božské slunce na to, aby se přerušil princip hierarchie a společnosti. Pokud náš svět postihne globální katastrofa lidstvo se též nezmění a nesemkne nehledě na omezené podmínky jak se mnozí mylně domnívají, že se svět nějak spojí a bude lépe. V případě takové nouze to bude daleko horší. I za EVP jsou schovaní zlouni včetně těch dobráků. Jo jak píšeš je to společné a mi se tady můžeme leda tak připravovat na ten okamžik , protože to určitě nebude žádnej odvaz. Docela by mě za jímalo jestli se někdo od EVP bojí smrti když ví, co ho tam tak přibližně čeká.

          • Pavel Novak Pavel

           Příspěvek co sem napsal mi ted zmizel tak doufám, že bude vidět.

          • Tom

           nezbavíš se toho když budeš chtít, EVP nehledáš ty EVP hledá tebe. Lidé se mylně domnívají že nahrávají !zvuk! jenže ono to vypadá, že jde spíš o jakousi „manipulaci“ se záznamem na poli energetickém. tedy nepřevádí se mechanika na elektro impuls, ale k záznamu pozadí se nějakým způsobem v klíčuje záznam EVP. EVP jen využije možnosti, kterou mu poskytneš. Dej vědět až to klapne :-) Neboj, ono to totiž klapne. Bát se začneš až budeš chtít EVP odklapnout :-)

          • wikx

           a tys to teda zkousel jo?

          • Tom

           ano

          • wikx

           no ajako jak nezbavim.. proste se na to vyprdu a jednoho dne nezmacknu to REC ne? :)

          • Tom

           když myslíš, že je to tak jednoduché, jen vypnout REC, tak hurá do toho nic ti nebrání…..

        • Pavel Novak Pavel

         Poslední věta to vystihuje jak jsi napsal. Proto klasičtí spiritisti EVP odmítají často z důvodu, že se brání faktu, že by opravdu v této dimenzi , mohl být po smrti každý smrtelník ztracený. Běžná klasika vnucuje ráj nebo peklo. EVP, ale říká a dokazuje něco jiného. Proto se lidé tomu brání už z principu.

         • Tom

          Být ztracen je horší než peklo.

       • Pavel Novak Pavel

        Protože je to průnik do jiné dimenze nebo nevím jak to popsat. Nevím zda se jedná přímo o zemřelé, ale pokud ne, tak se v této „dimenzi“ ti dotyční přinejmenším dokonale vydávají za zemřelé“. Dlouhodobé využívání EVP prostě tato realita co je za tím nepovoluje. Jasně to dává na jevo, že už člověk nemůže dál . Proto s tím většina radši přestane pracovat a praští tím.

      • bob

       dobre dobre, dekuji za odpoved.. domnivam se ze jsi urcite neco slysel, nejspis asi hlasy vid?

       • Pavel Novak Pavel

        Každý kdo to zkusí a bude mít trpělivost něco slyší. Běžný interval nováčka je tak 2 měsíce než se dopracuje k nějakým výsledkům. Ale je to možný i dřív , záleží hodně na náhodě.

        • bob

         co neco? nechci se hadat ani zesmesnovat, nebo tak neco, jen me to proste zajima:-)

         • Pavel Novak Pavel

          To je různé. Nemusí to být zrovna hlasy.. Jestli se, ale zachytí hlasy a jsou zřetelné, dá se zkoumat i jejich fonetika, akustika, síla atd. Výhoda je že to co zachytíš vidíš přímo na stupnici takže nikdo nemůže říct, že si nic nezachytil. Proto „stolečkový“ spiritisti nemaj EVPaře v lásce, protože to spolehlivě prokáže, že šlo o stolní spirit-kachnu.
          Pokud vezmeme v úvahu hlas, ve výsledku slyšíš to čím se zemřelý dá identifikovat nebo spíš dal za života identifikovat. A nemusí jít zrovna o hlas. Hlasy sou zprvu supr a jsou kámoši.Často říkají slova jako jako miluju tě, jsem tu pořád atd. Na běžné otázky jaké to tam je odpovídají děsivě. Pak přichází rychle pech. Ztrácí se nebo víc zesilujou na intenzitě a zblázněj se. EVP často končí nepříjemně a je to pak úlet.

          • tRAPass

           A není to tak, že bys byl spíš blázen ty? :-) Radši tu opět zdůrazním, že to myslím bez urážky. PRostě nějak nechápu, kdo se zblázní, proč se zblázní? :o a jaké to tam teda je…..ste na webu kde to snad můžete napsat ne? :D

          • Pavel Novak Pavel

           Tak ono neni těžké si informace o tom dohledat . Navíc existuje docela hodně kvalitních Youtube kanálů, kde se tím přímo zabývají a zodpoví vám prakticky vše co je k tomu potreba. Sarah Estep ( zarytá skeptička a realistka )by musela být blázen prvního řádu , když na to založila institut a vrazila do toho projektu celé jmění a nebyla sama. Ono se těžko píše tam , kde to lidi neznaj a nesetkali ses tím v praxi.
           Hlasy, které se tím zachytí vypadají jako by člověk mluvil se zesnulými a nebo s někým z jiného prostoru a času. Prostě s něčím co do tohoto světa už nepatří nebo spíš patřit by nemělo.

          • tRAPass

           Děkuji, že na rozdíl od tvora jménem Tom dokážete slušně a důstojně reagovat :-)

          • Pavel Novak Pavel

           Další příspěvek jsem napsal výše Vixovi takže snad tam najdete nějaké odpovědi, které by vás zajímaly. Píšu to sám za sebe takže nevím jaké zkušenosti mají jiní s tím.

          • Tom

           :-) slabé ….

          • Tom

           to bych neřekl. že jsi sám. pojem jiný čas není asi na místě jiný prostor ano, ale ne ve smyslu nějaký dimenze.

          • Tom

           ale trapáčku, to, že něco nechápeš není nic neobvyklého. :-)

         • Pavel Novak Pavel

          V jednom díle záhady SK který sem úplně náhodou viděl na Youtube tam jeden kluk EVP ukazoval a zachytil tam fakticky děsivej zvuk ze kterého sem měl pořádnou husinu.Tohle zachytit já tak se odstěhuju pod moře. Slováci jsou v EVP mistři.

 • Jirka

  Tak ti co zažili AC vědí co je po smrti, ti co jí nazažili se to jednoho dne také dozvědí, čili ttuto záhadu můžeme považovat za vyřešenou.

  • Tom

   přestože zažívám AC nevím co je po smrti….asi jsem špatně pochopil návod :-)

 • Tom

  držím se toho, že každý tvor má možnost ve svém životě toto tajemství odhalit, avšak není kam spěchat. Představte si, kdyby po smrti skutečně následoval ráj….další úroveň, lepší místo, kdo by tu zůstal? A nebylo by “ tam“ pak plno? Pokud by tomu tak bylo neměl by život na zemi smysl. Je to velice manipulativní tenký led, je to led sektářství a je proklatě nebezpečný.

  • Marigueno

   s tímhle opravdu souhlasím dobrý názor na tuhle věc ;)

  • Ivet

   Tak o tomto tématu bych se mohla bavit hodiny a hodiny…zrovna tak o AC a změněných stavech v meditaci.

   Mám desetiletou zkušenost z meditací a AC a je toho spoustu,spoustu.
   Není nic důležitějšího nežli prožitek!
   Nebojím se smrti…nebojím se ničeho,jsem připravena příjmout vše co mě čeká.

   Miluji život,miluji rodinu,miluji tvořit,dýchat…ale také vím,že tam na druhém břehu bude ještě krásněji,protože tam tvořím okamžitě!

   • tRAPass

    Tak to by mě moc, moc, moc, zajímalo co by z tebe vypadlo ty naše mimózko. :-)

    • bob

     zavist je oskliva vlastnost neschopnych lidi se k necemu rozhybat..

     • tRAPass

      ale já přeci nic nezávidím, jen jsem zvědavý, milý pane

      • bob

       tak clovek si vetsinou dela z nekoho ,,srandu´´ (spis je to ubohost) protoze mu zavidi ze ma neco vic nez on.. a me prijde ze si delas srandu z Ivet s tim AC.. jako bys ji neveril, jako by se ti zdalo ze si vymysli a tak vid.. treba ne, treba se mi to opravdu jen zda..

       • Tom

        Bobe on to nepochopí, neví o čem je řeč myslí si že se tu bavíme o klimatizaci….:-))

        • bob

         Chytremu napovez, hloupemu nema cenu neco vysvetlovat:-)))

       • tRAPass

        Zvláštní druh chladiva, asi si nerozumíme mladý pane.

        • Tom

         troubo

         • tRAPass

          pánev

          • Ivet

           pánev,trouba…hej pánové tak koukám, že už máte skoro celou kuchyň…a kde je ta hospodyňka?? :-))))

        • bob

         to ne no, ja se bavim o stridavem proudu…:-))

         • Tom

          :-D

         • jirka

          mozna by stacilo prestat brat ty houby nebo kytky co s Ivet berete

      • Tom

       ne, jsi jen hloupý.

    • Tom

     Aaaa pan trapáček se snaží býti vtipný :-D a aby dokázal svou převahu vybral si Ivet hmm jsi nemehlo trapáčku

    • Ivet

     jé díky za tu mimózku,většinou mi říkají ty naše čarodějnice :-)

  • FFS

   Takhle jsem nad tim nikdy nepřemejšlel… existence stavu jménem „ráj“ úmyslně skryta z důvodu prožití života jako formy trestu a v nevědomí jen útržkovitý stopy.

  • Adéla
  • Karolína Bílá

   Má smysl….je to hra ….a i ty jsi tu dobrovolně,protože chceš hrát a až se vrátíš domů vsadím se,že budeš chtít hrát znovu :)

   • Tom

    ne ne já nechodím domů. já na Vás děcka dohlížím, aby jste se tu moc neservala :-))

    • Karolína Bílá

     :D jejda tak to moc děkujeme……..jinak k času,čas existuje jenom tady a je tu proto,aby docházelo k rozkladu hmoty jinak by jsme tu byli na věky a to nikdo fakt nechceme , čas je moc důležitý pro tuto dimenzi

 • Adriako

  Niekedy som sa zamýšľal, či realita je sen, alebo sen realita…Každopádne, ani v jednom stave si niekedy nie sme istí na 100%…:)

  • chuj01

   ako lucidné snívajúci ti môžem povedať že sny sú iná forma realita , dokonca niekoľko násobne prevyšujú reálnosť fyzického sveta, lucidné snívajúci to označujú ako hyper-realitu

   • Tom

    chemie

   • Adriako

    čítal som o lucidnom snívaní…ale ešte som to neskúšal…vieš mi o tom povedať viac? Dosť ma to zaujíma..

    • chuj01

     dala by sa o tom napísať kniha, ťažko ti popíšem niečo konkrétne , základ je to že lucidný sen vyzerá viac reálnejšie než tento svet, aspoň tam máš ten pocit pretože vidíš tam dokonale, môžeš zaostriť zrak do mikroskopických detailov , pociťuješ všetko perfektne , tvoje zmysli sú perfektné , môžeš meniť čas a priestor, proste dá sa to prirovnať k božskej moci… pre nič za nič sa nehovorí že lucidný sen je legálna droga… samozrejme toto sú len zlomky toho čo je tam možné diať , … možno si nevedel ale Alebert Einstein prišiel na teóriu relativity práve prostredníctvom lucidného snívania, tak isto ako kopec iných vedcov využíva lucidné snívanie na riešenie vedeckých problémov, pretože v lucidnom sne máš rozšírené vedomie, môžeš nahliadať do spomienok o ktorých ani nevieš že ich máš proste kopa možnosti , takže ťažko to zhrnúť do pár riadkov

     • Tom

      ale jo, prostě chemie….prozraď k čemu lucidní snění využíváš ty? nebo k čemu by mělo sloužit ostatním? přeci jen každý neni AE nebo vědec? Pokud by to mělo být jen pro „ten“ pocit je to drancování zdroji, stejně jako těžba nerostných surovin je drancování Země na fyzické urovni. To to bez učelu je drancování ZDROJE na mentální úrovni. I tady a zejména tady platí obezřetnost, ukázněnost a hlavně pokora……..jsou lidé n ato připraveni? Jsou poslušní nebudou toho chtít zneužívat pro své vlastní pocity. Bez dalšího rozvoje. Bez toho aniž by „něco“ ZDROJI vracel………toť můj názor…..ale lákávé to je, že :-D

      • chuj01

       k čomu využívam lucidné sny ? no to je dosť osobná otázka… poviem ti len toľko že tam máš neobmedzené možnosti,je individuálne k čomu sa lucidný sen využije, niekto v nich rád sexuje, niekto v nich trénuje športy, niekto sa v nich učí , niekto lieči svoje telo, niekto sa zbavuje fóbií a iných problémov, mohol by som takto pokračovať do nekonečna pretože lucidné snívanie je obmedzené len fantáziou snívajúceho , a to či sú ľudia na to pripravený ? to neviem , ľudia snívajú každú noc takže neviem či sú pripravený prevziať kontrolu nad snom alebo byť hračkou vlastného nevedomia

       • Adriako

        K lucidnému snívaniu – je to krásny únik od reálneho života..alebo možno únik zo sna do reality…(?) Stále neviem, čo je lepšie…ale určite viem, že tento materialistický svet je skazený a možno taká nepatrná myšlienka o lepšom živote ma len utešuje…možno sám čakám na niečo, čo mi povie, že: ,,Neblázni, toto všetko je len zlý sen…,, Asi preto, že sa mi tento systém nepáči…ani postoj k prírode, k životu a celkovo..k ľudským hodnotám… Niekto by povedal (Tom), že je to proste tak a treba to brať ako realitu…(Fyzika nepustí a matika káže…!, alebo opačne..:)) Ja nie som toho názoru..nie všetko sa dá vypočítať matematicky, nie všetko sa dá dokázať fyzicky…nie všetko sa dá naučiť a nabifliť len preto, že to nejaká kniha píše… Ľudstvo a veda je natoľko mladá, že sa o pár storočí naši potomkovia budú diviť, čo všetko sme si chceli nahovárať… Napríklad ako o plochej Zemi nesenej na korytnačke.. :) Ja beriem skôr život ako určitý druh sebapoznania a nie ako ..Ja som povedal – Tak to je,,…. S tým sa asi nikdy nestotožním…

       • Tom

        Děkuji za otevřenost i za koment

       • Amy

        Také mám lucidní sny, uvědomuji si, že jen sním a dokážu měnit děj snu, či opakovat situaci znova a pozměnit výsledek. Také zažívám to,že si uvědomím a vzpomenu,že sen se mi už někdy dávno zdál a já jsem v něm znova a přesně vím co se bude dít a dokážu si se snem hrát tak,že ho měním. Pak mám druhy snů,kdy si uvědomuji,že spím,ale,že jsem v reálném čase jakoby pozorovatel třeba na jiném konci světa,dokonce jsem si to užívala,že mohu procházet mezi lidmi a dívat se co dělají,uvědomovala jsem si,že spím,ale také,že jsem na jiném místě planety v toto datum a tento čas,problém nastal,že mě jednou jeden člověk viděl, cítila jsem,že o mě ví. Jindy mám sny,že si opět uvědomuji,že je to jen sen a taky vím,že jsem v jiné dimenzi a dívám se na sebe samu v jiném časovém vlákně jak by to vypadalo,kdybych udělal v životě jiné rozhodnutí.Někdy mám problém se probouzet,je to jako v hororu :D někdy se mi probudí tělo a mozek ne, jindy se mi vzbudí mozek ,ale tělo nereaguje,nemám strach,znám to a vím,že nakonec se probudím,ale je to otravné :D jindy se budím opakovaně,protože třeba několik probuzení ač velmi reálných a v tu chvíli si myslím a cítím,že již nespím je jen sen a podaří se mi vzbudit až na podruhé,či potřetí. Ve snech se učím, ale tak nějak jinak než tu píšete a někdy mě něco vtáhne a nechce pustit ze sna ven a pokud mi chce sen něco říct nedostává se mi to v náznacích,ale rovnou mě to řekne něco nebo někdo narovinu. Moje sny by vydaly na romány,pamatuju si jich několik za noc. Mám bohatý zážitkově život , jsem pozitivní a poud můžu říct jsem štastný člověk. Ale kam se to hrabe na zážitky ,když spím. Zažívám děsivé sny,nádherné,létající,sny z budoucnost,zažívám sexuální sny,zažívám horory,ale své sny miluju. A myslím,že co vidím ve snech tak z toho by spousta lidí zešílela,ale mě to baví , strašně ráda sním ,-) …..jo mám i sny kdy se budím hrůzou ( i když teda nevím co můžu zažívat než co normálně ) ale ty si nikdy nepamatuju ani záblesk,prostě nic.Tak krásné snění všem :)

  • Ivet

   Bůh,Zdroj,Universum(je jedno co si za to dosadíš) nejdříve snil svůj sen ve kterém prožil orgasmus,pak se probudil a
   na základě toho začal konat…promiň mi tu otevřenost ale moje srdce
   mi nedá abych toto neřekla,cítím to tak. :-)

   • Adriako

    Nemáš sa za čo ospravedlňovať..ja si Tvoje znalosti vážim..:)Len si nie som istý, čo konkrétne chceš týmto povedať..:)

    • Tom

     jednoduché, prožitek je základ tvoření :-)