Hackeři z Anonymous chtějí 28. ledna zničit Facebook

10
469

Podle nového videa, které hackerská skupina Anonymous včera umístila na YouTube, budou 28. ledna podniknuty útoky na Facebook.

Útok se má odehrát v rámci operace Global Blackout 2. Hlas ve zveřejněném videu poukazuje na to, že skupina stojí za nedávnými útoky na CBS, Warner Brothers, FBI a nyní cílí na Facebook. To je poněkud překvapivé, jelikož dříve Anonymous prohlásil, že útoky na Facebook nebo YouTube nepodnikne, jelikož jde o jeho komunikační kanály a poškodil by tak sám sebe. Je tak možné, že video na internet umístil někdo, kdo se skupinou nemá nic společného.

Podle informací serveru CNET je však účet na YouTube, na němž bylo video zveřejněno, legitimní a opravdu patří hackerskému hnutí. Uživatelé jsou ve videu žádáni, aby se do „kybernetické války“ zapojili a pomohli zhroucení serverů Facebooku. K tomu mohou použít program s názvem Low Orbit Ion Cannon, jenž Anonymous uvolnil. Odborníci však upozorňují, že celkové zhroucení Facebooku je téměř nemožné, neboť společnost má po celém světě více než 60 000 serverů.

Zdroj: pcworld.cz, Jiří Paleček

 • Michal

  ničením facebooku by byli akorát sami proti sobě…

 • Marek

  „This is why I would like to conduct this operation at exactly 12 am on January 28…“

  Hmmm, ale nejak uz zapomnel rict jestli PST, EST anebo treba GMT – hlavne ze rekl PRESNE. Moc rozumu tyhle decka asi nepobrala. A to bude pravdepodobne hlavni duvod proc se soustredi vesmes na pritrouble (D)DoS utoky.

  • Sakr

   Pritrouble decko si akorat ty. Aspon se snazi s cenzurou neco udelat. Evidentne to nejsou cesi kteri jen breci a sedi u piva a na vsechno nadavaji. Ale kdyz si snima vlada utira zadky tak si porad dokola jen stezuji ale nic proto nedelaji aby se to zmenilo..

 • Clark

  To jednání hackerů je dosti zcestné. Kdyby se zaměřili na toto, jakmile padne ulozto.cz , může padnout i Youtube , kde se také ukládají TV záznamy možné ke stažení, pak to přejde na zakazování videorekordérů a máme tu pak utiskování na netu atd . :(

 • Toman

  Hloupost, když to napíše nejaký zpravodajský server, ještě neznamená, že je to pravda, jestli umíte anglicky, tak si zde přístě zkontrolujte, co je pravda a co hoax

  http://anonyops.com/index.php

  • Senery

   Ano. Souhlasím s tebou… Sdělovací prostředky a media z toho dělá zlo ve svůj prospěch…

 • Michal

  Na twitteru Anonymous napsali, že se nejedná o jejich video a že je to fake… taky mi řekni, proč by měli napadat stránku jako je FB? :D

 • Jirka

  schvaluju

  • Ryochi

   Nene…teď to bude sranda..
   FB se má napojit na policii a při sebevražedných statusech bude obeznámena policie a bude se to řešit :D
   Nevím, jestli to bude i tu v ČR, každopádně to bude velká sranda :D
   Drtivá většina uživatelů píše fiktivní sebevražedné statusy v jednom kuse…Jen si představ ten zmatek až je nebo jejich rodinu bude kontaktovat policie :D to, že většině se face zhnusí sám … Ovšem stále jsem pyšný, že tam účet založený nemám.
   PS. Nebude tomu dlouho a FB bude povinný

 • Martin

  FAKE … ;)