Hackeři z Anonymous vyhrožují – 5. listopadu vypneme Facebook a Zyngu

13
740

Hackerská skupina Anonymous vyhrožuje, že příští pondělí vypne největší sociální síť Facebook i herního giganta Zyngu. Nelíbí se jim totiž, že Zynga chce propustit až tři tisíce svých zaměstnanců. „Za tohle šeredně zaplatíte,“ píší hackeři na svém blogu.

Anonymous tvrdí, že se postarají o to, aby Zynga i Facebook přestaly fungovat. Útok je plánován na 5. listopadu, jak uvedli hackeři v krátkém videopříspěvku na YouTube. Ten byl nakonec po pár hodinách smazán provozovatelem z důvodů nevhodnosti obsahu.

„Rozhodli jsme se přistoupit k tomuto radikálnímu kroku, pokud Zynga okamžitě neupustí od svého plánu drastického propouštění zaměstnanců,“ uvedli hackeři ve svém prohlášení.

Není to poprvé, co hackeři z Anonymous takto Facebooku vyhrožují.  Zatím jim však ani jeden z útoků nevyšel podle plánu. Zynga se do „konfliktu“ dostala podle dostupných informací poprvé.

 • Roman

  A zase nic :)

 • Kioshi

  Sem nakouknu vždy tak jednou týdně čistě pro zasmání. Mohl by autor uvést relevantní zdroj tohoto tvrzení? Nejvtipnější jsou související články. Anonymou podle autora mají v plánu zničit facebook co půlrok. :) Jako člověk, co se na českých i anglických IRC Anonymous pohybuje už od útoků na Tor síty proti pedo stránkám, se nemohu než smát.

  Nejen, že mají Anon na face svůj profil, ale nikdy nikde oficiálně nepsali a na IRC se nemluvilo o nějakých útocích na tuto síť.

  Den ode dne je to tu větší bulvár viz článek o stopě Armstronga na Marsu nebo poslední objev těchto stránek, živé morče na Marsu. K dvěma třetinám zdejších článků by se dal napsat šťavnatý komentář, ale to by nás nakonec autoři přestali těmito články bavit, a to by byla škoda. ;)

 • creat

  A že ne… Mě je fuk jestli to napsali oni nebo ne. Jde o to, že nikdy ničemu nepomůžou a škoděj spíš normálním lidem, než majitelům těch velkejch webů. PS FB nemám :P

 • Tom

  Chcete konspiraci? Inu dobrá tady je? Facebook je Zynga. Zynga Facebook. Anonymous jsou Zynga i Facebook. Negativní reklama taky reklama a mnohdy účinnější. Lidi se začnou a na just v pondělí přihlašovat na Facebook a Zyngu, aby byli u toho, až to spadne. A co z toho plyne? neskutečná návštěvnost, sledování reklam, ověření stability……a nebo taky ne … co já vím jen plácám :-))))))))))))))

 • Kamil Kotek

  jen fámy :) neřiďte se všeho co někdo plácne na facebooku aniž by jste si to ověřily:)

 • Ryochi

  Mažu Proproto ze záložek. Jestli chcete tenhle „vtípek“ opakovat stejně jako minulý rok a házet do na Anonymous i přes to, že sami přiznali, že s tím nemají vubec nic společného, tak prosim, ale moc lidí tím opravdu neoslovíte. Když už nemáte co psát, tak než psát pí*oviny, radši nepiště vubec.

  • miskith

   Mám stejný názor. Však pročproto nemusí být web plný konspiračních teorií ne? Tak proč nepíší třeba o vědeckých objevech, které se dějí skoro každý den (významné ne zas tak často)? Nebo mohou psát o tom, co nějaká skupinka rozumných lidí vidí, že by mohlo být v budoucnosti (plácnu.. Třeba Hawking někde prohlásí, že věří, že do konce roku budeme mít létající auta). A je toho víc… A podle mě vše zapadá do zaměření tohohle webu víc než bulvár.

   • 99TravelTips

    Přesně tak, stal se tady z toho bulvár.

 • Atrey

  Jen do toho :) spouste lidem to jen prospeje… at to nechaji vypnuty aspon mesic .)

  btw takovych recicek uz tu bylo…

 • FFS

  Hurá! Doufám, že ho vypnou.

 • To jsem teda zvědavej..

 • NoPain

  Tuto zprávu bych od zdroje jako procproto.cz nečekal. Jsou to stejné dezinformace jaké nám podávají v masových mediích. Za 1. anonymous byli již na začátku roku nařčeni z takových záměrů. Oni sami již jednou řekli, že proč by si hlavní komunikační „kanál“. Tyto nepravdivé pomluvy jsou důsledkem toho, že se k za anonymous může přihlásit kdokoli, tzn. nemají žádnou hierarchickou strukturu, je to jejich největší síla, ale i největší slabina.

 • miskith

  Toho posledního odstavce bych se radši zdržel a nepsal bych ho, být autorem článku. Předpokládám, že myslíte útok z minulého roku (taky nějaký listopad myslim), kdy na YouTube bylo video o útoku na Facebook. Toto video byl však překvapivě podvrh a nepocházelo z dílny Anonymous, jak sami napsali na svém twitteru, kde v případě útoků píší informace. O tomhle útoku teď čtu poprvé, takže nevim co je na tom pravdy nebo není, každopádně by to chtělo se dříve podívat na twitter anonymous, kde nemůže pod jejich „přezdívkou“ přidávat kdejaký člověk informace podobně jako videa na YouTube, kde někdo vytvoří video, dá tam člověka v masce Guye Fawkese (která je díky známosti anonymous dostupná skoro všude), jejich logo a obešle to srze světová média, která samozřejmě novinku hned vydají, protože v dnešní době není čas si informace ověřovat, ale kdo dřív řekne, ten vyhrál.