Houstone, máme problém – NASA se stala opět terčem hackerů

11
529

Skupina íránských hackerů, jež si říká Cyber Warriors Team, minulý týden odhalila bezpečnostní chybu v SSL certifikátu webových stránek NASA. Díky tomu se prý zmocnila citlivých informací o několika výzkumných pracovnících Národního úřadu pro letectví a kosmonautiku.

Hackeři na internetu uvedli, že využili chybu v zabezpečení do přihlašovacího systému NASA. Během cíleného útoku odhalili zranitelnost v SSL certifikátu, který NASA používá pro webové stránky NSPIRES (NASA Solicitation and Proposal Integrated Review and Evaluation Systém) za pomoci tzv. metody Man-in-the-middle. Celou zprávu o útoku pak zveřejnili na webu pastabin.com.

NASA se zatím k incidentu vyjádřila shovívavě. „V průběhu vyšetřování nemůžeme poskytnout žádné informace,“ vzkázala prostřednictvím svého tiskového mluvčího.

Pokud jsou tyto informace pravdivé, nebylo by to poprvé, kdy se kosmická agentura potýkala s problémy se zabezpečením svých systémů. V březnu letošního roku generální inspektor NASA Paul Martin uvedl, že organizace trpí velkými nedostatky ohledně zabezpečení svých systémů. Dále pak dodal, že mezi roky 2010 a 2011 se NASA stala terčem kybernetických útoků celkem 5408krát.

Zároveň pak poukázal na to, že NASA každý rok disponuje rozpočtem pro oblast IT ve výši 1,5 miliardy dolarů, z čehož jde na počítačovou bezpečnost „pouhých“ 58 milionu dolarů.

Nicméně za únikem citlivých informací dost často stojí i nedbalost zaměstnanců. Například minulý rok si jeden ze zaměstnanců nechal ukrást notebook, který nebyl chráněn heslem a obsahoval informace s kontrolními kódy pro řízení Mezinárodní vesmírné stanice (ISS).

Zdroj: dvojklik.cz

 • lksx@)!201

  a také na odkazu : http://sohodata.nascom.nasa.gov/cgi-bin/data_query_search_url?Session=web&Resolution=2&Display=Images&NumImg=30&Types=instrument=EIT:wavelength=304

  jsou jasne rozpoznatelne zmeni na snímcích soho,kde je slunce nekolikrát oříznuto kvuli tem objektum co se pohybuji kolem slunce.

 • lksx@)!201

  proto bychom si meli aji nekdy uvedomit,co pouštíme kolikrát za hovadiny do televizního vysilaní.

 • lksx@)!201

  Ale zas na druhou stranu když nejsou tajné data na servrech nasa,tak jsou jinde a tím je soho, všimnul jsem si jak začali být najednou retušovany fotky aby nebylo poznat že kolem slunce se neco pohybuje,třeba na takoví odkaz : http://www.astro.cz/_data/cron/soho_eit_304/latest_eit_304.jpg kde je viditelná čara která nebyla vytvořena družici ale v programu,nasa nám určite neco tají dle takovích veci jinak by nebyly retušovány snímky slunce a jeho okolí ve vesmíru,a najednou snímku video jsem si všimnul že při zachycení slunce proste slunko na pár vteřin zmizelo asi kvuli tomu že kolem slunce se pohybuje neco mimozemskýho,tak družice musela být mířena na jinačí polohu je to všechno kvuli panice ….

 • Sauber

  A jeste jednou to sami vsem znova :-) Zprava je to dobra ale super exoticky iformace třeba o ufo atd tam asi jen tak nikdo nenajde ty budou z bespecnostnich duvodu v režimu offline už tu Ameriku normálne kvuli tomu nenavidím.

 • lksx@)!201

  kdyz se ti hackeri dostaou do ftp,tak tam nic nenajdou zadne informace tajne ktere by meli byt ulozeny na ftp tam jsou jen data na web,zadne informace o mimozemstanech tam nebajdete…ll.

 • wayfarer

  ja si myslím, že je to dobrá správa..:)))

  • wayfarer

   kto nesúhlasí a prečo? ,,chci vedet proc??,, Už som ako jeden tunajší prispievateľ..:D

  • Sauber

   jj zprava je to dobra ale super exoticky iformace třeba o ufo atd tam asi jen tak nikdo nenajde ty budou z bespecnostnich duvodu v režimu offline už tu Ameriku normálne kvuli tomu nenavidím.

   • wayfarer

    neboj…ak existuje aspoň nejaká spravodlivosť, tak si Ameriku skôr či neskôr nájde..:)

    • wayfarer

     A niekto tu dáva palce dole…asi nejaký škriatok..:D žeby J???Alebo T??? hmm..:)))

     • S palcema si nedělej starosti :), pochop, že na internet chodí i lidé kteří stále věří, že tento systém stojí na pevných základech a nemůže ho nikdo narušit :)