Invaze z vesmíru bude zničující a klasické zbraně nebudou potřeba

4
1314

Nový film Světová invaze zachycuje osudy malého vojenského oddílu, který na předměstí Los Angeles bojuje s nepřátelskými mimozemšťany. Filmů o „hrstce statečných“, která čelí invazi z vesmíru, byla natočena celá řada, jmenujme například Válku světů, Den Nezávislosti, či Invazi zlodějů těl. Jak vidno, toto téma se stalo běžnou součástí pozemské kultury (i našich pochopitelných obav). Jak by to ale vypadalo ve skutečnosti, kdyby na Zemi zaútočili nějací predátoři z vesmíru? Mohli bychom takový útok vůbec přežít?

„Taková představa není příjemná a nepřátelský vpád by pro nás určitě neskončil happy endem,“ uvedl pro AOL News penzionovaný plukovník americké armády John Alexander, který se problematice mimozemských civilizací věnuje 25 let. Za svou kariéru ale nenašel jediný důkaz o tom, že by nás někdo z vesmíru kontaktoval. „Jenže kdyby mimozemšťané chtěli převzít vládu nad Zemí, proč by s námi bojovali? Všechny hollywoodské filmy vycházejí z předpokladu, že když s někým chcete bojovat, musíte užít fyzického násilí,“ dodal. Podle něj jde o typicky lidskou reakci na hrozící útok. Za předpokladu, že by vetřelci z vesmíru byli vyspělejší než my, zřejmě by k našemu vyhlazení přistoupili jinak.

Co bychom ale na Zemi museli mít, aby se o to začali mimozemšťané zajímat? Pokud by jim šlo jen o zničení veškeré pozemské infrastruktury, fyzická síla by byla namístě, ale pokud by jejich cílem bylo vyhlazení veškerého lidstva, zřejmě by vsadili na biologické zbraně. Ty by byly z hlediska jejich snah o ovládnutí Země stoprocentně účinné a maximálně bezpečné.

Jaký jiný by mohl být důvod jejich návštěvy? Mohla by to být naše DNA. „Lidská DNA by mohla být zdrojem k omlazení jejich genetické řady,“ soudí dále Alexander. „Když budou vyspělí, jistě jim bude známo klonování. Stačilo by jim pak jen pár vzorků lidské DNA, aby si vytvořili populaci, která splňuje jejich nároky na regeneraci. Samotného člověka k tomu potřebovat nebudou.“ (Už teď mezi námi žije řada lidí, kteří tvrdí, že byli uneseni mimozemšťany a ti pak na nich dělali nejrůznější pokusy s cílem získat genetický materiál. Věrohodnost „unesených“ snad ale není třeba komentovat).

Všechny výše uvedené hypotézy by podle vědců měly být důvodem, proč bychom se neměli pokoušet kontaktovat jiné civilizace, které žijí v Mléčné dráze.  Proslulý britský fyzik Stephen Hawking loni varoval, že styk s mimozemskými astronauty by pro nás byl zničující.

„Kdyby nás navštívili, dopadlo by to stejně, jako když Kryštof Kolumbus poprvé přistál v Americe. Pro domorodé obyvatelstvo z toho nevzešlo nic dobrého,“ řekl Hawking.

Jiní vědci, kteří pátrají po signálech z vesmíru, Hawkingův názor nesdílejí. „Nechce se mi věřit, že by vůči nám měli mít nepřátelské úmysly,“ domnívá se astronom z Institutu SETI Seth Shostak. To je ale nejspíš hodně optimistický názor…

Zdroj: AOL News

 • Mat

  Hawking má pravdu, ovšem musí se interpretovat celek který řekl. Indiány nezabijel jen bílá muž …. ale i nemoci ktere sebou přivlekli na které nebyl imunitní systém indiánu připraven. Mimozemˇštani ubec nemusí mít nepřátelské umysly, ale bud pby sebou přivlekli neco co by jsme nemohli léčit. Nebo by chytli chřipku na kterou by již jejich imunitní systm nestačil pak by stačila jedna horká hlava která by řekla lidstvo použilo biologickou zbran a chci vas videt jak budete nekoho kdo ma o tisíc let vyspelejsi zbraně přesvědčovat o tom že kapénková infekce není zbraň ale „přírodní přenos nemoci“ kterou mi zvládáme jednim praskem

 • podle me jim ve vyhlazeni nic nebrani ale pokud by meli pouzi biologicke zbranetak si myslim ze takove zbrane by mozna poskodily planetu na delsi dobu ale zase na druhou stranu fyzici a chemici na jejich ,,univerzitach´´ v zakladech maj nejspis to co nasi vedci oznacuji za prulomovy obev

 • Dome

  ja si myslím, že naše DNA už dávno majú, vyhubili by nás čisto len v rámci hobby/zábavy… nikto a nič by im v tom nebránilo, keďže sú na oveľa vyspelejšej technologickej úrovni ako my…

  • janyš08

   škoda že by ta sranda nebyla na naší straně.