Když se roztančí dům

4
505

Kdoví, jaké to je žít v domě, který se pohybuje? Tedy ještě spíše v domě, který se přímo otáčí kolem své osy a vlní se jako havajská tanečnice? Pokud máte dostatek odvahy i finančních zdrojů, co nevidět si to budete moci vyzkoušet.

Dr. David Fisher během návštěvy Manhattanu pojal myšlenku, že mrakodrapy jsou sice super, ale jsou v podstatě nudné, protože se nehýbou. Od myšlenky nebylo v jeho případě daleko k činu: založil společnost Rotating Tower Technology Company a začal pracovat na projektu „roztančeného domu“. A dotáhl ji do konce.

Pohyblivý mrakodrap neboli Dynamic Tower by měl stát v Londýně a také v Dubaji, v Moskvě, v Paříži či Římě. Jen ten londýnský vyjde na 355 milionů liber. Princip domu spočívá v tom, že je rozdělen na několik segmentů, které se postupně otáčejí o 360 stupňů během 90 minut. Každá budova by měla být energeticky soběstačná, to znamená, že bude mít vlastní solární a větrné elektrárny. Při stavbě hodlá Fisher využít takové materiály a technologie, které dokáží samy rozpoznat venkovní teplotu a sílu světla a podle toho mrakodrap zásobovat energiemi.

Zdroj: DailyMail

 • dadok

  To je bomba do píči… akorát ta reality show se mi nelíbí. Vypadá to jako kdyby je tam chtěli nechat pochcípat a my se na to budem muset dívat. Pokud je NASA skeptická, já taky..neee že bych jim teda uplně všechno věřil. Doufám, že bude co nejdřív nějakej aktuální channel kde budem moct sledovat novinky??

  • dadok

   jee vedle, jinej clanek :D

 • Majk

  No a když se budu chtít dostat domů, tak to tam jako budu honit ty dveře, abych se do nich trefil? :O :D … nebo ještě hůř,, odemikat dveře, který vám pořád utíkaj před nosem ? :D

  • Captain

   Vchod bude zřejmě řešen staticky (viděl bych to na způsob podchodu), ale tvoje myšlenka mě rozesmála :D