Mars One zveřejnil podrobnosti k letu první lidské posádky na Mars

7
739

Americký miliardář Dennis Tito v únoru letošního roku oznámil, že chce k Marsu vyslat starší manželský pár. O svém marsovském projektu informoval i další vesmírný magnát Elon Musk. Ten se chce na rudou planetu vypravit osobně a dožít na ní do konce svých dnů. A aby mu tam nebylo smutno, hledá na cestu parťáky.

Existuje také projekt Mars One, který připravuje nizozemský podnikatel Bas Lansdorp. Jeho televizní reality show nám budoucí „marťany“ ukáže v přímém přenosu. Včera na tiskové konferenci oznámil datum startu lidské posádky k Marsu: 22. dubna 2023.

Výsadek lidí se uskuteční na modulu Dragon, který postaví společnost SpaceX. Americká firma Paragon Space Development, která spolupracuje s NASA, vyvine a dodá skafandry a další životně důležité systémy.

„V roce 2016 vyšleme k Marsu první nákladní loď Dragon s náhradními díly a příslušenstvím,“ informoval Lansdorp. „Za další dva roky a poté ještě za šest let na planetu pošleme šest bezpilotních kapslí. A už v roce 2023 na Marsu přistane první čtveřice »marťanů«, která z těchto kapslí vybuduje obytný modul.“

Až se posádka trochu zabydlí, v roce 2025 k ní přibudou další čtyři odvážlivci. V roce 2033 by na Marsu mělo žít už 20 lidí. Všichni budou až do konce svých životů snímáni televizními kamerami. „Přežijí,“ věří autoři projektu. „Vodu budou získávat rozpouštěním ledu, kyslík elektrolýzou a elektřinu pomocí solárních baterií. Jídlo si budou pěstovat ve sklenících.“

Výběr prvních kolonistů začal oficiálně v pondělí 22. dubna 2013. Ještě předtím se ale na stránkách registrovalo 10 000 zájemců o let na Mars. Organizátoři odhadují, že letos v červenci by jejich počet mohl dosáhnout jednoho milionu. V červenci 2015 bude výběrové řízení ukončeno a 20 nejlepších kandidátů začne absolvovat speciální trénink, který je bude připravovat k životu mimo Zemi.

Nicméně většina odborníků z NASA se k projektu staví skepticky a mluví o něm jako o velkém podvodu.

Zdroj: kp.ru

 • Demogorgon

  Budoucím Marťanům nelze jinak, než popřát dlouhý a spokojený život v kadibudce na pískovišti s čtvrtinou zemské gravitace… Technologie není problém, problém je naše fyziologie.

 • a Zase ten ruský zdroj..
  Když to uvedla NASA.. proč tam není odkaz přímo na ně?

 • mates

  Nicméně většina odborníků z NASA se k projektu staví skepticky a mluví o něm jako o velkém podvodu.

  hlavne ze to pise NASA :)

  • Milan M

   Narážaš na nejaké stupidné konšpirácie?

   • kazan

    Přesně tak.Ty konspirace to je zkáza.

   • smrt

    stupidne konspiracie? ovecka, jen dalsi ovecka bez vlastniho nazoru, skeptik, svet nepotrebuje lidi jako ty

 • kazan

  Aha,co sem tady psal nedavno??Přečtěte si hlavne poslední větu.Hlavne pan DroidSafgor.Je to sebevražedna mise.Nejsou dostatečny technologie.Sice vymyšleny je to celkem logicky a zda se že by to mohlo uspět ale smrdí to brutálním tunelem a obchodem se smrtí.