Měsíc, který vytvořila NASA v roce 1960. „Přistál“ na něm Neil Armstrong?

26
835

Na snímku je zachycena část pouště v Arizoně, kde NASA v 60. letech provedla 354 výbuchů. Vznikl tak povrch věrně kopírující Měsíc, na kterém si astronauté nacvičovali přistání. Učili se tu také orientovat se v prostoru podobném tomu, kam měli být vysláni.

Místo je tak podobné měsíčnímu povrchu, že se objevily domněnky, zda astronauté na skutečném Měsíci vůbec přistáli. Neodehrála se celá lunární show právě tady v arizonské poušti?

Pochybovači jdou ve svých závěrech ještě dál. Když se díváte na přistání na „Měsíci“ a vidíte, jak po něm astronauté bezstarostně běhají, skáčou a padají, je zjevné, že vůbec nemají strach z možného poškození skafandru. Vědí, že by je to nijak neohrozilo. Lidé, kteří by byli opravdu na jiném vesmírném tělese, by se podle skeptiků chovali nanejvýš opatrně.

 • Amíci tam byli.Koukněte na dokument jenž měl vyvrátit přistání na měsíci.Nepovedlo se napodobit chůzi na měsíci ze záznamů Apollo,žádným zrychlením videa,prostě tam byli.A pohyb vlajky působící dojmem (na videu byl vítr) je hovadina i ve vakuu se věci pohybují v závislosti na doteku.A to že nebyli ve videu hvězdy se dá vysvětlit jednoduše,místo bylo osvětleno.

  • Tom

   souhlas, máme tu hromadu nepřímých důkazů o neexistenci letu na měsíc včetně několika fakt luxusních pohádek, proti explicitně doložitelným důkazům, že tam byli. Přitom řada konspiračních důkazů je za hranicí amatérismu. Na stránkách archivu mise apollo je spousty záznamů z toho jak byl napodobován, trénován pohyb, ať chůze, sběrem předmětů, nebo jízdou lunárním vozítkem po měsíci. Divil bych se a bral bych to jako vyložený hazard a nepravděpodobný, kdyby to trénováno nebylo.

 • Hope

  Amici na Měsíci byly. Jde o to rici co tam skutečně viděli. Že v kráteru kde přistáli, stali dva talíře a celou dobu je sledovali. Že při obletu kolem Měsíce viděli více staveb. Ze jim bylo jasné naznačeno, že tam nemají co dělat, ať vypadnou a už se nevracej.

  • lol

   to určitě :D Kde berete tyhle povídky, když nikdo, kdo tam skutečně byl nepromluvil? Proč tam tedy pořád posíláme vozítka, když nás tam nechtějí? Protože, to vyjde mnohnásobně levněji než člověk a samo vozítko pracuje déle a v horších podmínkách (např. chlad) mnohem lépe než člověk…

   • :DD

    jaký vozítka na měsíci? ! :-DDDD , nepromluvil? AHA, tak to jsi asi z jiné galaxie, si první zjisti informace ty magore xD a pak se tu vztekej a směj :D ty blbečku

    • FFS

     Myslí automatický sondy – na měsíc se nelétá proto, že je to zbytečně drahý kvůli pár kamenum, navíc Měsíc není jako těleso příliš zajímavé zatím. Blbeček jsi tu jedině ty.

    • lol

     příště víc vulgarity, přes internet to jde snadno, tak proč se tak šetříš?

    • lnR

     Kdo řekl, že viděl na měsíci v kráteru dva talíře? A nebo chci vidět nějaký podložený důkazy těch „budov“. Viděl jsem spoustu fotek těch rádoby věží z měsíce a s největší pravděpodobností se jedná o obyčejnou skálu přírodního původu. Pane jo, to by se na Zemi našlo miliony podobnejch „věží“. Už jen čekám, kdy budete říkat třeba o Sněžce, že je to 100 000 let stará pyramida od mimozemšťanů. P.S. nevěřte všem těm dokumentům, vymývá vám to hlavy!!

  • FFS

   To jsou čirý spekulace a povídačky.

   • Tom

    jsou, ale takhle před spaním se krááásně čtou…..

   • Hope

    To nejsou povidacky. Oni vědí, proč se tam nevracejí …

    • FFS

     Dej mi jeden, relevantní důkaz.

  • Odpověď na to proč nebyl projekt Apollo dokončen.

 • FFS

  Přistáli tam. Jednoduše proto, že v době, kdy se to uskutečnilo zuřila „studená válka“. Čili Sověti měli nastražený všechny možný spionážní prostředky a kdyby to emerikánci jen hráli, tak druhej den by to bylo v Izvěstích na titulní stránce…
  Dál ty argumenty myslím nemá cenu rozvádět.

  • Lumpíí

   tak fajn, když to mu věříš.
   Proč američtí astronauti ani vzdáleně nepopisovali to, co zažili rusové, když se jen přiblížili k van Allenovým pásům ? Navíc v té době byla aktivita pásů zvýšená

   • FFS

    Milá Lumpí, dej mi relevantní zdroj na zážitky těch Rusů.

    http://www.youtube.com/watch?v=1bk8PWOpVes zde je materiál NASA, kde MRO pořídil snímky míst, kde přístály jednotlivé mise Apollo. To znamená, že tyhle místa půjdou určitě najít i na snímcích Měsíce z jiných zdrojů.
    Plus při jedné misi tam Američané zanechali jeden vysílač, kterým je možný podle délky prodlevy putování signálu určit, že je ve vzdálenosti Měsíce. Ukazovali to názorně v jednom dokumentu tuším na NGC, kde NASA spolehlivě vyvrátila pochybnosti. Určitě se to bude dát najít někde na netu, ale má lenost je již příliš veliká.

    • SHIFTORIUM

     Sice věřím že tam zřejmě byli, ale úplnou pravdu možná neznáme a možná znát nebudeme a možná ji ani znát nechceme.

     • FFS

      Tam vesměs nic moc tajemnýho nebude (když nepočítám ty sporný 19 a 20 mise). Prostě snaha trumfnout Sověty a tahat si tričko, že byli první na cizím tělese a dovízt pár šutráků jako důkaz.

      • Takco

       nic divnýho jo a co řeči o záhadných objektech které je sledovaly a o kterých dostali přísný zákaz mluvit ???? co ty „obří plavidla“ na povrchu….až po dlouhé době je nepřímo přiznali…

       • FFS

        Víš, na těhle povídačkách je nejhorší, že je nemůžeš ani potvrdit, ani vyloučit. Dokud NASA nevydá oficiální stanovisko, že je tam skutečně viděli, tak nemám důvod věřit „jedna paní povídala“, ale zároveň tu možnost nevylučuji.

    • xind

     a ten vysilac tam nemohla dopravit automaticka sonda ? stejne jako mohla letet i sama k mesici a nikdo by nepoznal ze na palube nejsou kosmonauti.., je dost dukazu pro to ze tam nebyli i vzhledem k tomu jak prakticky nemozne je tam doleted dnes, planuje se to az za X roku.. a to kdovi..

     • FFS

      Ne, neni pro to ani jeden důkaz, Klidně je sem předlož pokud nějaký máš. Já, nebo někdo, kdo to tomu více rozumí ti je hned vyvrátíme a bude klid, protože s blbostí se musí bohužel bojovat.

   • Tom

    :-))))))))

    • FFS

     Že jo, taky si řikám právě. Ale mam večer spíš nějakou romantiku. Třeba redtube. :)

 • Toman

  Už jsem viděl a četl mnoho materiálů, abych logicky dokázal sám sebe nahlodat, že by tam nikdy přistát nemuseli. Skutečnosti a výpovědi, nebo spíše nevýpovědi, samotných astronautů jsou nanejvýš podezřelé a u Američanů bych se už opravdu nedivil. Kdo kdy hledal, nyní pochybuje. Kdo nehledal, jen kope kolem sebe, že ti pochybovači jsou kreténi. Hledejte

  • Tom

   Ale co?hledat, houby nebo borůvky? Už jsem tu několikrát psal, že pravost cesty na Měsíc potvrzuje Apollo 13.