Mimozemšťané nás nebudou chtít sníst nebo zotročit, tvrdí odbornice na hledání ET

17
1214

První návštěvníci z vesmíru budou podle astronomky a odstupující ředitelky Center for SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) Research Jill Tarter vysoce civilizovaní. Vzhledem ke stáří vesmíru navíc ani nebudeme prvními příslušníky mimozemské rasy, na které natrefí. Nemusíme se proto bát scénářů, které nám předkládají sci-fi filmy.

Technologie potřebné k cestování rychlostí světla budou natolik vyspělé, že ET nebudou mít potřebu si nás zotročit. Zástupci vesmírných civilizací budou mít navíc vlastní způsoby výroby potravin. V žádném případě nám nehrozí scénáře, že bychom mohli sloužit jako inkubátory pro vývoj mimozemského potěru, jako se stalo důstojníku Ripleyové ve Vetřelci. Nečeká nás ani nepředstavitelná hrůza a boj o záchranu lidské rasy, kterým čelí hrdinové snímku Prometheus Ridleyho Scotta.

„Mimozemšťané ze science fiction vypovídají spíš mnohé o nás než o nich samých,“ soudí Jill Tarter, která se 35 let zabývá hledáním rádiových signálů z vesmíru. „Stephen Hawking varuje, že mimozemšťané se pokusí dobýt a kolonizovat Zemi, ale při vší úctě s ním nesouhlasím.“ Schopnost mezihvězdného cestování podle astronomky svědčí o tom, že mimozemšťané, kteří nás jednou navštíví, budou spíš objeviteli, nikoli dobyvateli.

V žádném případě nám nehrozí scénáře, že bychom mohli sloužit jako inkubátory pro vývoj mimozemského potěru, jako se stalo důstojníku Ripleyové ve Vetřelci.

Filmy jako Muži v černém 3 nebo Prometheus bychom proto měli vnímat jako skvělou zábavu a metaforu našich vlastních strachů, nikoli jako předobraz mimozemských návštěv.

Trailer k filmu Prometheus


Zdroj: DailyMail

 • Iv

  Oooo ano v Amerike maju na vsetko odbornikov. Posledne v televizii som videl americku odbornicku (tak ju predstavil moderator) na – drzte sa stolicky- na skladovanie zbytocnych veci. Pravdepodobne univerzitny odbor….
  BTW aku vlastne ma hodnotu nazor odstupujucej riaditelky na tuto temu ved nenasli ani Ň…ak neratame ten jediny „slavny“ burst To podla mna nazor J.Cimrmana je urcite hodnotnejsi. Naco su taketo clanky ved je co predkladat citatelom na tomto webe.

 • kaldze

  budou objeviteli, nikoli dobyvateli? a jak to dopadlo s amerikou, kde žili nepříliš vyspělí lidé když jí našli mnohem více pokročilí ,,objevitelé,, ?

  • wayfarer

   Citlivá americká téma..:) Už som sa tu hádal s chlapíkom, čo tu obhajoval američanov a ak by som ti na toto zasa povedal svoj názor, zasa by som mal palce dole… čiže: ,,We’re all living in America,
   Coca-Cola, sometimes WAR… ,, asi tak..:))

  • Galaxie Beta

   jenže nemůžeš srovnávat rozhodování lidí a rozhodovaní mimoňů ty jsou kurva napřed v myšlení takžes vyblil uplnou sračku !….

 • Jesienka

  Jeden z amerických kozmonautov, ktorý pristál na mesiaci povedal – „To čo vidíte v Hviezdnych bránach a iných sci-fi seriáloch sa už dávno deje a je to úplne úplne bežné……ale pripočítajte k tým technológiám ešte +50 rokov.“…..takže otázka ani nestojí tak, že či sú, ale skor tak – kedy sa to zverejní a ako sa to my všetci dozvieme……….

  • wayfarer

   A vidíš ako dlho sme klamaní…a ako dlho sa zatajuje a zatajuje…:/ možno my, prostí ľudia sa pravdu nedozvieme nikdy..alebo, musí to prísť naraz…niekto, alebo ,,niečo,, s tým musí spraviť poriadok raz a navždy..!

 • Sauber

  Ta baba Jill Tarter má pravdu.Kéž by ten asteroid KP24 trefil Pentagon a celou CIA všechno to je banda lhářu!Jinak Kazanku máš rozumnou teorii plne stebou souhlasím.Kurňa jestli já se toho nedožiju!!!!! :-) musím jíst sakra zdravě at sem tu co nejdýl :-D neví nekdo kdy příjde ten velký den D ? :-)

  • wayfarer

   možno 21.12.2012…:) dúfam..

   • Sauber

    No to by bylo fajn nebo třeba na olympiade by se to mohlo stát :-) ale ono se stane s největší pravdepodobností letost prd a přiští rok zase prd pak bude válka a pak zase další prd:-) :-D stejne ale doufam a ČEKAM

    • wayfarer

     ale už je najvyšší čas na nejakú rapídnu zmenu…už by mohol byť koniec všetkým tým klamstvám a utajovaniu..raz to musí prísť. Ja len dúfam, že starí Mayovia spájali ten dátum s príchodom bohov..(môj názor)..vieš ako sa vraví, ,,dnes je tak hezky, dnes by to šlo,,..:)) Tak letos je taky hesky…letos by to šlo..:)

 • kazanek

  Tak je asi pravda že bytosti vyspele natolik,že jsou schopnych mezihvězdnych a mezigalaktickych přesunů nebudou krvežíznivi zabijaci.Ale nikdo to s jistotou nemůže tvrdit.Stejne tak nekterí mimouši mužou byt tvory jaky sme si ani ve snu neumely představit.Kdo se o vesmir trochu zajíma tak ví,že sance že jsme v kosmu sami je takřka nulova.Objeveni života mimo zem,to bude jen zákonitě další(ale zatim nejvyznamější)milnik ve zkoumani kosmu.Lidi si myslely že je zem placata,pak že je stredem vesmiru,pak že slunce obyha okolo země a pod.a nakonec se i vyvratí mylná představa nekterych namyšlencu že jsou v kosmu jediní.I když mi prijde že si to myslí čím dal tím mín lidí.A to je dobře,nebude to takovy šok pro lidstvo.Ja sem v koutku duše přesvedceny že obydlenych planet musí být v celem universu,vzhledem k jeho neskutečne rozlehlosti miliony:)Jen se modlím abych se toho snad nejvyznamějsího okamžiku v dejinach dožil a uvidel prvniho ůředně doloženyho mimozenstana,byt třeba jen pod mikroskopem…

  • wayfarer

   skutočne sa na to teším aj ja.:) Ale musíš uznať, že niektoré ,,hlavy,, by zožrať aj mohli..:D Možno by sa nám uľavilo..:DD Každopádne, aj ja si myslím, že je len otázka času, kedy sa to oficiálne potvrdí..pretože ,,neoficiálne,, si myslím už dávno s nimi komunikujeme..hádam sa dožijem toho dňa, kedy ich konečne uvidím na vlastné oči..:)

   • karlik09

    Byl sem nedávno na přednášce Ericha von Danikena jmenovalo se to návrat bohů ,a On tvrdí že je to možné 21.12.2012 že se vrátí ale je dost pravděpodobné že to datum je špatné může to být dřív nebo i dýl to nikdo neví,každopádně Erich von Daniken řekl že si je jistý na 100 procen že se bohové jednou vrátí a pro nás pro lidstvo to bude šok

    • wayfarer

     šok to bude pre vieru, kresťanstvo a náboženstvo ako také…možno preto, že všetky doterajšie zvyky padnú a človek bude musieť nanovo pochopiť pravdu, ktorá bola stáročia prepisovaná a menená…ale myslím, že práve to je potrebné. Nech bude návšteva ,,bohov,, akákoľvek, teším sa na to. Možno to bude skáza, možno sa nám otvoria nové obzory..nikto nevie. Každopádne, nastal čas aby sa už s tým všetkým spravil poriadok..

     • Dome

      Ja sa na to tiež teším :)

    • Venca

     http://www.youtube.com/watch?v=U2eWLNdHYQ0&feature=player_embedded

     Docela pěkné video. Hlavně jak na konci mluví 6. muž, co byl na měsíci. Podle mě To NASA a další agentury a vlády oficiálně nepřiznají, protože mají strach, že by se jim rozpadl ten systém moci, ve kterém drží většinu lidí… Zkrátka nechcou si pod sebou řezat větev. Takže je to podle mě jen otázka času, kdy si To lidé konečně uvědomí, co se děje, kdo je tahá za nos a budou s tím chtít něco udělat….

     • wayfarer

      pekne videjko..ako tu už bolo povedané, ,,kolem Země je provoz jako na dálnici,, ..:)