Najít zaniklé mimozemské civilizace je snazší než hledat ty živé

59
865

Britský vědec Jack O’Malley-James z univerzity v St Andrews tvrdí, že pátrání po mrtvých mimozemšťanech je mnohem jednodušší než hledání těch živých, protože mrtví po sobě zanechávají plyn methylmerkaptan. Tento plyn je nejjednodušším merkaptanem, který vzniká v přírodě při rozkladu organických látek. V atmosféře se uchovává 350 let a poté se mění na ethan. Pokud se v nějakém hvězdném systému podaří objevit jeden z těchto plynů, bude to svědčit o tom, že ho obývaly nějaké bytosti – včetně těch rozumných. „Plyn se objeví v souvislosti s hromadným vymíráním živých tvorů,“ tvrdí O’Malley-James.

Vědci by se tak měli zaměřit na systémy, kde se z místního slunce stal červený obr. Právě ten zničí případný život na planetách ve svém okolí. To ostatně jednou čeká i naši rodnou Zemi. Poté, co červený obr ve svém okolí pohltí všechno živé, začne se smrskávat a nakonec se z něj stane zářící bílý trpaslík o velikosti naší Země. Přesně tyto objekty mají nyní v hledáčku astronomové z university v Leicesteru v čele s Jayem Farihim. I oni jsou přesvědčeni, že jakýkoli bílý trpaslík v sobě musí mít pozůstatky „potravy“ červeného obra, tedy chemické prvky, které tvořily zaniklé planety a jejich obyvatelé. Kdyby se analyzovala emisní spektra bílých trpaslíků, bylo by možné najít stopy po nejrůznějších plynných prvcích. Tím se ostatně začali zabývat i astronomové v rámci projektu Sloan Digital Sky Survey, protože jak známo, v přírodě nic nezmizí beze stopy.

[pullquote_right]Kdyby se analyzovala emisní spektra bílých trpaslíků, bylo by možné najít stopy po nejrůznějších plynných prvcích. [/pullquote_right]

Farihi se svými kolegy zkoumal 146 bílých trpaslíků, kteří se nalézají v oblastech, kde se nevyskytuje vesmírný prach, komety ani asteroidy. To znamená, že pravděpodobnost, že by je kontaminovaly nějaké látky z hlubin vesmíru, je minimální. A zažil pořádné překvapení. Dokonce i předběžná analýza jejich spektra prokázala, že obsahují velké množství vápníku. Z vápníku jsou složeny nejen pevné skály, ale i kosti. A dále: tam, kde byl zjištěn vápník, bylo objeveno i vyšší množství vodíku, což znamená vodu, která symbolizuje život. Vápník ve spojení s vodou znamená kamenné planety s oceány, stejné jako je naše Země.

Kombinaci prvků, která svědčí o někdejším životě, se podařilo najít u 109 trpaslíků, tedy u většiny zkoumaných těles. Vědci zažili i další překvapení. Objevili fosfor, který je základním stavebním kamenem kostí a zubů. Je součástí rostlin, které jej extrahují z půdy. Bez tohoto prvku by život v našem pojetí nebyl možný. Kanadští vědci z univerzity v Torontu nedávno fosfor objevili v mlhovinách, které vznikly v souvislosti s výbuchy supernov. Nalezli i další prvky nezbytné pro vznik života: vodík, uhlík, dusík, kyslík a síru.

Fosfor byl nalezen v pozůstatcích vybuchlé hvězdy Cassiopeia A, která leží 11 tisíc světelných let od Země. Bylo ho tam 100x víc než kdekoli v Mléčné dráze, Zdrojem tohoto fosforu musely být živé bytosti s kostmi a zuby, nebo alespoň rostliny. K explozi této hvězdy došlo před 300 lety a není vyloučeno, že ještě před 11 300 lety na nějaké z jejích planet existoval život. Autor tohoto objevu Dae-Sik Moon je optimista: „Fosfor, který zde zanechali předchozí obyvatelé, se opět dostane do oběhu. Takže díky němu se někdy objeví nový život. Hvězdy explodují. Prvky, které emitují, se stanou součástí jiných hvězd, planet a v konečném důsledku i lidí,“ napsal v magazínu Science. Ostatně kdo ví, kde se původně vyskytoval náš pozemský fosfor? Například známý americký astrofyzik Carl Sagan už v minulém století napsal, že zdrojem fosforu v lidské DNA je „hvězdný materiál“.

Zdroj: paranormal-news.ru

 • obět

  Oni zavraždili Dr. Roger Lier
  To je další osoba se ,kterou jsem byl v kontaktu a chtěl se pokusit nalézt implantáty v mém těle.Náhodou umřel.Ostatní také umřeli náhodou hned po kontaktu se mnou.Ta pitomá ufo zabíjejí lidi.On vyjmul mnoho jejich implantátu,která zabíjí lidi a našel by je i ve mě.Tak ho zabili krátce než jsem se s ním mohl setkat.Včera mě i několik lidí málem sfouknul silný uragán,když jsem vylezl z vily.Komentovali to tak,že když jsem k nim přišel opřel se do nás malý uragán.

  • Tom

   Ach – JO neboj nelituju tebe, ale sebe a ostatní…..:-D

  • Zeus

   tak tohle tu nechybělo

   • Tom

    kvalifikace větru na stupeň malý uragán je roztomilá. Skoro jako:…..a teď zahneme zlehounka vlevo :-))))

    • obět

     To byl jejich slovní obrat v té chvilce.Takhle se to stalo.Jiné osoby dva svědci ze Slovenska potetovaní stavebníci byly na začátku uvnitř a jeden byl zasažen tou zvukovou zbraní a potom se dům celý otřásl“jako malé zemětřesení.
     To byla jejich výpověd na úřadech vše zadokumentované a tento člověk byl nabourán o něco později a řidič řekl,že ho neviděl a proto do něj v plné rychlosti vrazil.Tohle se potom děje všem svědkům ode mě.Lidé mají takové černo na očích nemají žádné bělmo a v tu chvíli jsou totuto věcí zcela ovládnuti vypadá to jako voodoo ze starých dokumentárních filmů akorát ti lidé mají přes oči černo a jsou bez bělma.Dokonce i zvířata také jsem některé tak natočil např.zasaženou kočku.Tohle se děje lidem v mé blízkosti celkem běžně a nevidí mě potom třeba z 5 metrů mají na očích černou barvu a jsem pro ně neviditelný a to se zřejmě stalo ,když byl ten svědek nabourán,protože ten řidič vypověděl,že se omlouvá,že ho vůbec neviděl.

   • Tom

    k bytosti která se zove oběť mě napádá už jen toto. Odpusťte mu neví co povídá neví kde mu hlava stojí neví vůbec nic.

    • obět

     Já popisuji pouze to co se stalo.Že ty jsi zvyklý na romány a filmy a představuješ si UFO podle toho jen dokazuje ,že netušíš,že tahle věc opravdu existuje a ovládá vítr lidi i zvířata celkově to lze popsat jako paranormální jevy a setkal se s tím každý člověk co je u nás v domě alespon několik dní.Elektrikáři udělají nové zásuvky a ta věc je ihned spálí a rozbije atd.Počítače zamrázvají dokonce i v bankách v podstatě kde jdu tam se ty věci projevují automaticky.

     • Tom

      NIKDY opakuji NIKDY jsem nepopíral existenci UFO :-D ba naopak pořád dokola vysvětluji co zkratka UFO znamená. prosím jak elektrikáři dělají zásuvky? Co se v nich spálí? :-)
      nemůžeš tak moc bez „ochrany“ sledovat hambárny :-)
      Jo kdyby banky běžely na UNIXu :-))) tak jim stačí 386 :-)
      jaký věci ? pořád tu píšeš tak neurčitě. nepředložil jsi jediný důkaz na podporu toho o čem mluvíš.

  • Nezmar

   A kdy za tebou měl tenhle 80ti letý pán přijet? myslíš, že v tomhle věku ještě operoval?

 • Mat

  Jsem tak ožralý, či sem si řádně šlehl, nebo je v tom článku opravdu to, co tam vidím? Ještě tam chybí, že voda v mořích je proto, že ji tam vyčůrali dávno vymřelí tvorové… Mimochodem by mě také zajímalo, jak by se prvky, které byly součástí planety, mohly stát součástí bílého trpaslíka? Pokud ty planety zničí rudý obr, bude jejich materiál v planetární mlhovině a ne ve zdegenerovaném jádru hvězdy.

  • Tom

   neni planetární mlhovina pozůstatkem výbuchu supernovy? při kterém syntézou vznikají těžké prvky? už nevím jak jednodušeji bych se zeptal…..

   • Mat

    Není. Planetární mlhovina vzniká „odfukováním“ svrchních vrstev hvězdy ve stádiu červeného obra velmi silným hvězdným větrem. Hvězda různě pulzuje při „zapalování“ termojaderných reakcí při slupkovém hoření a při tom se zbavuje materiálu. Nakonec zbude zdegenerované jádro, kde už žádné termojaderné reakce neprobíhají (hmotnost hvězdy, respektive teplota v jádře nedokáže „zapálit“ prvky okolo uhlíku) a zbytek vytvoří rozpínající se mlhovinu. Zbytky supernovy jsou něco jiného (hlavně rychlejšího) a s obsahem těžkých prvků, vzniklých jak ve veleobrovi, tak také při samotné explozi (prvky těžší než železo a nikl).

    • Tom

     No vida. ja dekuji za vysvetleni. ;-)

 • Zeus

  Jak zase mohla vzniknout tahle víceúrovňová chiméra? Nechápu. Prvky vznikají fyzikálními ději a nikoli biologickými procesy!!! Proč se kombinuje první relativně smysluplná část s nesmysli v té druhé.

  • bob

   Muzu se zeptat jake prvky?:-))

   • kazan

    http://cs.wikipedia.org/wiki/Miller-Urey%C5%AFv_experiment zde to je…Ja si myslím že nejak tak se objevil život na Zemi a možna i ve vesmíru.

    • bob

     No, me jde spis o to ze prvky vznikaji i biologickymi procesy:-))

     • mykanec

      Žádný prvek nevznikne biologickým procesem, pouze se působením toho procesu může prvek z biologického materiálu uvolnit.

      • bob

       zajimave, vcera mi vyrostla kytka, je to velmi zajimavy prvek meho pokoje. podle me se to, ze vyrostla, stalo prave tim biologickym procesem:-) nebo ne?

       • Nezmar

        Jak už její název napovídá, fotosyntéza prvky slučuje za získávání energie ze světla.

        • Tom

         fotosyntéza, už je o trošku víš…Když jsme u prvků držme se spíš toho tokamaku nebo sluníčka.. navrhuji.

         nic méně mě trochu mrzí a je to i mou chybou, že zanikla naše debata o higssově bosonu. Pokud by to šlo ji nějak oprášit.

       • Tom

        No jo Bobe ale ta kytka je prvek jaksi v kontextu psychologickém.
        To je jakoby jsi tvrdil že gymnastka dělá prvek …. no dělá no.. jeden…prvek soubor prvků je sestava….Avšak gymnastka a to jsem si jist žádný prvek nevytváří z pohledu fyzikálního. to o čem je tu řeč. Ale je to krásný „úlet“ od tématu. typu : Joooo topit? to si kup. :-)
        Jinak květinku pozdravuj a pečlivě zalévej.

        • bob

         nebylo mi zodpovezeno na mou otazku, tudiz jsem se bavil jak se to hodilo me do kramu no:-))

         ano, i gymnastka dela prvek a ver mi ze kdybych si na nej vzpomnel, tak zminim klidne i ten… proto ta otazka jaky prvek mysli… a neboj, o floru se staram s laskou me vlastni:-))

         • Tom

          nemůžu nevzpomenout na 28 dní se Sandrou Bullock. :
          Ta květina uvadla…každý večer jsem jí četl pohádku, hladil jí zpíval…a uvadla.
          Prodavač:….a zaléval jste ji? :-DD

         • Zeus

          Na otázku nebylo odpovězeno, neboť nebyla asi správně pochopena. Protože se zde mluví o chemických prvcích, tak okrasné prvky pokojové zůstali mimo myšlenkové pochody přispěvatelů.

          • Tom

           to je vskutku květnatá odpověď :-))))

      • Tom

       sloučit a nebo rozloučit :-D

     • Tom

      ty myslíš molekuly a a oni atomy… nejsou to úplně biologické procesy, ty by už značily život….BIO, nýbrž chemické reakce.

      • Nezmar

       Ano. Špatně jsem se vyjádřil. Někdy mi dělá názvosloví potíže. Myslim to a řeknu ono… . Naštěstí, někteří známí už se naučili poslouchat co si myslím a ne co řikám :o))
       V debatě můžem pokračovat na původní stránce, kdybys dal link na nějakou zajímavou přednášku o fyzice byl bych rád.

       • Tom

        Tak asi nejzajímavější pro mě je http://www.aldebaran.cz/
        A příští pondělí bude v Říčanech u Prahy Jiří Grygar přednášku.

        • Nezmar

         díky za link. Na to abych navštěvoval přednášky osobně už mi nezbívá čas. Pan Grygar má pár pěknejch na youtubku.

         • Nezmar

          ježiš…. „nezbývá“ samozřejmě.

          • Tom

           to je jedna z výhod registrace … možnost opravy… :-) a nemožnost „padělaní“ příspěvku pod tvým nickem… již se také stalo. Tedy ne u tvého nicku.

  • Nezmar

   ano přesně tak. Zajímalo by mě jak chtějí zjistit, jesli ethan v atmosféře vznikl biologickým rozpadem, nebo chemickým dějem . To o fosforu mě dost pobavilo.

   • Tom

    co tě pobavilo? když ne zuby a kosti tak aspoň pampelišky? :-))) to mě taky

 • Jirka

  Proč si všichni furt myslí, že všechny živé bytosti ve vesmíru jsou naše (nebo my jejich) kopie a potřebují tak k životu ty samé podmínky co my.

  • Zeus

   Protože nic jiného neznáme. Takže vlastně děláme to nejlepší, co umíme. Existenci jiných forem nelze vyloučit, nicméně přírodní zákony obejít nelze, poskytují pouze omezený počet stupňů volnosti a život za podobných podmínek bude obdobný.

   • Tom

    přírodní zákon jistě obejít lze….. viz např. gravitační čočky…. co je to jiného než de facto svým způsobem „nadsvětelná“ rychlost
    Přírodní zákon je pouze matematický popis fyzikálního jevu opakujícího se s určitou pravděpodobností.
    Co se týče mimozemského života vidím jako hlavní kámen úrazu druhovou barieru. možná by se mělo vypíchnout, že hledáme stopy inteligentního života, schopného aspoň přes tu matematiku s námi komunikovat. IO soustava? Geometrie – agro-symboly? co když je to obráceně jsme každý den kontaktováni každý den to zkoušejí a mi nejsme na přijmu a ani ten záznamník nefunguje…..a nebo že by občas … v poli nějaký ten záznam byl?

    • Zeus

     Já si říkal, že v inventář diskuze něco chybělo :-) a teď takový nálet.
     Přírodní zákony lze obejít. Ale to pouze pomocí aplikace opět přírodních zákonů. Useknutá ruka nepřiroste zpátky, pokud ji někdo nepřišije. Stejně tak zastávám názor, že ke vzniku života třeba na bázi křemíku samovolně nemůže dojít, neboť tomu nejsou nakloněny přírodní zákony. Ale někdo (bůh, inteligence nebo rozvinutá civilizace) s určitými schopnostmi dokáže stvořit život na základě křemíku. Hledat život jiný než náš je momentálně zbytečné, protože nevíme co a jak hledat.

     • Tom

      Můžeme se přeci nechat hledat ovšem je to bezpečné? Většina zvířat ví že dokud se nehýbou jsou „neviditelní“

      • Zeus

       Asi není. Ale jak tomu zabránit? Přestat se hýbat na pořád přeci nejde.

       • Tom

        Pak se musíme připravit na možné „lovce“ jsem zastánce teze, která praví, že není otázkou dne jestli jsme sami, ale kdy objevíme mi nebo oni nás.
        Kdesi jsem četl zajímavou hypotézu o civilizacích ve vesmíru a jejich snaha

        • Zeus

         I to je možnost. Na obrazovkách „radaru“ nás asi uloví lehce. Já ale věřím, že než se k nám fyzicky dostanou, tak si to rozmyslí a půjdou si hrát kulečník s planetama někam jinam, kde to není zabrané.

    • tRAPass

     o.O Copak ty si Tome myslíš o kruzích v obilí ? Přikláníš se na stranu, nebo síše, dáváš jí možnost , že se jedná o nějakou komunikaci ?

     • Tom

      Na štěstí se nepřikláním na žádnou stranu…nejsem … noo však víte… :-))

      Zajímá tě jaký mám názor na crop circle? Hmm inu dobrá z 97% dílo člověka. Hra, recese, dokázání že to dokážu, reklama, dezinformace, upozornění na sebe.
      Ty 3% jsou podle mne jaká si učebnice nového jazyka. Všimni si, Dvou zásadních věcí od roku 2011 se žádný významný agrosymbol neobjevil. A určité agrosymboly se v průběhu let vyvíjejí, zdokonalují, komplikují avšak „rukopis“ je stejný od začátků. těch je tak 3-5 druhů.
      Podle mě je to jednoduchý jazyk, který špatně interpretujeme a nedokážeme správně pochopit. Naučit se ho a používat.

      • obět

       To jseš vedle,naprosto.Kruhy v obilí a v trávě slouží k vyvolání mračen a deště.Temná mračna v podstatě ,kryjí přelet těch velkých zařízení,která jsou slyšet jako silné hromobití,ale při záznamu a přiblížení je to vždycky skrytý nějaký rychle se pohybující objekt,takže proto dělají otlačky a kruhy do trávy a obilí.Oni tím vytahují na povrch vodu je to NĚJAKÝ MAGNETICKÝ PROCES tyto kruhy.

       • Ivet

        a to víš odkud že vytahují vodu??a jakej důvod k tomu mají? :-)

        • Tom

         jeeee Ahoj Ivet :-) jsem napnut tež co odpoví :-)

         • Ivet

          myslím ,že se nic nedozvíme Tome :-)

       • Tom

        jo jo já jsem vedle hlavně že ty jsi …. kde? :-))))

      • Zeus

       Tak když už jsi se do toho pustil. Charakterizuj ty linie vzorů stejného rukopisu. Nejlépe kresbou.

      • Nezmar

       No je to zase za hranicí normálního fungování fyziky a tak trochu sc-fi námět, tak mě prosím nekřižujte. Uvádím to jen jako možnost a nikoli fakt.
       Co když všechny kruhy jsou dílem člověka. Ty podvody dnešního a ty nevysvětlitelné toho příštího.
       Co když jsou to jen kalibrační „střely“, kterými si lidé z budoucna zjišťují jak přesně zamířili na cíl stroj času. Co když si potřebujeme z budoucna poslat vzkaz a ten musí dopadnout na správné místo ve správný čas. Nebyl by jedinečný piktogram který vzbudí rozruch v médiích tím nejlepším nositelem informace o tom kam jsme se trefili?

       • Tom

        Ale vubec ne, je to zajímavá teorie.

        v celku jsou 3 možnosti:
        1-podvod i když podvod to není je to druh umění svým způsobem
        2-mimozemštané a jejich pokus o komunikaci
        3-a tvuj napad

   • Mat

    jedna dost zásadní otázka …… KDO definoval přirodní zákony ? :D člověk není to nic než popis toho co známe …. neznámé ač to může být součástí systému vesmíru těžko přijmeme protože to odporuje naši definici přírodních zákonů. Přesně proto že lidstvo jako celek arogantně trvá na tom že má pravdu a jinak to být nemůže! Jedinec nehraje roli, co asi zmlže s těmito definicemi jeden človek když proti sobě má třeba 3 mld. lidí kteří říkají že „naše přírodní zákony“ jsou prostě pevně dané? V návaznosti na to by se dalo rozbourat plno dnešních novodobých tezí o významnosti jedinců obzvláště teze vázající se k NewAge a dostat se až k AŠTAROVI :D

  • kazan

   No vypada to že potřebují podobny podmínky. Nikdo netvrdí že to musí být naše kopie, to sis vymyslel.
   Víš ono to vysvetluje proc nejsou obydlený další planety v naší soustavě.A zatím se nenašel ani na Marsu pozůstatek.Pravděpodobně.

  • Nezmar
  • obět

   Někteří jsou démoni a napojují se do lidí,ty potom používají a vysají,trochu jako upíři.Když jsem to poprvé uviděl s jedním kolegou měli ti lidé černé oči bez bělma.

   • Mat

    co beretee ja chci takýýýýýý :D

 • bezo

  Podla tohoto clanku slnko vzniklo z helia a vodika, ktore vydychovali zive bytost pred 5 mld. rokmi. A to helium zaroven svedci o tom, ze existovali bytosti, ktore oslavovali narodeniny s heliovymi balonikmi…