NASA nemá dost astronautů

2
471

Americký úřad pro letectví a vesmír (NASA) se potýká s deficitem astronautů. K tomuto pro mnohé zřejmě překvapivému závěru dospěla komise americké Národní výzkumné rady. Ve 104stránkovém dokumentu, který zpracovala pro vládu USA, komise uvádí, že od roku 2000 se počet astronautů snížil z tehdejších 150 na současných 61 lidí. Tento pokles považují odborníci za alarmující i přesto, že USA letos ukončily program raketoplánů a na veškeré lety do vesmíru k Mezinárodní vesmírné stanici ISS mají teď monopol Rusové.

Podle komise je třeba začít hledat nové lidi okamžitě, protože v případě úrazu či nemoci některého z členů posádky chybí náhradníci. V této souvislosti se v dokumentu připomíná, že příprava jednoho astronauta pro práci na ISS trvá minimálně dva roky. Další lidi bude NASA potřebovat také při realizaci dalších vesmírných programů. Jejich počet ale dokument nezmiňuje.

  • Tomas

    Myslim, ze chteji program obnovit v rozmezi 2025 – 2035 :-) To by meli sakra pohnout

  • Anna Moučková

    No jo, ale pokud chtějí zase začít létat do vesmíru někdy roce xy (nechce se mi to teď hledat, ale neplánuje se to až někdy v řádu desítek let? Pořád mi do hlavy naskakuje 2030, ale to už mi zase přijde moc pozdě:))

    To už pak budou všichni v důchodu. Bordel toto.