Neuvěřitelné „mimozemské“ lebky objevené v Mexiku

17
1402

Mexičtí archeologové nalezli u vesnice Onavas ve státě Sonora zajímavé pohřebiště staré asi 1000 let. Jsou zde ostatky 25 lidí, přičemž polovina z nich má silně deformované lebky, které připomínají Vetřelce ze stejnojmenného filmu Ridleyho Scotta. Mnohé lebky mají také záměrně poškozené zuby.

[slider]

[pane]

mexiko-alien-lebky

[/pane]

[pane]

mexiko-lebky

[/pane]

[/slider]

Vědci přiznávají, že v těchto oblastech nikdy nic podobného nenašli. „Ve středoamerických kulturách se deformace lebek prováděly zřejmě proto, aby se příslušníci jedné společenské skupiny odlišili od druhé, a také z rituálních důvodů,“ předpokládá šéfka výzkumného projektu Cristina García Moreno.

„Záměrné poškození zubů bylo zjevně součástí rituálu v dospívání. Došlo k němu ještě za života těchto lidí,“ upřesnila archeoložka. Jedno z těl mělo deformované i kosti v oblasti břicha tak, že připomínají želví krunýř.  Vysvětlení archeologové dosud nemají. Podle historických pramenů patří pohřebiště indiánům kmene Pinas.

Zdroj: DailyMail

 • stock

  kazan je kokot,kratkej proces bych udelal snim,primrdavac systemu

 • pe

  I kdyby senašla lebka skutečného mimozemšťana s anatomickými a genetickými odlišnosti, nelze očekávat že by to všichni odborníci uznali za důkaz, nabouralo by to evoluční teorii která je pro mnoho z nich náboženstvím i zdrojem obživy současně. A co neuzná většina odborníků, nemůže být nikdy bráno vážně. Spíš půjde o pozvolný a dlouhodobý proces přivykání.

 • Deidar1

  Prestňme sa hrať na vševedkov a priznajme si, že nevieme ani zbla to čo vedeli naši predkovia

 • Jammelia

  lidi si protahovaly lebky jako přirovnání podobnosti ke svým bohům .. viz královna nefertiti http://api.ning.com/files/y-ReZwage8AAui4Jq7VORwp-jJOAWHkeZAubni-lfrWPdOTEBJLVJF4axeTIUH1bLzQqnAsg2b653ZoVMsi7YWYet5zFXfdS/37001334179427.4722.jpg

 • stroskotanec

  Zijeme v digitalnom svete a urobit skusku DNA nieje ziadny problem takze je uplny nezmysel sa tu dohadovat ci je to mimozemstan, clovek z genetickou vadou alebo z umyselne natiahnutou lebkou. Poviem Vam keby chceli tak testy DNA zverejnia.

  • miskith

   A ty máš DNA mimozemšťana pro porovnání? Jediné, co můžeš udělat je zkontrolovat stavební prvky kostí, ale protože to sou kosti, budou zřejmě stejné, jako lidské. Navíc dostat takovou DNA ze staré kosti není sranda ;)

   • stroskotanec

    No lebo porovnat tu DNA z ludskou je asi hrozny problem ze? To z tou kostou o jej starobe mas pravdu ale keby sa im podari odobrat vzorku tak nieje problem urcit ci je to ludsky druh.

 • Drag01

  Zase bulvární nadpis.

 • Genetické vady tu byly, jsou a budou. a už by jste se sakra mohli rozhodnout, která bude mimozemská a která ne. Začínám si myslet, že tahle planeta je intergalatické letovisko pro všechny mimozemské druhy -.-„

  • miskith

   Vědecké vysvětlení: Lidé si záměrně protahovali lebky stejně, jako si třeba v dnešní době v Africe protahují křováci krky nebo si dělají z úší plachťáky s velkým oknem. Protáhnutá lebka totiž znamenala vyšší inteligenci. Pokud se ale nepletu, už nevysvětlili kde na to ty lidi přišli, popřípadě koho kopírovali ;).

   • kazan

    Přesne tak!!Nechapu jak nekdo může protahlou lebku považovat za mimozemstana.Lidi tohle delaly od pradavna.

    • Sanny

     Otázka ale je, jestli ten rituál neznamenal spíš připodobňování se svým „Bohům“ ;-).

    • superkazan

     To je jasný. Tudle jsem po několika letech opět potkal několik lidí a prakticky všichni měli protahlou lebku. A od pradávna. Čili jasnej důkaz, že mimozemšťani nejsou, nikdy nebyli a nebudou a my jsme ve vesmíru sami a vždycky budem a kdo řiká, že ne je zrádce a revanšista a s takovým by se měl udělat krátký proces!!!

     • miskith

      Někdy po druhé světové válce nebo tak nějak přelétávali letadla nad oblastmi, kde žili domorodci, kteří nebyli v kontaktu s moderní civilizací. No, samozřejmě, když viděli, jak nad nimi létají lidé na obřích ptácích, řekli si, že to musejí být nebeští bohové a tak je začali uctívat a stavěli repliky jejich okřídlených strojů. Teď si vezmi jakékoli náboženství.. Vždy tam máš bohy, kteří sestupují z nebe (a když ne bohy, tak aspoň Boha a jeho pomocníky – anděly). Jediný rozdíl je ten, že jednou sestupují na dracích, co plivou oheň a jednou třeba létají v ohnivém kočáře.

    • pe

     Mimozemšťani mají velké hlavy, my jsme zřejmě jen důsledek jejich dávného nepodařeného genetického experimentu, proč jsme se nepodařili se asi nikdy nedozvíme, pokud nám to sami neřeknou. Zřejmě Adam s Evou utekli z laboratoře dřív něž byli dokončeni a namnožili se na dnešních 7 miliard, jsme pro vyspělé civilizace takoví cikáni kteří nemyslí na budoucnost a ničí svůj domov.Létají se na nás z celého vesmíru dívat a nevědí co s náma, protože jakýkoliv dar bychom nakonec stejně zneužili k ničení.

 • What the f

  to jde? si takhle deformovat řepu…..to je až trochu přehnaný ne, jak je to protažený.

  • erekce

   Jde to, ale musi se to provadet v utlem veku, idealne batoleti, protoze kosti jsou jeste pruzne a mekke a tudiz tvarne.