Objevení Atlantidy opět v nedohlednu…tentokrát za to může Google

9
1476

Tohle téma opravdu nezklame. I my už jsme se na ProcProto.cz Atlantidě několikrát věnovali nebo ji v některém z článku aspoň zmiňovali. Ztracená pevnina ale čeří vody i v celosvětovém měřítku. Mohou za to satelitní snímky pořízené v rámci projektu Google Earth. Na nich se před třemi roky objevil snímek Atlantického oceánu, kde se na mořském dně zcela jasně rýsovaly obrysy domů a ulic. Na tom by asi nebylo nic zvláštního, kdyby se podobné objekty vyskytovaly poblíž pobřeží. Ale ono ztracené město se nachází téměř 1000 kilometrů od marockých břehů a 500 kilometrů od nejbližší pevniny, kterou je ostrov Madeira.

Nabízela se různá vysvětlení, ale to, které tvrdilo, že byla konečně nalezena bájná Atlantida, tentokrát vůbec nevypadalo jako smyšlenka bláznivých nadšenců. Vždyť původní báje o kontinentu, který se propadl navždy do moře, hovoří i tom, že byl stranou od velkých pevnin, uprostřed nekonečného oceánu.

A celé ty tři roky se vedly kolem fotografií diskuse. Odpůrci bili na poplach, že je to podvrh a matení veřejnosti. Ti, kteří v existenci Atlantidy věří (a nejsou to jen bláhoví snílkové), si spokojeně vydechli. Konečně měli v ruce hmatatelný důkaz. Jenže teď byly veškeré snímky na Google Earth aktualizovány a ejhle: Atlantida zmizela. Údajně proto, že nyní bylo použito ještě dokonalejší techniky a při této revizi se zjistilo, že pod hladinou žádné rozvaliny vlastně nejsou.

Celé tři roky se vedly kolem fotografií diskuse. Odpůrci bili na poplach, že je to podvrh a matení veřejnosti. Ti, kteří v existenci Atlantidy věří (a nejsou to jen bláhoví snílkové), si spokojeně vydechli. Konečně měli v ruce hmatatelný důkaz.
Jenže teď byly veškeré snímky na Google Earth aktualizovány a ejhle: Atlantida zmizela. Údajně proto, že nyní bylo použito ještě dokonalejší techniky a při této revizi se zjistilo, že pod hladinou žádné rozvaliny vlastně nejsou.

V pořádku, řeknete si. Kdyby ovšem při podrobnějším studiu inkriminovaného obrázku nebylo zjevné, že stopy rozvalin jsou tam stále patrné. Kde je tedy pravda? A pokud byl původní snímek podvrh, jak to,  že na novém obrázku nezmizely obrysy potopeného města úplně? Nejsou tedy podvodné spíše ony aktualizované družicové fotografie? A proč nám chce někdo zatajit existenci něčeho, co je zjevné? Proč se nemáme dozvědět, že Atlantida existovala? A když ne Atlantida, tak nějaká jiná ztracená civilizace?

Zdroj: Daily Mail

 • mykanec

  Těžba 2 kilometry pod hladinou?
  Kdo, kdy a co by tam těžil?
  Nebo je to zatopený bývalý povrchový důl jako na Sokolovsku? :-)

  • Tom

   2km neni hluboko na nejakou skrývkut tech mist je okolo pobřeží spousty.

 • mykanec

  Po přečtení článku a prohlédnutí obrázků jsem se s jásotem vrhl na Google Earth a začal pátrat. Snadno jsem nalezl žádané a trochu si započítal.
  Obrazec má rozměry 170×127 kilometrů což mi na ruiny domů a ulic připadá poněkud hodně moc.
  Pro představu – vzdušnou čarou je vzdálenost Brno – Praha 180km, což je jen o 10km více než delší rozměr obrazce.
  Plocha „rozvalin“ činí 21 590 čtverečních kilometrů. Opět pro představu Praha 496 a New York 1 214 čtverečních kilometrů.
  Objekt se nachází cca 5 500 metrů pod hladinou, což už je slušná potopa. Dost blbě se to bude zkoumat (dlouhej šnorchl).

  Co se týká tzv. mazání obrazce, tak to mi připadá velice nepravděpodobné a věřil bych „úřední“ verzi – jiný způsob snímkování či zabarvení mapy. Pokud by to chtěl někdo z mapy odstranit, tak by to tam zajisté nebylo.
  Mimochodem západozápadojižním směrem od ostrova Madeira (ve směru na výše zmíněný objekt) se nachází v hloubce asi 4 700 metrů také pravidelné obrazce.
  Že by předměstí vzdálené 400 kilometrů? :-)

  • Tom ale jinej nez ten dole :-)

   Koukni na 51.454007,-18.435059, je to na západ od Irska. Spíš mě zaráží to šelfové moře. Podle toho georadaru to vypadá jako by byla anglie spojena s evropou a k mori vedl dost příkrý sráz. co si o tom myslíš? Soudě podle tech korit. Jako by to už bylo zatopeno v součatné době a moře kdysi bylo daleko niz. Ale treba se mi to jen zda.

   • mykanec

    Díval jsem se na zadané souřadnice a je to útvar velikostně i tvarově dosti podobný tomu uvedenému ve článku. Dokonce i hloubka moře v dané lokalitě je podobná (zde 4 700m). Jsou sice trošku daleko – 2 300km, ale to nemusí narušit dobré sousedské vztahy.

    Spojenost Anglie s evropským kontinentem je po zvětšení na maximum nádherně vidět na tomto obrázku:
    http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/9/93/Elevation.jpg
    Rád jsem si jej stáhl a uložil.

    Sráz tam opravdu je – mít ve vzdálenosti necelých 100km od baráku 4 kilometry vysoký hory, to by byla lyžovačka.

    S těmi „koryty“ to tak opravdu vypadá, čerti vědí co je pravda. Já si netroufám mít na to „vlastní“ názor, neb geologii a podobným vrcholovým sportům neholduji.

    Moc děkuji za upozornění na další zajímavou lokalitu. Kolik jich ještě asi je?

    • Tom

     Pěkný obrázek.
     Zkuz se kouknout sem 28.216987,-115.590935 tady evidetně google maskuje kam to vede a co to je :-)) kolem jakého koliv pobřeží je spousty anomálii.

     • mykanec

      Doufám, že jsem se strefil na správné místo :-)
      No nevím, to že někde něco není (je tam rozmazanej flek), dle mne ještě nemusí znamenat, že tam cosi bylo a někdo to maskuje.
      Podívej se severněji od tebou určeného místa.
      Tam mne spíše zaujal na souřadnicích 28°42’S 115°55’Z příčně žebrovaný útvar, táhnoucí se asi 1500-2000 metrů hluboko v délce přibližně 50 km a šířce 4 km.
      Je krásně vidět při pohledu z výšky 70-80 kilometrů.

     • Tom

      to mykanec: to jsme videl ale myslím že to je po těžbě

  • Antonín Kratochvíl

   tady ale přeci nejde o interpretaci, že by šlo o ruiny a nebo ulice . Objekt je obrovský, ale to zase přeci neříká to, že by to nemohl být uměle vytvořený objekt nebo jakési megalitické valy. Tvrdit, že ostřejší snímek oficiálně nějakou dobu prezentovaný, kde jsou vidět struktury podmořského povrchu je způsobený technickým ruchem a aktualizovaný snímek, kde jsou ty samé struktury prakticky rozmazané je dokonalejší, mi příjde opravdu k pousmání a jako hloupost . Na webu najdete i umístění domnělých pyramid pod mořem u Baham a celé podmořské okolní pásy jsou rozmazané bez známek jakékoliv podvodní struktury . Na to, že ne všude kolem ostrovů jsou tyto rozmazané pásy a je vidět krásně dno je to celé pochybné. Rozmazané pásy jsou po celém dně oceánů na různých místech a vzhledem k zobrazovací technice a detailním snímkům jaksi nepochopitelné. Přemýšlet o hladině moře jen v kontextu jejího pohybu je také jen jednostranné, pohybovat se mohlo i dno . Myslet si, že jde prostě o podmořské přírodní úkazy jen protože je nemožné aby hladina moří takto vyrostla a zatopila tuto část je jen předpoklad a předsudek . Nevím jestli existuje oficiální vyjádření Google k snímkování a také nevím jestli je vůbec tato struktura v zájmu akademické vědy . Myslím že ne, nenašel jsme k tomu zdroj z hlediska vědeckých uskupení či autorit.