Ohnivé koule nad Irskem vytvořily formaci

61
729

Uživatel, který si říká Naktis Ireland, umístil na YouTube záběry ohnivých koulí, které se pohybovaly nad domy v irském Corku. „Omlouvám se za kvalitu, natáčel jsem to mobilem,“ napsal. „Paradoxně mám doma Canon EOS 55D s 300mm čočkami, ale bál jsem se, že to zmizí, než si pro něj dojdu.“

Záběry vyvolaly okamžitě velké množství dohadů. Mohlo by jít o světlice nebo o čínské lucerny štěstí, objevily se i spekulace, že jde o nějaký dosud neznámý jev.

Zdroj: Huffington Post

 • max

  V čase 1min.57sec vyplouvají z poza stromu 2 objekty, „kameraman“ se pohne v levo a hle, objekty se najednou objevý skokově více v levo.Do tohoto okamžiku se video jevilo jako reálné, po důkladném hledání jsem v již zmíněném čase přestal v jeho pravost reálně věřit, je to opět takzvaný fake!

  • Tom

   Toto FAKE neni, je to jen chybně zařazeno mezi UFO, zřejmě jediná uprava co s tím videem byla dělaná, je dodatečná vertikální stabilizace.

 • Edwardik

  Tak takovou diskusi jsem dlouho necetl ;-)

 • wikx

  Jo, tak pan, pise, jakou ma mega zrcadlovku, ale neni schopen udrzet mobil o par gramech v klidu v ruce.. Kvedla s tim jak s ocasem…

 • Tom

  Omyl strasnej omyl To neni UFO To jsou přeci ohnivé koule !!! takže vidíte zase IFO…… :-b

  • FFS

   To Ryu trénuje na útok proti Shadaloo.

 • Ivet

  no tak je hlavně krajně podezdřelé že tam není zvuk,proč asi?můžou to být tím pádem obyčejné vrtulníky s obrovským světlem nan čumáku :-)) proto chybí zvuk

  jinak nejsem teda žádná ovce…veřím v mimozemskou civilizaci i UFO.

  • Tom

   :-)

  • kazan

   Souhlas,ten zvuk tam není cílene.Tohle rozhodne nejsou žadní mimozemstani:)

 • Milan M

  Nejake tuctove svetielka, na youtube uz niekto uploadol Greerov novy dokument, aj ked je mozne ze to za chvilku znovu zmazu.

 • Tom

  Sázím svoje ponozky na paragany :-)

  • Proč vlastně chodíte na tenhle web, když jste u každého článku jako ta skeptická ovce co vše odsuzuje..?

   • Veru

    Ovce :D ? Ovce jsou spíš Ti,co hloupě následují a věří,nebo ne?

    • Kdyby jste rozuměla souvislostem ve větě určitě by vám došlo že „skeptická ovce“ je člověk co se za každou cenu snaží něco co není zcela průkazné vysvětlit absurdní báchorkou (nebo-li následuje „vědce“)… ;)

     • Tom

      jo jo souvislosti, mňo co je jako na mejch ponožkách absurdního? A že to jsou paragáni rozhodně báchorkou nejni…..

      • Raději se už k vaší osobě nebudu vyjadřovat… Možná až si své komentáře pročtete za nějaký čas třeba vám dojde co jsem měl na mysli… :/

       • Tom

        V klidu ja to snesu, klidně se vyjádři.

        • To vám sice věřím že to snesete, ale já opravdu nemám chuť říkat vám něco co jste tu už sám uvedl a to, že je pro vás těžké vyjadřovat se inteligentně… ;)

         • Tom

          Ach taaaak. jasně. ja to beru.

     • FFS

      Co je pro tebe přednější? Náboženství, nebo poznání?

      • Samozřejmě poznání, ale nemám nic proti víře, nevím co je hluboko ve vesmíru a tak nemůžu popřít ani existenci božstev… ;)

       • FFS

        Jenže víra se s vědou nemá ráda. Buď věříš, nebo chceš poznat mechanismy dějů.

        • Proč by to tak mělo být, znám věřící vědce a o to víc jsou zapáleni pro svou práci, neboť věří že boha objeví právě cestou poznání… ;)

         • FFS

          Vim kam a na koho tim míříš. Ale pro mě bude věda vždy neslučitelná s vírou. Ty dvě věci si prostě odporují v samotnym základu. Věda byla, je a bude vždy exaktní. Čim dál jsi v poznání, tim víc se blížíš k bohu a tim víc ho ztrácíš…

    • derbby189

     tím chceš říct když někdo v něco věří…je teda hloupí? nebo to špatně chápu?

     • Tom

      Asi ne tak v něco jako někomu.

     • FFS

      Hloupý je ten, co neumí gramatiku.

      Zase „víra“. Kurňa lidi. Věřte si v boha. Víra v mimozemšťany je jako víra, že za oceánem leží město New York. Taky víš, že tam je, ale nikdy jsi tam ještě nebyl. Jen rozdíl mezi tím městem a bohem je v tom, že bůh neexistuje.

      • Karlix

       vis to urcite ?.,nebo tomu jen veris ?

       • FFS

        Věřit v boha? Jak se řiká… „Víra je pro chudý a jednoduchý“.

      • Nevim

       Ehm prosím, co ti to teď ku*va spadlo od huby?! to myslíš vážně??

       • FFS

        Nepsal bych to, kdybych to nemyslel vážně.

        • Nevim

         Nabízí se zde tedy otázka : Jak víš, že bůh neexistuje? Stejně jako : Jak víš, že NY existuje? jak to můžu vědět já, který jsem tam nikdy nebyl?

         • FFS

          Protože bůh o svojí přítomnosti nikdy nedal vědět přímo. Vždy jen zprostředkovaně a přiznejme si… to můžu říct taky. Od Ježíše nevyslal na Zemi jedinýho proroka.
          Bůh je pln paradoxů – na jednu stranu svoje „děti“ miluje a ochraňuje je. Ale vzápětí je vyplaví jako krysy potopou. To neni nic jinýho, než selektivní výběr, jakej dělal Mengele. Kdyby se choval jako milující stvořil, vysvětlí dětem jejich chyby, ale nebude je zabíjet.

          Z fyzikálního hlediska bůh existovat nemůže, protože ho náboženství popisují jako bytost, která nezná času, čili je tu věčně. Jenže nic nemůže vzniknout z ničeho. Zbytkem se tedy ani nemá smysl zabejvat.
          Pokud tedy bůh existuje, tak to je jen další forma života, která je mylně interpretována a dřív, či později s ním člověk bude moci komunikovat, mít možnost interakce, či ho dokonce zabít… čím ovšem ale ztratí svoji božskost – čili nikdy nebyl, neni a nebude bohem.

          • Sauber

           Hele místní dvojko ten tvůj komentář o bohu tě přivede do pekla je ti to jasný? :-) ) nicméně je sakra dobrej!

          • Tom

           :-)) Definuj peklo. Teď nemyslím ty hrnce s polívkou a že se tam musí štípat dříví, aby bylo čím topit. Zkus bez okolků dle vlastních slov definovat peklo.

          • FFS

           Děkuju. :)

          • Vstupuji sice na horkou půdu, ale nemohl jsem nekomentovat… Bůh svou přítomnost dle bible dokázal, přišel za Abrahámem… A proč by sem následně posílal dalšího proroka když jeho „vlastní“ dítě lidé umučili… Co se potopy týče, uvedu metaforu „Pes který kousne, to zkusí znovu.“ ;)
           A k druhému odstavci – když „nic nemůže vzniknout z ničeho“ kde se potom vzal vesmír… Teorie velkého třesku říká jak, ale nevíme co jej zapříčinilo a odkud se vlastně vzal… :)

          • FFS

           No… a je Abrahám doložená historická postava? :)

           Jeho vlastní dítě to neni. Tady vstupuje do hry princip trojjedinnosti boha – on je zároveň otcem (bohem), synem (Ježíšem) i duchem svatým.

           U tý potopy je to trošku paradox… proč si vybíral zrovna jeden svět, když jich může nasekat kýbl? Proč, když pro něj pojem čas neexistuje, snažil se tedy vyhladit lidi za jejich chyby. Kdyby chtěl, může se dívat a čekat.

           Proč nedá o sobě vědět, když chce, aby ho lidé milovali? Tim by dal bezvěrcum znamní o své přítomnosti.

           Takhle. Vesmír je podle všeho cyklickej děj. Zkus si to představit takto:
           Vesmír je starej něco kolem 14 mld. let. Před jeho vnizkem tu byl předchozí vesmír. Před ním jeho předchozí, atd. atd.. To je jedna možnost. Druhá je, že vesmíry vznikají a vzájemně se překrývají. Proces jeho vzniku nezná pojem čas… v nějaký formě existovat musel ale. To je děj, co popírá čas. Ten je tu od nepaměti. Správně podotýkáš, že nevíme odkud se vzal ten bod zrodu.

           Jenže tak se obávám, že se dostáváme do tak neprobádaný oblasti, že jen stěží si to dovedeme představit. :)

           Ale zpět k fantasy postavičce – bůh, tak jak je popisován, je bytost a ta musela někdy vzniknout. Pokud čistě teoreticky je bůh misinterpretací universa obecně, tak si musíme položit katechistický otázky. Co je tedy zač? Jakou má povahu? Žijeme tedy přímo v něm? Ví o svojí existenci? Pokud by totiž o svojí existenci nevěděl = neexistuje. Bůh by tedy byl jen přirozeným procesem.

          • Začnu od konce protože ten mě nejvíce zaujal… Bůh je popisován jako všemohoucí entita která na sebe může vzít podobu čehokoliv co si jen dokážete představit, báchorky o chlápkovy sedícím na mráčku jsou až od křesťanů (co si budeme povídat moc se nevyznají ani ve vlastní víře)…

           A teď už ale popořadě, Abrahám není nijak doložitelný… Kromě toho že je uveden v nejčtenější knize světa… Jistě řeknete si že to mohl napsat kdokoli a vše si vymyslet, ale to si o Iliadě (Tróji) mysleli „vážení vědci“ taky a hle ona to byla pravda… ;) Inu na každém šprochu je pravdy trochu…

           Potopa..? Pokud to byla skutečnost (vše o bohu atd.) jde podle vás o „nepřiměřený“ trest..? S tím si dovolím nesouhlasit, už od stvoření jak je popsáno v Bibli jsme hřešili a vyhnání z ráje na nápravu nestačilo… A nebylo to zdaleka to jediné co nastalo před potopou… Bůh zkrátka ztratil trpělivost tak zachoval dobré a utopil špatné, ale svobodná vůle je svobodná vůle tak jsme hřešili dál… No nebudu se rozepisovat o celé Bibli určitě ten příběh znáte… A pokud ne je to chyba… I pro, zřejmě ateistu, jako jste vy… (Omlouvám se jestli to tak není ale vyplývá to z vašich komentářů)

           Tedy dále… To že je vesmír cyklický je také pouze domněnka… Jeho stáří..? Také se nedá přesně datovat, jsou to jen odhady… Víme asi tak 40% procent o naší vlastní zemi a myslíme si že víme jak a kdy vznikl vesmír… To je více než směšné… :)

           PS: Nejsem věřící jediná má víra se zaměřuje na jedince, na sebe sama, a pokud tam někde hluboko ve vesmíru je nějaká entita či snad bytost která je ten „Bůh“ co je opěvován nejedním náboženstvím, jsem ochoten se s tím smířit… :)

          • FFS

           Tak když neni doložitelnej, je jen zmíněn v Bibli. Ano, právě, že to moh napsat kdokoli. Tróju sice našel Schliemann, ale… to na druhou stranu nemusí znamenat hned pravidlo. :)
           Ostatně stačí změnit trochu úhel pohledu a koukat na Bibli, jako na záznam historie, psanej dobovou formou. Pak by samozřejmě Abrahám nabíral novýho významu.

           Hřešil jsme, hřešíme, a hřešit budeme. Bůh je vševidoucí, vševědoucí. Zná minulost, přítomnost, budoucnost… stejně tak jako tříletý dítě je nesmyslný trestat za něco, co udělalo aniž by vědělo proč, tak bůh jednal iracionálně, když toto vše má znát. Proč nad tim nemávne rukou… :-/ Toto je ten milující, spravedlivej bůh? To je paradox, co? Bůh ztratí trpělivost, ale přitom pro něj neexistuje pojem „čas“. Taková lidská vlastnost, stejně tak, jako vznětlivost…

           O tom vesmíru. Domněnka to samozřejmě je. Já bych se moc nepouštěl do toho, ostatně opravdu je to směšený, pokud bychom to tu chtěli vyřešit. Jen vycházim z dosavadních teorií a poznatků.

           Zkus se na Bibli, a vůbec všechna náboženství, kromě Buddhismu, koukat jako na záznam historie. Náboženství je totiž jen konstrukt, co si člověk vytvořil jako berličky v nejhorších časech, kdy nabraly podobu legendy a příběhy z mnohem starších období (ostatně křesťanství je toho, jelikož to neni nic, než obyčejná vykradačka náboženství starýho Egypta). Otázkou tedy nebude, jestli skutečně bůh existuje, ale za koho byl zaměněn. Tím se opět dostáváme k bodu, že to nikdy bůh nebyl, ale jen další forma života…

          • Jednal iracionálně..? Měli jsme jedno jediné pravidlo… A co udělala Eva no porušila ho… Je tedy vyhnání z ráje iracionální..? Pak Kain a Abel a tak dále až k potopě… Jednoduše pokud uděláme chybu musí přijít trest… Na to se vztahuje zákon akce a reakce…

           A já osobně na všechna náboženství přihlížím tak jak říkáte jako na záznam historie, který je po letech upraven tak že vše vypadá jako báchorka, ale nikdo vám s klidem neřekne pravou historii lidstva…

           S tím vykrádáním Egyptského náboženství křesťanstvím to jste se hodně sekl… Křesťanství vychází z Judaismu a ten už vůbec není vázán na Egyptskou mytologii… V Egyptě jak známo bylo hned několik bohů, takže pokud by jste chtěl někoho osočovat z vykrádání jejich náboženství tak Máje, Kelty, Vikingy a mnohé další kultury kde figuruje více než jeden bůh… Ale to také nemůžeme zcela potvrdit neboť podobnosti jsou mezi nimi tak velké že můžeme říct že všichni uctívali to samé, jen to jinak pojmenovali…

          • FFS

           Vždyť je to ženská. Co bys po ní chtěl… :-/
           Ano, za chybu má přijít trest. Je tu jedno velký ALE! Nikdy trest nesmí mít kolektivní podobu.

           Já se tou otázkou otázkou historie lidstva dost zabývám. Je to ostatně jedna z pohnutek, která mi dovedla k závěru, že náboženství a obecně víra v nějakou vyšší entitu, je nesmysl. Druhá byla, že když jsem žádal boha o pomoc v době nejvyšší nouze, tak hádej, co se stalo… nic…

           Ano, vychází taky z Judaismu, ale je tu opět jedno velký ALE! Tentýž příběh o stvoření je defacto totožnej s mnohem starším příběhem ze starýho Egypta. Nesmíš zapomínat na to, že ač Egypt měl polyteistická náboženství a kulty, tak jeden panovník (a to se neví absolutně proč), jmenovitě Amenhotep (Achnaton), zaved monoteismus.

           Jihoamerický kultury, ale i Kelty, Vikingy, a pod. nemůžeš vinit. Ti se vyvíjeli nezávisle ve svých oblastech. Ale správně podotýkáš, že nejspíše uctívali ty samý bohy… otázkou je, kdo byli oni bohové…

          • Nebudu už odpovídat rozsáhle protože musím jít pracovat tudíž jen tak zběžně… Souhlasím s komentářem o Evě…

           Amenhotep je dost zvláštní postava v celé histori už jen to že byl minimálně dvojnásobně vyšší než ostatní lidé je dost zvláštní… Čímž se dostávám k důvodu proč se nechci rozepisovat… Jsem zastáncem Archeoastronautické teorie a nehodlám tu číst hloupé komentáře těch co to nevidí… ;)

          • FFS

           No. Vidiš, že se dohodnem. To jsme oba zastánci. Proto si pokládám otázku kdo byli oni „bohové“. :)
           Btw. konečně se tu zas po dlouhý době objevil někdo, kdo mi donutil přemejšlet.

          • Nevim

           Tak FFS promiň, ale hrát si tu na boha a říkat co by měl a neměl to je už vážně z cesty ;)

           Jinak stále nevysvětluješ nic, ano možná tu byl předchozí vesmír pak zase předchozí pak zase ,ale kde se vzal ten úplně první? ;) Odpovím za tebe na to současná věda NEZNÁ odpověď, takže nemůžeš jen tak tvrdit, že nic nemůže vzniknout z ničeho..sice to zní nesmyslně, ale v současné době nemůžeme tvrdit, že je to nesmysl. Je to to samé, jako představa nekonečného prostoru..

           PS : v boha sám nevěřím.

          • FFS

           Já bych byl nerad, jestli to vyznělo, že si hraju na boha. Snažim se jen rozebrat jeho motivy. Tak si prosim tě odpusť, že mluvim z cesty. Takhle se chovají sami černoprdelníci právě.

           Vesmír… ano, věda skutečně zatim nezná odpověď. Myslim, že dostatečně jsem zmínil, že je to záležitost, tak nepředstavitelná, že to tu my nevyřešíme. Každopádně si dovolim tvrdim, když řeknu, že nic nemůže vzniknout z ničeho. Místo, kde nemáš žádnou elementární částici, místo, kde nepůsobí žádná síla. To je nic… tak logicky nemá co z čeho vzniknout. Když máš prázdnou šrajtofli, tak se ti tam taky z ničeho nic neobjeví jeden Masaryk.
           Takhle… obecně prostor, nikoli vesmír (aby zas nedošlo z tvé strany k nepochopení) podle všeho cyklus bude… prostor, ve kterym vznikají a zanikají vesmíry… vždy budeš muset mít nějakej impuls ke vzniku. Otázkou je, jestli je to konečná struktura, nebo zaniká i ona a obrozuje se v cyklech. A když neni, tak co je za ní. A takhle bych moh pokračovat.

          • Nevim

           To nás opět přivádí na nekonečnou smyčku, jaká je definice slova „bůh“, a když nic nemůže vzniknout z ničeho z čeho všechno vzniklo a z čeho vzniklo to z čeho vzniklo všechno a z čeho vznik…..:)) …a do toho bych se už radši nepouštěl. Jinak já mám svého psa taky rád a chovám se k němu velmi dobře , ale když mě nas*re tak jednu výchovnou dostat musí :)

          • FFS

           Odkázal bych tě na můj post výše. :)

           Pes je jako dítě. Znám to na svym, jaký to bylo tele občas… :)

          • Tom

           zásadní chybou, zřejmě je považovat boha za věc či bytost. Která se dá koupit prodat získat výměnou jiného boha atd. Jsou věci abstraktní, jako třeba plavání bohatství, nákup

    • FFS

     Kdybych byl zmrd, tak řeknu „definuj mi ovci“ :P

    • Nevim

     V tom případě jsi taky jen ovce :))

   • Tom

    pokusím se odpovědět co nejpřesněji. Na tvé otázky, protože tě jistě
    trápí, štvou a nemůžeš kvůli nim v noci, ani ve dne ve škole či v práci spát.
    potom jak jsi unavený, že jsi v noci nespal. :-D

    Na tento web chodím protože se se mi tu líbí. Rád píšu komentáře.

    Omyl, neodsuzuji. Třeba po 29. na tomto webu píši, že UFO EXISTUJE.
    Jenže toto video není UFO, nýbrž IFO.
    Srovnání s ovečkou je mi milé, děkuji, jsou to moč moč rožtomilá žvížátka :-)))) Taková huňátá, užitečná.

    • derbby189

     jasně U.F.O muže byt cokoliv co nejde rozpoznat nebo identifikovat

     • Tom

      Neeeee tak to neni

     • FFS

      Takhle… může být cokoli, co hned nemůžeš identifikovat. Pokud se to podaří, mění se UFO v IFO (Identified flying object).

    • Dobrá, i kdyby to byli paragáni, není lepší okomentovat to „inteligentně“..? :/

     • Tom

      U mě? těžko.

  • Je dobré že se všichni rozjeli o té mé ovci a nikdo si nevšiml že jste zřejmě vynalézavý zahradník… Takový náš žijící strýček Pompo… :D :D

   • Tom

    Kdo seje ovce v ponožkách sklízí plešatou zahradu.