Rover Curiosity našel na Marsu pozůstatky mořských živočichů?

25
862

Před pár dny jsme informovali, že vesmírná agentura NASA připravuje převratné prohlášení o unikátním nálezu na Marsu, který přepíše učebnice dějepisu. Zástupce NASA John P. Grotziger drží zatím sice vše pod pokličkou, ale v interview uvedl, že rover našel na rudé planetě minerály, o jejichž existenci neměli vědci dosud tušení. S vysokou pravděpodobností jde o uhličitan vápenatý (CaCO3), který se na Zemi velmi často vyskytuje v ulitách mořských živočichů.

Je tedy docela dobře možné, že vozítko Curiosity mohlo na Marsu najít fragment mořské ulity. Potvrdil by se tak předpoklad, že v dávné minulosti, kdy na planetě byla voda, tu existoval i biologický život na vyšší úrovni. Více se dozvíme třetího prosince, kdy NASA svůj průlomový objev zveřejní na tiskové konferenci.

Zdroj: hainanwel.com

 • Jindrich77

  Kamaka… NO COMENT :-) .

 • Jindrich77

  Opravuji se… samozřejmě ne basses, ale bases on the moon :-) .

 • Jindrich77

  Zajímalo by mě kamako co znamenají ty veškeré „anomálie“ které je možné najít na google moon.když se ti to nechce hledat, tak stačí na youtube zadat basses on the moon, nebo základny na měsíci, nebo loď na na měsíci.odkazů je pak spousta.jasne… všechno to podle tebe bude konspirace :-) .
  Pak ještě nechápu proč by měly být oddaleny lety třeba na marz kdyby se tam našly nějaké pradavne fosilie :-) .nevidím jediný důvod.naopak!!! Dokážeš mi PROSÍM vysvětlit jak to myslíš?!

  • kamaka

   Pro někoho jsou tyto, jak říkáš „anomálie“ určitě „basis of the Moon“ jako výtvor mimozemšťanů. Pro jiné je to FAKE, a pro mě to je výběrový efekt. Což znamená, že co se nám zdá je něco jiného, než je to ve skutečnosti. Jak se říká „zdání klame“. K tomu oddálení letu s lidskou posádkou. Vysvětlení je celkem jednoduché, a tou je kontaminace, protože každého astronauta, který na Marsu přistane budou doprovázet miliardy mikrobů v jeho střevech, sliznicích a kůži. Vůbec není vyloučeno, že z tohoto rozmanitého společenství mikroorganismů, které věky žije s člověkem, se řada z nich po přistání dostane do okolního prostředí a přežije. V tomto případě je velkou neznámou jaký to bude mít dopad na eventuelní existující životní formu na Marsu. Takže na místě je odpovědnost k té formě života na Marsu. Jinak aby jsi si to nevyložil zle, já přistání lidské posádky na Mars nevylučuji, je to asi bude chtít víc času.

 • Ivet

  souhlasím s Jindřichem….

 • Jindrich77

  Zdar kamaka.úplně koukám na tvé názory a pohledy na věci zde napsané :-) .úplně se divím co na tomto webu děláš :-) .zajímám se dost dlouho o starověké civilizace jako je egypt, sumer a mezoamerika.proto jsem přesvědčeny o tom, že pro důkazy o mimozemskem životě nemusíme cestovat na marz a nebo měsíc.důkazů máme dost tady u nás na zemi.jen stačí používat mozek, občas si něco přečíst a nebýt úplně zabedneny :-) .stačí sledovat na HISTORY HD dokument VETŘELCI DÁVNOVĚKU ktery tady stejně většina lidí asi již zná.většina dílů je i na youtube.

  • aubi1974

   Kamaka sleduje Ordinaci,Ulici,Panelák,Obchodák a Gympl :-D

   • kamaka

    Kamaka sleduje cyklus The Universe, pořady s Brianem Coxem, Stevenem Hawkingem, cyklus BBC Horizon, samozřejmě i historické dokumenty atd. a také pořady o UFO a pro Jindricha77 samozřejmě i takové, které se týkají archeoastronautické teorie, jako je série Ancient Aliens (jen tak mimochodem jsem pro spoustu epizod vytvořil i české titulky). K tomuto seriálu i přes precizní zpracování mám výhrady pro jeho nevyváženost, (Giorgio Tsoukalos je fenomenální mystifikátor). No tak je to teda se mnou a to, že na spoustu věcí hledím poněkud jinak než většina z vás, s tím už nic nenadělám. Ono totiž trocha kritického pohledu na věc, nehledat v kdečem nějakou konspiraci nebo záhadu, nikdy neuškodí.

 • Oni už dávno vědí o mimozemskem životu a nás tu budou krmit šutrama a mušlema.Polovinu fotek upraví …. lidem se neřekne nic….

  • Honza

   Souhlasím s Tebou. I kdyby NASA učinila převratná objev v otázce mimozemského života, moc dobře si rozmyslí co řeknou a ukážou veřejnosti a co si raději nechají pro sebe. Myslím si, že by to nebylo poprvé ( viz. mise a výzkum Měsíce). O tom nerozhoduje jenom nějaké kolegium vědců, ale NASA má nad sebou nadřazené orgány, které se pohotově postarají o patřičnou cenzuru.

   • kamaka

    NASA nemá žádný monopol na objevování mimozemského života nebo jeho projevů či artefaktů. Na světě jsou i jiné instituce v jistém smyslu „konkurenční“ k NASA, které se zabývají touto problematikou. Ty by si jistě takový objev nenechali jen tak pro sebe a tím přijít o patřičnou publicitu a hlavně další finance ke své činnosti.

 • Jindrich77

  Tam venku je mnohem víc než jen nějaký fragment života prastare mušle.i když i tak by to bylo zajímavé.jen si myslím, že většina lidí očekává něco víc.bylo by na čase se dovědět pravdu, jen je otázka kolik z nás je na to připravena.

  • kamaka

   Tam venku právě že není nic co by připomínalo projev nějaké pradávné mimozemské civilizace a těžko je přiznávat něco, co neexistuje. Nicméně fragment nějakého i primitivního dávného života, když se potvrdí, bude mít dalekosáhlé důsledky i pro případný let lidské posádky na Mars. O dost ji totiž oddálí.

   • MidnighT

    To nemůžeš myslet vážně !? Buď seš další pobožnej fanatik nebo se bojíš přiznat že zkrátka není možné aby na některé z těch miliard planet v miliardách galaxií nebyl další inteligentní život… K něčemu takovému nepotřebuješ důkaz protože to je prostě absolutní a nevyhnutelnej fakt… Nechápu že ješte fakt existují zabedněnci co jsou přesvědčení o tom že tam nikdo další není…

    • kamaka

     Ne ne reagoval jsem na Jindricha77 a tím „tam venku“ jsem neměl na mysli celý vesmír ale jen naši sluneční soustavu ve které, a o tom jsem přesvědčen, žádný projev mimozemské civilizace prostě neexistuje. No poboženej fanatik určitě nejsem, ale pokud bych se ohledně těch projevů ET mýlil, učiním patřičné pokání.

     • MidnighT

      Aha tak to sorry, špatně jsem tě pochopil… V naší sluneční soustavě určitě další obydlená planeta není ale tím se nevylučuje přítomnost ET… Pořád tu můžou mít nějaká stanoviště, měsíc by pro to byl ideální…

    • To je to největší zlo náboženstvi zlo a dobro nic takoveho neexistuje a pan Buh? ke kteremu se modlime v kostýlku ? zná někdo větši hovno než tohle?

   • Tam venku nic není:D je a je to i tady na planetě projev mimozemske civilizace ach jo ……

    • kamaka

     Ne, není to tady a nikdy tady nebyl ach jo…

 • kazan

  Tak pokud tam bude fragment nejakeho zivočicha,tak je to fenomenalní a nejvetší oficialní objev v dejinach lidsta!!Kéž by,navždy by to zavřelo hubu skeptikům ohledne mimozemskyho života ale zase by vyrukovaly ůchylní konspiratoři co by vše popíraly:)

 • Jindrich77

  Přesně něco takového očekávám :-) .přece nepriznaji, že je na marzu něco víc.zase to bude nějaká bakterie, nebo ta zkamenelina.a nebo nám opravdu ukáží fotky nějakých zajímavých ruin budov po pradavnych civilizacích :-) .poslední dobou se toho všeho objevuje nějak hodně :-) .

  • Bojkas

   Si se trochu nechal unest, ne?

 • gregor

  toto je to velkolepe vyvrcholenie ? :D cakal som viac ale tak no aj toto sa rata :D

  • Bron

   mohla to být i větší hloupost typu „Rudá planeta byla kdysi pokrytá oceány a pevninou stejně jako země“ ale buďmě rádi že tam nenašli „jen meteorologický balón“ :-D . Ale ještě není jasné o co jde ,takže se nechme překvapit :-)

  • Kuřák

   Já myslím že marťanská mušle je zajímavá docela dost :)