Šílenec chce vybudovat skutečný Jurský park

7
665

Možná to nebude dlouho trvat a to, co prožívali hrdinové slavného Spielbergova Jurského parku, si bude moci „prožít“ každý našinec. Bude to ovšem záviset na úspěchu kontroverzního projektu neméně kontroverzního australského „uhlomiliardáře“ Clivea Parkera.

Ten už vzbudil rozruch letos na jaře, když se nechal slyšet, že naprosto dokonale zrekonstruuje slavný Titanic. To ale není nic proti jeho oznámení, že hodlá vybudovat skutečný Jurský park. A to včetně živých pravěkých ještěrů a dalších druhohorních potvor.

Příliš podrobností ale mezi zvědavou veřejnost tajnůstkářský Parker zatím nepustil. Park bude umístěn nejspíš v australském přímořském letovisku Coolum, kde už Parker začal budovat obří hotel a také hypermoderní přístaviště trajektů, jehož součástí by mělo být i gigantické ruské kolo podobné londýnskému „Oku“. Neví se ale, kolik bude miliardářův pohádkový sen stát a jak dlouho bude vznikat.

Parker už ale nějaký čas spolupracuje se skupinou genetiků, kteří přivedli na svět proslulou klonovanou ovci Dolly. Ovšem to bylo z genetického hlediska mnohem jednodušší, než prakticky z ničeho přivést znovu na svět takového rozkošného drobečka, jako byl Tyrannosaurus rex.

Clive Parker má ambiciózní plán – postavit skutečný Jurský park. Co když se mu to vymkne z kontroly?

Jisté ale je, že po celé planetě žijí statisíce nadšených milovníků Jurského parku, kteří si určiteě rádi zaplatí a pojedou se do Parkerova druhohorního světa rádi podívat. Pokud se ho ovšem někdy dočkáme.

Zdroj: DailyMail

 • Kor

  Jako malý jsem měl dinoasury fakt rád, znal jsem všechny druhy a názvy i latinsky a pořád dokola koukal na různé pořady o nich a dokumenty :)) jezdil na takové ty výstavy kde byli „robotí“ dinosauři , zazžít Jurský park to by pro mě byla neuvěřitelná bomba :D V té době bych se s T-Rexem klidně pomazlil otázka by byla, co on nato :D

 • agata

  To je jen příprava aby si lidstvo myslelo, že se to chystá. Ve skutečnosti již dávno tato zvířata existují. Jurský park byl film aby se vidělo jak lidi budou reagovat. On opravdu existuje.

  • Tom

   jo a kde?

   • To by mě taky zajímalo … :D Agáto jak jsi na to proboha přišla ?

  • Jana Matějovská

   Jestli je to pravda nebo ne, to nevím, ale taky jsem slyšela, že už existují. Nejsem si jistá, ale možná jsem to viděla na videu od Alexe Colliera, ale fakt nevim, nechci kecat :-)

 • xxx

  Teď jen jestli to udýchají v našem složení atmosféry, jsou dělaní na jiné koncentrace. Tak aby to ještě nechtělo obří skleník.

  • Udajne ich velkost zalezala od mnozstva kysliku v minulosti bola koncentracia kysliku vyssia a preto boli zvierata vacsie. Asi by bolo fakt frustrujuce keby tento miliardar zistil ze mu zvieratka po ich naklonovani vyrastli maximalne do velkosti slona ci prasata to by ho asi moc nepotesilo :)))