Teleportace bude možná už v roce 2080

5
1119

Odborníci z britské Imperial College tvrdí, že teleportace bude možná už v roce 2080 a na začátku příštího století budeme moci cestovat i do minulosti tak, jak to známe z filmů Star Trek či Osudový dotek.

„Zákony, které by vylučovaly možnost teleportace na Zemi, zatím nikdo neobjevil. Vzhledem k současnému vývoji technologií mohu s jistotou říci, že teleportace bude možná již roce 2080,“ uvedla v interview pro list The Telegraph doktorka fyziky Mary Jacqueline Romero.

Před pěti lety se vědcům poprvé podařilo teleportovat kvantový stav iontu o jeden metr. A v roce 2010 došlo k novému průlomu: čínští fyzikové přenesli ve volném prostoru kvantový stav fotonů o 16 km.

 • gazz

  nejspis se toho ani nedoziju, ale teleportovat bych se nenechal.. kdo mi zaruci preneseni vedomi… tipuju ze teleportace vedomi rozlozi a na druhe strane jej zase vytvori .. tzn udela kopii… to znamena ze kdybych se nechal teleportova tak me JA (takze ja) bych umrel

 • Nobody

  Záleží na úhlu pohledu.Pokud si představíme minulost jako běžící film,potom by to snad možné bylo.Nahlésnout do minulosti.Ale pokud se tam chceme dostat jako lidé z masa a kostí a prožívat svojí minulost znovu,potom se mi to zdá malinko utopistické :)
  A náhled do budoucnosti?Svým způsobem budiž ano,ale ne na naší planetě kde je pevně stanovený čas :) (Jedině pokud by někdo zcela vážně podložil skutečnost že realita neexistuje.Že vše co se kolem nás děje je již předem někde stanoveno – něco jako filmový pásek s jednotlivými obrázky.Pokud se nedá do pohybu (zastaven čas) potom můžeme začít „žít svou realitu“ od obrazu který si sami zvolíme,ať již to je minulost či budoucnost.Ale co se mě týče,tomu že vše je předem dáno,byť i tohoto se můžeme dočíst v Bibli,já tomuto výkladu moc nevěřím :) ).
  Ale zas pro konspirátory,tato teorie „filmového pásu“ by nám objasnila to,že se např.někomu něco zdá (má vidiny či sen) a ten se potom reálně a do detailu uskuteční.
  A pokud by byla možná teleportace tak jak zde autor nastínil,potom se zapomíná na jednu skutečnost:A totiž že lidstvo na to není připraveno.Pokud by teleportace byla běžnou součástí života člověka,potom jakpak by se to líbilo různým ropným magnátům?Automobilkám?Dopravním podnikům?Letectví atd.
  Já osobně si myslím,že i když by byla teleportace možná,pak ne v současnosti a ještě tak 400-500 let :)

  • pn66

   No já myslím že by to taky ještě chvíli mohlo počkat, víte jak by si mne stará rychle pak přitáhla domů z hospody?!!!

 • Čitateľ

  Krása….ale ako to súvisí s teleportom do minulosti? Teleport v reálnom čase sa zdá byť trochu reálnejší, predsa ide ,,iba,, o presun z miesta na miesto…no do minulosti?? Hmm…

 • 25

  lol