Tvář zavražděné Kleopatřiny sestry odhalena

3
1231

Být sestrou slavné egyptské královny Kleopatry nebyl žádný med. Kleopatra byla velmi žárlivá a bála se o postavení i o své milence, takže rozhodně nepěstovala „idylické rodinné vztahy“. Pokud jí někdo z příbuzných vadil, neváhala se ho zbavit nejrychlejším způsobem, a to odesláním na onen svět. Právě takový osud potkal i Kleopatřinu mladší sestru Arsinoe. Bezpečně o ní víme, že i ona byla dcerou Ptolemaia XII. Auleta, stejně jako Kleopatra. Ale zda měly i stejnou matku, to zatím zůstává záhadou.

Arsinoe byla nejdříve ze strategických důvodů odeslána do vyhnanství do Efezu v Malé Asii (dnešní Turecko). Ale ani to mocné vládkyni klid nepřineslo. Proto nakonec nechala Arsinoe ve věku kolem 20 let sprovodit ze světa. O tuto službičku požádala svého tehdejšího milence, římského patricije Marka Antonia. Ten zaslepený láskou, svou „skorošvagrovou“ v roce 41 př. n. l. bez váhání zabil. Kostra nebohé Arsinoe byla před více necelými 90 lety nalezena při vykopávkách v Efezu a my si nyní můžeme dokonce prohlédnout její tvář, kterou archeologové zrekonstruovali díky 3D počítačové animaci.

Zdroj: DailyMail

 • Themis

  Tahle ženská musela bejt podle historie semetrika první ligy . Stejně Kleopatra skončila ve finále sama a všemi opuštěná. Všechno zlo a intriky se jí vrátilo. Všechny kolem sebe vyvražďovala a svým jednáním připomínala Olívii. Olívie se aspon přesto dožila stáří , ale Kleopatra si nedokázala udržet ani to.

  • kamaka

   Olívie? Jestli máš na mysli manželku Augusta (Oktaviána) a matku Tibéria, tak je to Livia Drusilla. Takže Livia.:-)

 • FFS

  Taková čmoudová.