UFO na dně Baltu není mimozemského původu, tvrdí vědec

63
974

Švédští potápěči, kteří zkoumají neznámý objekt na dně Baltského moře, jsou podle Jonathana Hilla z Arizonské státní univerzity zdatní mystifikátoři a vodí veřejnost za nos. Geolog poukazuje na to, že výzkumníci z týmu Ocean X za celou dobu ukázali jen jeden snímek pořízený sonarem. Na něm je skutečně jakýsi objekt široký asi 60 m, ale v nedostatečném rozlišení. To, že zdánlivě připomíná kosmický koráb, je způsobeno, že lidé z Ocean X zvýraznili na snímku kontury tělesa. Podle Hilla jde s největší pravděpodobností o kruhový skalní útvar – čedičový „polštář“. „Na Zemi je to sice vzácná formace, nikoli však ojedinělá,“ říká Hill, který je odborník na analýzu snímků z povrchu Marsu.

Šéf týmu Ocean X Peter Lindberg podle Hilla buď popouští uzdu fantazii, nebo je veden zištnými motivy. „Na událostech tohoto typu se lidé obvykle snaží vydělat,“ soudí Hill. A tým Ocean X je toho zářným příkladem, protože chce k potopenému „artefaktu“ dopravovat bohaté turisty. „Kdyby měli zájem o skutečný výzkum, zcela určitě by použili geologické kladívko, aby mohli odebrat vzorek. Každý geolog by vám do tří minut řekl, zda jde o čedičový polštář. Jenže lidé z Ocean X tohle neudělali a raději šíří zvěsti o tělese připomínajícím havarované UFO a o tom, že v jeho blízkosti nefunguje elektronika. Lindbergovi jde jen o peníze,“ uzavírá Jonathan Hill.

 • hmmmm

  A co ten kámen z latinos co ukradli do Německa a ted ho musí vrátit..také něco podobného.Proč si nepřiznat,že to dokáže po určité době měnit skupenství na nějaký druh kamene?Dává to smysl jejich fyzika je dost napřed.Nejdříve to je kovové,ale po dlouhé době je spíše nějaký kámen.

 • malatny

  Zdravíčko :-)no koukam že se to tady pěkně rozjelo jedna strana zastanci ufo druha zase pravý opak :)no podle mě nejde zatím potvrdit ani vyvratit co tam vlastně je může to být podvod ale nemusí.

 • kamil

  Snad si vy blázni nemyslíte, že to je havarované plavidlo nějakých mimozemšťanů. Ať už je to cokoliv rozhodně to není nic mimozemského. Přikláním se k názoru geologa Hilla, že je to druh skalního útvaru. Rozhodně je dobré si připomenout starou orientální pravdu. Když toužebně očekáváš svého přítele, nesmíš vydávat tlukot svého vlastního srdce, za dusot kopyt jeho koně.

  • František

   SI něco první zjisti, možná ti to potom nepřijde jako taková blbost, když si to někteří lidé myslí.

   • kamil

    …no ano Františku to víš, že jsem si o tom zjistil, co se zjistit dalo. Nakonec to stejně dopadne tak jako s tou tajemnou „Tváří na Marsu“, ze které se, co by výsledek hry světla a stínů, ( v našem případě se zase jedná o ty zvýrazněné kontury objektu), nakonec vyklubala tzv. stolová hora. Přirozený to skalní útvar který známe i z naší Země. No a to, že mnozí lidé hned pomýšlejí na konspiraci mě také nepřekvapuje protože žijeme ve světě, ve kterém je mnohým racionální uvažování a myšlení jaksi cizí. I když já ty konspirativní teorie mám rád a beru je jako zábavné čtení nebo podívání ale já jim zkrátka nevěřím!

    • František

     Já sem nemyslel konkrétně o tomhle objektu nebo o nějakym xichtě na marsu ale tak nějak všeobecně o kontaktech,svědectvích apod……… ona ti potom existence vyspělejší rasy , která se nám tu pár set let prohání nepřijde zase tak zvláštní a nemožná…tím pádem proč by to nemohla být jejich loď. Ale taky nevěřím tmu že je, protože to mají tajné společnosti a vlády dobře ohlídané :))

    • František

     a jestli tu zpochybňuješ racionální myšlení a uavžování armádních důstojníků,generálů, vědců, lidí z NASA – všichni tito lidé dokázali v životě mnohokrát víc než si dokázal a vůbec kdy dokážeš ty, dostali se k takovým materiálům ke kterým obyčejný řadový člověk jako ty a já ani nepřičichneme tak to potom je na pováženou , kdo že tu vlastně je za toho hlupáka :))

     • kamil

      no, františku, co na to říct,… já o voze ty o koze. Co má společného racionální uvažování s tím, co kdo kdy v životě dokázal? A rozhodně jsem neměl na mysli z iracionálního uvažování podezírat drtivou většinu vědců nebo lidí z NASA tak i armádu. Spíš jsem měl na mysli ty obyčejné, jak říkáš „řadové“ lidi jako jsi ty nebo já. Ten „xicht na marsu“, jsem uvedl jako celkem přesnou analogii k problematice objektu na dně Baltu se vším všudy, co se kolem toho děje. Proto si vůbec nemyslím, že by k nějaké manipulaci či zakrývaní byl sebemenší důvod

      • tom

       Oni to nepochopi, jsou jak sekta…..

      • František

       sekta :D já se zajímám okrajově o tuhle „věc“ jinak žiju úplně normální život nevim co si myslíš tvl :D jen mě to chytne když se nudim měsíc se zajímám pak nato zas třeba 2 roky seru…….. taky než neuvidim na vlastní oči tak na 100% neuvěřim..to prostě nejde…, ale nemám rád když tu hned někdo začne jebat do někoho že je blázen a debil když si myslí to, co si myslí , i když nakonec může mít pravdu a za blbce je tu ten co se směje…na to sem chtěl poukázat..jinak mám v piči věřte čemu chcete :D taky spoustě věcem nevěřim…..

       • František

        třeba tomu že tom žije normální život, má přátele, přítelkyni chodí se někam bavit,sportuje a tak dál…přijde mi jak nějakej domácí rádoby vědec co tu každej den horlivě sleduje a komentuje vše…já osobně sem teď chodim jen kvůli němu.. zajímá mě co vždy dokáže vymyslet a napsat :D jedinej ten tu udržuje jistou úroveň zábavy :D

        • Tom

         je to hlavně zábava i pro mně.

         Nejsem ten kdo jako první píše komenty, reauguju až na naprostý blbosti, nemůžu za to, že ty a Wayfarer v placaní vedete.

         jak to se mnou je jsem už tady jednou psal proč to psát znova… :))

         nakonec jeden po druhym přiznávate že vlastne nic nevite.
         Kdo má pravdu ?kde je ten konec?…. celou dobu se tu naváziš do mě chceš znát moje názory a pak jsi to ty kdo z lidi dělá blbce, naštěstí ti to moc nejde…..:-)))

         • František

          tak naposled… já tady tu internetovou diskusi nežeru tolik jako ty , takže mě nějaký „hádky“ fakt nezajímaj :) a jak to s tebou je prosimtě moc napiš to znovu..zajímá mě to snad víc než to ufo na dně moře

          • František

           mimohcodem z jakejch lidí? :D to že tu občas napíšu svůj názor tak ze mě ještě nedělá nějakýho kazatele :DD kdo oblbuje lidi :)))

          • Tom

           mimo mísu opět ……… nějak ti už to nejde.
           v oblbováani a šířeni bludu jsi kabrňák to se musí uznat. Neustále plácáš 3 přes 13, Jsi takovej správnej hospodskej ňouma, že?
           Všemu rozumíš do všeho kecáš a když Ti někdo řekne, že seš blbej tak se hned kolem sebe kopeš… :-D, no nic léčit se to stejně nedá.

           Jsi tak blbej, že omýláš jednu a tu samou kravinu dokola a ani si nepamatuješ, že už jsi o tom psal.

           Tak znova: V moři…na dně …nemůže být UFO…Nelítá to …a zřejmě ani nikdy nelítalo.
           Nemyslím, že by to v Tobě zanechalo nějaký stopy na to, aby začal rozlišovat mezi tím co je UFO nebo USO. Ale za pokus to stolo :-DDDDD

           Hlavně na ten koment už nereaguj, protože pak by to vypadalo, že tu diskuzi přeci jen žereš víc než já a ty hádky vyhledáváš a záměrně vyvoláváš……pěknej den Frantíku

          • František

           jj ty si zas ten co řeší naprostí drobnosti … pokud nevíš tak „UFO“ se česky přejalo a používá jako pojem pro mimozemskou loď…ano opravdu to tak je. Takže tu přestan laskavě slovíčkařit a řešit píčovinky na kterejch si pak připadáš chytrej přitom rozumnýmu člověku je jasný že jde ve výsledku o hovno!! :))) :D …mimochodem co máš za vzděllání že se tu do mě navážíš? a popravdě…

          • Tom

           Možná jsi to přijal ty, je to blábol od vás z hospody. Pohádka pro lidi, kteří nevědí co ta zkratka znamená.
           Ve výsledku jde vždycky o peníze a moc.
           Víš co drží pohromadě přehradu? bezvýznamný zrníčka písku…:-)
           Popravdě Ti do mého vzdělaní vůbec nic není.

           Logickou úvahou by jsi došel k závěru, že když se tu oháním Fyzikou ze základní školy tak že mám dokončenou základku :-DDD. Jenže, to jsou ty píčovinky co ty neřešíš. Tak na to prostě nemáš.

           Nedivím se, že je svět v takovým bordelu, když ho ovládají lidi Tobě podobní, co si myslí, že výsledku jde o hovno

          • František

           Pokud se stydíš za tvoje vzdělání (nějaká základka mi tu přijde jako naprostej ale naprostej základ o kterém ani nepřemýšlím zda ho máš či ne) tak se s tebou nemám dál o čem bavit, až dosáhneš diplomu, ano diplomu. skutečně, čteš správně vysokoškolského diplomu. tak pak mě kontaktuj. A mimochodem srovnávat to zda je předmětné řešit zda na dně moře leží UFO či USO -namísto toho co je tam ve skutečnosti-a zrníčka písku na přehradě je opravdu vysoce inteligentní, ještě tu vytáhni atomy a molekuly a já se rozbrečim :))

          • Tom

           tak plakej.

  • JirkaF

   Koukám že už se začíná zase jako vždy zdatně mlžit. Není to poprvé a určitě ani naposled. Čekal jsem kdy s tím kdo vyleze a je to tady. Scénář se opakuje…diskreditace oběvitelů….rádoby seriozní vysvětlení…..poukázání na případný mamon který mohou ,,vyčůránci,, získat..atd.
   Funguje jim to dlouhá desetiletí. Divím se skeptikům kteří na to souhlasně pokyvují hlavami a vůbec jim nevadí jak se pěkně zařadili mezi ovce kterým je vnucováno že je země placatá.Fakt si myslíte že jsme tak vyjímeční a jsme v tom obrovském vesmíru sami? Potřebujete si šahnout na mimozemšťana aby jste uvěřili?

   • Tom

    – hledaní odpovědí není mlžení,
    – Země je placatá, nebo už jsi někdy viděl vodováhu do oblouku :-)))
    – Skutečně si myslím, že jsme jako lidstvo určitě něčím vyjmeční
    – Sami určitě nejsme. je nás tu víc.
    – Potřebuješ si sáhnout na Boha, ducha, kulovy blesk, sněžného muže, lochnesku, bludného Holanďana, bludičky, vodníka, hejkala, permoníka věříš?……..

    • František

     Tom nejspíš přišel z hospody lehce navátej :DD

     • Tom

      tady je vidět, že jsi to ty kdo tu vytváří napětí…
      :-D

 • messekuba

  Nějaké záběry jsou k vidění zde: http://youtu.be/3AOMP_FNMtU . Nakonec to vypadá, že z toho bude i dokument. Zatim asi předčasné odhadovat konec :-)

 • Ondřej

  Nechci Vám do toho nic říkat ale když je pod mořem nějakej poklad tak do dvou dnů je venku kdyby chtěli todle je už taky venku. Prostě prachy jenom nahrabat.

 • vrst

  Nám normálním nikdy neřeknou pravdu …. Radši se to ututlá a udělaj s toho jen blbej Kámen:-D

 • messekuba

  Stačilo by se podívat na jejich stránky a čist tamní novinky co se kolem toho děje. Pro některé to ovšem končí přečtením krátké zprávy a ihned se cítí na dané téma erudovaně diskutovat.

 • DM

  Stejné jako u Roswellu, kdyby radši místo vypouštění dezinformací ten objekt vyzvedli a řekli co to teda je.

  • tom

   Skala nejde vyzvednout, proc taky?

 • Senery

  Jak jinak to mohlo dopadnout… Doufám, že nečekáte pravdivou mediální odpověď ohledně existence mimozemských technologií… Čekáte snad, že nadnárodní korporace pustí něco ven?… Žijeme zde už nějaké to století, a prostý lid bude nadále využíván jen jako nástroj… Stroj, určený k vhození obálky s hlasem do volební urny… Je mi z toho špatně… Systém už se nedá zastavit.

 • Trismegist

  Jediný co snad zakamuflovat nejde je existence mimozemšťanů ve vesmíru :)))) , jinak na svém pískovišti to jim jde výborně

 • Tomas

  No hlavně, když přizkoumani ( čedičového kamene) se jim vyply všechny přístroje!!! Jak zajímavé.

  • tom

   A to rekl kdo? A stalo se to? a skutecne vsechny pristroje?

   • loyner

    Říká se to, kde je pravda neví nikdo z nás. A kdoví, jestli se to vůbec někdy dozvíme.

    • tom

     Prave kdo to rika. Navigator: ty vole ty vole nejde zapnout Gpska. To je tim kramem dole, rusito.
     V pristavu: jeeee ja to nemel nabity, no nic raci to necham na uso, preci nebudu za kretena…..

     • František

      jó no přesně takhle to bylo, protože ty jsi tam dole byl a všichni kromě tebe jsou naprostí ale naprostí idioti co si vše zapomínaj zapínat , pro jistotu to ani nezkontrolujou a pak to sváděj na předmět dole…no ty mi dáváš

      • tom

       Vid? :-) snazim se.

  • Ondřej

   Tak ty si dobrej retard je divný že kamera fotak a všechny přístroje na lodi fungovali i to vypadá jako kámen tak nedělejte zase že je to lod mimozemská věřim v ufony ale todle je už moc mohli to vyndat vzduchovými polštáři atd. ani se toho nedotkli fakt to je síla. Máme stejně informací jako když to porvé objevili.

   • František

    na lodi :DD ale ta není 200m od „kamene“ debile .D

    • Ondřej

     Tak já nevim fotografovali to 2 metry od toho kamene :) a dokonce natáčeli ale ono všechno elektronický nefungovalo :)) ježiš

     • František

      elektronika vypadává jakmile se přiblíží k objektu na vzdálenost 200m a blíže ;) první se informuuj než vypustíš podobnou kravinu s lodí…

   • messekuba

    Jim pošli nějakej peněžní dar. Denní náklady vyčíslili na 7000,- EUR. Určitě maj loď vybavenou na vytahování 60m širokých objektu.

    • Ondřej

     Píšu snad aby to vytáhla lod magoři prostě nechopíte že s dnešníma technologiema to vytáhnem jak nic. a nepotřebujem na to ani lod

     • messekuba

      Bohužel, si to představuješ jak Hurvínek válku.

      • František

       přesně tak, další počítačovej všeznalec..

 • František

  A je to tu :))) „propracovaná“ kampaň začíná, dozvíme se hovno :) a nebo jak jsem řekl , už je vše vyměněno zajištěno a teď řeknou že to byl kámen – kterej tam samozřejmě ležel celou tu dobu a nikdo ho vůbec neměnil. :)

  • tom

   a proc ne? Nikdo netvrdil ze to neni anomalie, ja se zatim klonim k ponorce…

  • Ondřej

   Jo :) kdyby to vyměnili vypadá to trochu nově a né jak 2000 let starej kámen kterýho se tisíce let nikdo nedotk. ted je všechno o penězích chtěj vydělat mohli aspon odebrat vzorek lopatka a kladívko není elektronika tak se na to vymlouvat nemůžou.

   • František

    to je jak kdybych ti řekl di a z támhletoho kusu ocele mi odeber kladívkem vzorek..:D

    • tom

     Naprosto v klidu odeberu vzorek cehokoliv. Odebrani vzorku snad neni zadnej problem. Invazivnich technik pro tyto uceli je prehrsle….

     • František

      jo hlavně pod vodou, no ty seš vážně všeználek jak tak koukám :D .)) teorie by byla teď mi něc předveď v praxi…je vidět že vše znáš jen z počítače

      • Ondřej

       Tak ty si ještě větší retard a jak si myslíš že pokládali kabeli v oceánu jak dělali průplavy atd. co třeba tunel z francie do anglie pod vodou??? mu asi vyrazili místo ? :DD ježiš vy prostě řeknete všechno proto že vy chcete aby to bylo ufo i když to vytáhnou a řeknou že to nic neni vy napíšete že to vyměnili :DD

       • František

        Jo a ty si zase jeden z těch že i když tu ted je článek o nějakym důstojníkovi (nepamatuju si to) kterej přiznal že byl na místě v havárie v Roswellu a je to pravda – mimozem. těla, loď…tak budete tvrdit že mele blbosti viz. další svědkové z NASA a armády vysoce postavení….ale né prostě to sou tupci co melou kraviny…:))) vid ovečko

       • František

        mimochodem..myslíš si že potápěči unesou takovou techniku co ty tu „popisuješ“? heh…good luck .)))

        • tom

         A znas Archymeda? ;-)

         • tom

          Mozna archiméda…….jeho bratra….

        • Laughing Man

         Františku, sice se při četbě skoro nemůžu nadechnout přesto Tě prosím, nepřestávej v komentování protože smích léčí!

 • Apple

  Čekal jsem kdy se najde nějakej Amík, kterej všechno rádoby racionálně objasní :D Ale něco na tom asi bude.

 • karlik09

  Tohle jsem čekal i kdyby to ufo bylo tak to nikdy ven nepustí
  :-)))))))))))

 • Danny

  Skeptici se najdou vždycky :D

  • kazanek

   To sice jo ale sam uznej že ten vyzkum je dost podezřely…en jedny fotkyBeztak se nakonec potvrdí že Jonathan Hill mel pravdu a banda hadů se na tom snaži jen vydělat..

   • kazanek

    ehm,vím,muj koment nedava smysl:)sem totiž nechtene klikl na enter:)

   • loyner

    naprostej souhlas