V Ázerbájdžánu chtějí postavit nejvyšší mrakodrap světa

4
1242

Ázerbájdžánští „pracháči“ mají ambiciózní plán. Do roku 2016 chtějí na soustavě 41 umělých ostrovů v Kaspickém moři poblíž metropole Baku vybudovat město snů a na jednom z ostrovů postavit nejvyšší budovu světa.

Samotný mrakodrap by měl sahat do výšky 1050 metrů. Tím by překonal o více než 200 metrů současný nejvyšší mrakodrap světa Burdž Chalífa v Dubaji.

Rekordní mrakodrap má být dominantou komplexu 41 umělých ostrovů postavených Kaspickém moři nedaleko hlavního města Baku. Projekt nese název „Kaspické ostrovy“.

Celý projekt zní jak z říše sci-fi. Tento uměle vybudovaný komplex má nabídnout vše, po čem movití zákazníci touží – moderní architekturu, technologie budoucnosti, bezpečné ulice, žádné dopravní zácpy a široké kulturní vyžití. Celý komplex o rozloze 500 hektarů má vzniknout sedm kilometrů od pobřeží, tedy asi třiadvacet kilometrů jihozápadně od hlavního města Baku.

„Nikdo nevěřil Spojeným arabským emirátům, když přišly s nápadem postavit město v poušti. Každý se jen smál a myslel si, že plýtvají penězi. Dnes je Dubaj velmi bohatým městem a hodně lidí tam jezdí investovat peníze. Proč? Protože zvládli všechny přesvědčit, že to je pro ně správné. A já chci každého přesvědčit, že Ázerbájdžán je mnohem lepším místem,“ uvedl ředitel realitní společnosti Avesta Real Estate Development Company Ibrahim Ibrahimov, který je autorem projektu.

Co na samotný superluxusní projekt říkáte? Má svůj smysl, či je to jen plýtvání penězi?

Zdroj: dvojklik.cz

 • Týna

  Tak to je jasný: předhání se se Spojenými arabskými emiráty :-). Až to bude stát, dočteme se, že v Dubaji chtějí postavit nejvyšší budovu světa, která bude měřit dva kilometry :-D

 • PAvelTM

  Jako vypadá to pěkne, ale k čemu je to potřeba? Pro někoho finanční krize nic neznamená.

  • kazanek

   Lidí se musí pořad v nečem předhánět..I to je součast pokroku..)Jinak zhebnem

   • Týna

    Já to neodsuzuju :-). Akorát zrovna v Ázerbájdžánu je úroveň života obyvatel poměrně nízká :-/