Vesmírná show nad Irskem

3
1038

Zajímavou nebeskou podívanou zažili 21. září obyvatelé Irska. Průlet několika zářících objektů vyvolal vzrušenou debatu mezi amatérskými pozorovateli i profesionálními astronomy. Podle některých domněnek se mohlo jednat o úlomky vesmírného odpadu, konkrétně o stupně nosné rakety. Nicméně astronomy zmátla neobvyklá dráha letu – tělesa letěla směrem od východu na západ. Všechna umělá kosmická tělesa přitom do atmosféry vstupují ve směru, v jakém se otáčí Země, tedy od západu na východ.  S největší pravděpodobností šlo tedy o bolid, který se v zemské atmosféře rozpadl na několik kusů

Zdroj: paranormal-news.ru

  • Pingback: Země mohla před pár dny získat druhý měsíc()

  • grants1

    Ziju na severozapadu anglie(lancashire),ale vubec nechapu jak mohli neco videt vten den!!Porad ciham po vecerech s kamerou jestli se my neco nepodari zajimaveho zachytit na kameru,ale v teto casti sveta je to practicky nemozne a to z jednoho duvodu,mraky nad Irskem a Anglii si nikdy neberou dovolenou,takze v noci jen tak hvezdy neuvidite.

  • kamaka

    Proti tvrzení, že všechna umělá kosmické tělesa do atmosféry vstupují ve směru od západu na východ bych se trochu ohradil protože existují umělé družice na tzv. „polární dráze“. Rovina jejich oběžné dráhy je kolmá k rovníku Země. Takže při svém oběhu tyto družice přelétávají nad oběma zemskými póly tedy od severu na jih nebo opačně. Takže teoreticky v případě zániku takového tělesa v atmosféře je celkem zbytečné uvažovat o směru jeho letové dráhy.