Video, na kterém je zachyceno „druhé“ Slunce

18
1281

„Co je to za podivný fenomén? Na záběrech je naprosto zřetelně vidět druhé Slunce,“ uvádí autor videozáznamu pořízeného 25. ledna 2013. „Vědci by o tomto jevu měli začít konečně seriózně informovat.“

Podobných videí je na YouTube velké množství. Co to tedy je? Tajemný hnědý trpaslík, který se prý ukrývá na hranici naší sluneční soustavy? Nebo snad planeta Nibiru? Dosud neznámá kometa? Nějaká obří kosmická loď? Jiný objekt? Pátrejte spolu s autorem videa.

 • Tom

  může vzniknout jev, při kterém jsou videt dokonce 3 slunce………..

 • Marek

  Jedná se o halové jevy slunce. Vyskytující se při určité teplotě a vlhkosti v atmosféře. Zde můžete vidět jak to funguje. http://ukazy.astro.cz/halo-vyska-slunce.php A na okraj, přestaňte se dávat příspěvky dělající z lidí idioty. Každý kdo má aspoň středoškolské vzdělání snad na videu pozná atmosferický jev na tom nemusím být vědec. Já snad začnu věřit že lidstvo hloupne. Neandrtálec taky za bouřkou viděl zlobu bohů.

  • kamaka

   Jo Marku to máš těžký, ony ty halové a přírodní jevy mnohým vůbec nic neříkají. Proto je celkem jednoduché videa těchto úkazů vydávat a pak spekulovat, co za tajemného a záhadného je na nich k vidění. Však se mnozí blbci najdou, kteří tomu uvěří.

   • Tom

    Oni nejsou blbý oni jen mají neskutecnou potřebu něčemu věřit. , v souvislosti mně napadá, že víra v boha byla svým způsobem potrava pro ducha, a pokud se vytratila, lidem ta potrava chybí udělají vše aby ji našli včetně víry v naprostý blbostí.

    • Mat

     Já jsem o tom vloni v souvislosti s „rokem 2012“ také přemýšlel a dospěl jsem k podobnému názoru;-) Člověk zřejmě potřebuje víru víc než si myslí, nebo než dokáže připustit.

  • creat

   Abych řekl pravdu, nikdy jsem o tom VE ŠKOLE neslyšel. To s tím vzdělaním je široký pojem pokud nestudujete gympl, protože některé školy mají například fyziku jen první rok a dále se zabývají pouze svým oborem. O základce ani nemluvím, tam se podobné věci neučí už vůbec.

   • Tom

    A to je právě smutný že se na fyziku kašle……

  • martin

   ano mas pravdu lidstvo hloupne ale v pripade tobe podobnym uvedomte si lidi co halovy jev je pokud to nevite pouzijte google temr po kazde kdyz se na netu obevi nejaky clanek s podobnym zamereni tajk kazdy rev halovy jev a neuvedomuji si jak je mozne ze se halovy jev obevy na opacene strane zeme kde slunce neni neni videt ani mesi pripadne ani hvezdynebo za absolutne jasne noci pracuji jako astrofyzik tudis sem zde asi jedniy kdo doopravdy vi jak halovy jev vypada a co to veskutecnosti je lidi pokud mate strach z konce sveta ktery muze nastat kdykoliv kazdy den kazdou vterinu tak radsi mlcte a nepiste neco co ostatnim blbne hlavy

   • Mat

    Nikdo nemusí být astrofyzik, aby věděl, co je to halový jev. Dokonce
    nemusí být ani amatérský astronom, aby to věděl. Stejně jako já nemusím
    být češtinář a přesto vím, že váš pravopis je otřesný. Vzhledem ke
    způsobu vašeho vyjádření dost pochybuju o tom, že byste s astrofyzikou
    měl něco společného…

    • martin

     to mat: priste extra kvuli tobe pockam az prijdu z prace a nebudu psat pres mobil psal sem to sem kvuli tomu aby si lide uvedomily co je halovy jev kazdy si mysli ze to je jakykoliv odraz svetla v atmosfere a ze se halovy jev muze objevit i za tmy v bource a z techto lidi co to tvrdi vi co je halovy jev opravdu sotva polovina

     • Mat

      Já to beru;-) Akorát způsob, jakým to bylo napsáno, nedával moc smysl. Respektive člověk by se musel hodně soustředit, aby pochopil, co chtěl básník říci. Hlavně kvůli absenci interpunkce a někdy i mezer… Vyznělo to trochu jinak…Jinak máte pravdu, ne všechno je halový jev. Myslím, že halových jevů předkládaných jako „druhé Slunce“ nebo „Nibiru“ bylo (aspoň co sem si všiml) jako šafránu. Většinou je na vině nějaký pseudofiltr, okno nebo reflexy v objektivu.

 • Kuba

  „Co to tedy je? Tajemný hnědý trpaslík, který se prý ukrývá na hranici naší sluneční soustavy?“

  Jak může někdo tvrdit, že to je hnědý trpaslík? Hnědý trpaslík nevydává žádné světlo… To by měl autor tohoto článku, ale už dávno vědět…

 • Kuba

  „Co to tedy je? Tajemný hnědý trpaslík, který se prý ukrývá na hranici naší sluneční soustavy?“

  Jak můžete tvrdit že to je hnědý trpaslík? Hnědý trpaslík nevydává žádné světlo… To by měl autor toho článku, ale už dávno vědět …

  • Mat

   Ale to není vůbec pravda. Podle Wienova zákona je maximum záření těch nejteplejších hnědých trpaslíků někde na vlnové délce 1500 nm. Viditelná část spektra končí na 700 nm, tudíž část záření padne i sem. Ti teplejší hnědí trpaslíci tedy tmavě červeně svítí. V tomto případě (hnědý trpaslík u Slunce) se právě této dezinformace moc rádo používá. Zkrátka proto, že IR okem nevidíme, ale čip v kameře na něj citlivý je, proto na videu to něco vidět je a okem ne. Ovšem tento argument je zcela nesmyslný – hnědý trpaslík, stejně jako každé jiné těleso, odráží světlo, protože každá látka určitou část dopadajícího světla odráží. I kdyby to tedy byl ten nejchladnější hnědý trpaslík, který by emitoval pouze IR záření, stejně bychom ho viděli, protože by odrážel světlo Slunce. A vzhledem k jejich velikostem by byl nepřehlédnutelný (okem).

  • Mat

   Tím netvrdím, že je to nějaké Nibiru, samozřejmě, že to není nic kosmického původu, ale vzniklo to s nejvyšší pravděpodobností v objektivu..

 • Vacátko

  kravina na druhou. Tohle natočí každý zamaštěný objektiv od mobilu.

 • FFS

  Tomu se prosím říká odraz. Nevím přesně pojmenování toho jevu. Myslel jsem, že „apocalypsu“ jsme přežili, tak bude konec s těmahle blbostma… očividně ne.

 • Jára

  blbbost,žádná Nibiru není ani nnic podobnýho,měli byste přestat lidi strašit kokotinama