Za jak dlouho objevíme mimozemský život?

5
738

Uznávaný britský astronom Martin Rees se domnívá, že již brzy zjistíme, zda existuje život i mimo naši planetu. „Až budeme schopni detailněji číst snímky nově nalezených exoplanet, dokážeme také určit, zda na nich existuje vyspělý život,“ uvedl astronom pro server The Telegraph. A podle jeho slov se dočkáme již brzy!

Sir Martin Rees je královský astronom, tzn., že titulárně zastává funkci nejvyššího astronomického představitele ve Velké Británii. Je také profesorem kosmologie a astrofyziky na univerzitě v Cambridge. Jeho nedávná slova o možném objevení mimozemského života mimo naši sluneční soustavu vzbudila velký rozruch.

Před časem totiž uvedl, že již kolem roku 2025 bude možné zobrazit detailněji planety kolem jiných hvězd, což astronomům umožní analyzovat jejich atmosféry a tím i potencionální známky organického života.

„Jsem přesvědčený, že tato technologie bude dostupná do deseti, maximálně do dvaceti let. Bude opravdu vzrušující pozorovat, jestli existují důkazy o mimozemském životě,“ řekl sir Rees.

Při otázce, jaké změny lze očekávat ve vědě v následujících čtyřiceti letech, pak odpověděl: „Zásadní význam bude mít větší pochopení o původu života, kde se vyskytuje a zda existují mimozemšťané. Očekávám, že tento rébus již brzy rozlouskneme.“

Zdroj: The Telegraph

 • malatny

  mimozemsky zivot uz se davno potvrdil maji prece bakterie:)Jinak libi se mi jak kazdy napodobuje nejchytrejsiho typka planety kdyz to rekl stim columbusem proc by meli byt mimozemstane jako my?Clovek je jedna vec mimozemstan druha i kdyby byli utocne naladeni tak by to bylo snad jedno podle me clovek jako takovej stoji za h….nedivil bych se jim mame prilis mnoho spatnych vlastnosti prevladaji nad tema dobryma

 • kamaka

  Já už jsem to tu někdy uváděl. Na výzkum vesmíru ke kterému patří i hledání mimozemského života se vynakládají nemalé prostředky a to na mezinárodní úrovni (sonda Kepler a jiné projekty). Je tedy prakticky vyloučeno, že by se všichni zainteresovaní domluvili na jakémkoliv zakrývání či utajování. Protože jedna věc je mimozemský život vůbec objevit a ta druhá, mnohem obtížnější, je takový život potvrdit. A to nemluvím o inteligentním životě, který by s námi mohl komunikovat. A nedej bože kdyby nás byl schopen i navštívit. Pak bychom na tom byli stejně jako Kolumbus a Indiáni, a my bychom byli ti indiáni ( to jsem si dovolil příměr z filmu Bitevní loď).

 • Michal

  Lepší otázkou je kdy nám řeknou, že jsme objevili mimozemský život

  • 008

   To už by se dávno profláklo..

   • Michal

    Taky že jo, ale ve zprávách na nově ti to neřeknou