Facebook je pro mnoho Britů důležitější než splachovací záchod

Každý z nás má v životě jiné priority a zásady. Na tom ostatně není nic špatného. Ovšem životní priority obyvatel Velké Británie jsou vskutku bizarní. Z nedávného průzkumu totiž vyplývá, že Britové například upřednostňují Facebook před čerstvou zeleninou a ovocem.

Studie, kterou nedávno provedlo londýnské Muzeum vědy (Science Museum), přinesla opravdu kuriózní výsledky. Tento výzkum byl součástí programu „Water Wars: Fight The Food Crisis“ (Válka o vodu: Bojujme s potravinovou krizí), který měl za cíl poukázat na pohodlnost lidí v Evropě a upozornit na to, že zatímco v některých částech světa chybí i základní prostředky pro život, západní konzumní společnost je bere jako samozřejmé a tedy i méně důležité.

V žebříčku životně důležitých věcí se na pátém místě umístila sociální síť Facebook. Až za ní se v žebříčku objevil splachovací záchod či čerstvá zelenina a ovoce. Manažerka projektu, Sarah Richardson, výsledky označila jako šílené. Průzkumu se prý zúčastnilo nad tři tisíce respondentů, kteří považují sluneční světlo za největší prioritu. Na druhém místě se objevilo připojení k internetu a na třetím pitná voda. „Britové jsou posedlí počasím a tak není divu, že slunce bylo vyhodnoceno jako životně nejdůležitější věc. Ostatní výsledky už ale nezavdávají důvod k optimismu,“  dodala Sarah Richardson.

Zdroj: DailyMail

[toggle_simple title=“Žebříček hodnot:“ width=“Width of toggle box“]

Sluneční světlo

Připojení k internetu

Čistá pitná voda

Lednička

Facebook

NHS

Sporák

E-mail

Splachovací záchod

Mobilní telefon

Čaj a káva

Pračka

Sprcha

Ústřední topení

Léky proti bolesti

Čerstvá zelenina

Vysavač

Rychlovarná konvice

Pohovka

Boty

Čerstvé ovoce

Google

Auto

Žehlička na vlasy

Hromadná doprava

Notebook

Čokoláda

DVD přehrávač

Hodinky

Make-up

Televize s plochou obrazovkou

Snubní prsten

Sušička

Voda v láhvích

Ebay

Kolo

iPod

Klimatizace

Plínky

Žárovky

Kontrola pravopisu

GPS navigace

Push-up podprsenka

Nintendo Wii

iPad

Karta do posilovny

Permanentka na zápasy fotbalového klubu

Mrazák

Xbox

Twitter

 

[/toggle_simple]