Deset tisíc let staré skalní malby zobrazují mimozemšťany a UFO

Indičtí archeologové objevili v jeskyních v Chhattisgarghu 10 000 let staré skalní malby, na kterých jsou vyobrazeni mimozemšťané a jejich vesmírná plavidla. „Vypadají dost podobně jako E. T., které známe z hollywoodských filmů. Nález svědčí o tom, že prehistoričtí lidé buď bytosti z jiných planet opravdu viděli, nebo si je alespoň nějak představovali. Pro nás vědce je to opravdu velká záhada,“ uvedl archeolog JR Bharat. Dodal, že jeho tým chce o spolupráci na výzkumu požádat americkou NASA a ISRO (Indická vesmírná výzkumná organizace).

deset-tisic-let-stare-skalni-malby-zobrazuji-mimozemstany-a-ufo1

Mezi obyvateli okolních vesnic existují četné pověsti o lidech »rohela«, kteří se z nebes snášeli na Zemi v kulatých létajících objektech a odnesli s sebou několik vesničanů, kteří se už nikdy nevrátili zpět.

deset-tisic-let-stare-skalni-malby-zobrazuji-mimozemstany-a-ufo2

„Malby jsou provedené v přírodních barvách, které za ta léta příliš nevybledly. Některé z postav drží v rukou zbraně a nemají zřetelné obličejové rysy; chybí jim nos a ústa. Na několika vyobrazeních jsou vidět i postavy ve skafandrech. U pravěkých lidí nemůžeme popřít velkou představivost, ale tohle je možná za hranicí fantazie,“ dodal archeolog.

Zdroj: Times of India