Nový dinosaurus mezi námi! Díky pětileté dívence

Angličance Daisy Morrisová je teprve devět let, ale má hodně netradičního koníčka: je vášnivou sběratelkou fosílií. Zatímco její vrstevnice mají pokojíčky polepené plakáty popových hvězdiček, Daisyino malé království připomíná Jurský park.

Před čtyřmi lety se dívenka procházela s rodiči po pláži Atherfield na ostrově Wight a během této procházky našla kosterní pozůstatky, o nichž tvrdila rodičům, že jsou určitě z nějakého dinosaura. Ti nakonec podlehli dcerčinu naléhání a odnesli nález odborníkům. A dočkali se potvrzení, že tehdy pětileté děvčátko se rozhodně nemýlilo. Ale tím to zdaleka neskončilo.

Po několikaletém zkoumání došli paleontologové ke zjištění, že Daisy měla sakra štěstí: objevila totiž pánevní kosti doposud neznámého druhu létajícího plaza, který žil na Zemi asi před 115 miliony lety. Byl tedy předkem ptáků a nepatřil k žádným „obrům“, podle všeho měl velikost naší vrány nebo havrana. A protože chtěli vědci své malé amatérské kolegyni udělat radost, zcela po zásluze pokřtili „nového“ tvora Vectidraco daisymorrisa. Daisy je pochopitelně štěstím bez sebe, protože jednak se jí splnil velký sen a stala se vlastně „vědkyní“, a pak…po kom z vás se jmenuje nějaký ten pravěký ještěr….

Zdroj: DailyMail