V Bermudském trojúhelníku objevili obrovské „mrtvé“ město. Jde o bájnou Atlantidu?

Gigantické město s pyramidami a sfingami, či jen podmořské hory písku a kamene? Kanadský badatel Paul Weinzweig s manželkou Pauline Zalitzky tvrdí, že „potopené město“ vykazuje známky vyspělé civilizace. Nicméně záběry pořízené podmořským robotem odbornou veřejnost příliš nepřesvědčily.

Kanadští výzkumníci se svým týmem objevili potopené město u východního pobřeží Kuby již před dvanácti lety. Nyní se na místo vrátili i se speciálním robotem, který dle jejich slov zaznamenal detailní záběry podmořského dna.

„Speciální robot objevil zhruba kilometr a půl pod mořskou hladinou několik sfing, čtyři velké pyramidy, ulice a dokonce stavby s vyrytými nápisy, které svědčí o tom, že místo dříve obývala vyspělá civilizace,“ uvedl pro média Paul Weinzweg.

Zem pod městem se zřejmě propadla a zalila ho voda, podobně jako při legendě o bájné Atlantidě. Následná analýza z pořízených záběrů ukázala, že architektura připomíná kulturu Teotihuacán, která obývala Latinskou Ameriku v 1. – 8. století našeho letopočtu.

Zdroj: tvnoviny.sk