Ztracená pyramida objevena

5
1314

Je údajně třikrát větší než proslulá Cheopsova pyramida. Objevíte ji na starých mapách, například na té, kterou nechal pořídit během svého egyptského tažení Napoleon Bonaparte. Ale moderní věda o ní doposud mnoho nevěděla, jen mohla spekulovat, že nejspíš existuje, když ji viděli očití svědkové na konci 18. století.

V lokalitě Abu Sudhum, která se nachází jižně od známého „pyramidového pole“ v Gíze, byly už před časem zkoumány „podezřelé“ pahorky v písku. Archeologové nabyli přesvědčení, že se jedná o umělé útvary, ale jejich důkazy nebyly natolik silné, aby byl zahájen dlouhodobý a hlavně nákladný průzkum.

Teď ale mají díky Američance Angele Micol další pádný důkaz. Archeoložka ze Severní Karolíny pečlivě prohlédla různé snímky z programu Google Earth a odhalila u Abu Sudhum několik útvarů, které vypadají jako pyramidy. Podle ní se jedná právě o ty, o nichž věděli už Napoleonovi vědci. Teď se Angela společně s dalšími kolegy chystá na expedici do Egypta, která má její „podezření“ potvrdit, nebo vyvrátit.

Zdroj: DailyMail