Pozor! Mamuti nevymřeli!

Rusko je vskutku zemí neomezených možností. Pokud chcete potkat živého mamuta, vypravte se na Sibiř, a když budete mít trochu štěstí, máte zážitek na celý život. Pokud ovšem uvěříte videu, které se v těchto dnech objevilo na několika internetových serverech a které má zachycovat nefalšovanéhé mamuta, jak si to „štráduje“ přes řeku na sibiřské Čukotce.

Autorem videa údajně jakýsi technický průzkumník, jehož jméno nám zůstalo utajeno. Co je ale o něm známo, že je státním zaměstnancem, tudíž ve velké zemi na východě hodnověrným zdrojem.Navzdory pochybnostem, které vás mohou zachvátit, je právě Sibiř místem, o kterém se už mnoho let uvažuje jako o oblasti, kde mohla zvířata, která jinak definitivně vymřela asi před 4 tisíci lety, přežít až do současnosti. Důvodem je i to, že právě v rozlehlých sibiřských pustinách žil mamut nejdéle, jinak v ostatních částech Evropy vyhynul už před více než 10 tisíci lety.

Podívejte se tedy na video o posuďte sami. Jestli vás napadne, že si z vás někdo vystřelil, tak se netrapte. Vždyť natočit velkého medvěda s rybou v hubě, který může mamuta připomínat, je také docela slušný filmařský úlovek…

Zdroj: thesun.co.uk