Smrtící kráska z hlubin Bílého moře

Tak trochu připomíná obyvatele jiných planet, ale její původ je čistě pozemský. Pokud se tak ovšem dá hovořit o nějaké bytosti žijící v mořských hlubinách. Tyto nádherné fotky vytvořil ruský fotograf Alexander Semjonov a ponořil se za nimi do hlubin věčně studeného Bílého moře, které omývá západní břehy Ruska.

Talířovka Cyanea capillata je největší medúza, se kterou se lze v chladných evropských mořích setkat.

Zachytil na nich medúzu talířovku (Cyanea capillata), která je největší svého druhu, s kterou se můžete setkat v chladných evropských mořích. I když se její velikost pohybuje v průměru kolem 30 až 50 cm, výjimkou nejsou ani dvoumetrové „kousky“.

Tato talířovka je jedním z nejnebezpečnějších druhů medúz.

Jak snímky napovídají, jedná se o skutečně nádherného mořského tvora. Získat jeho snímky ovšem znamená mít pořádně pro strach uděláno: Nejen, že se při focení mnohdy potápíte do ledové vody, ale hlavně tato talířovka je jedním z nejnebezpečnějších druhů medúz. Její požahání může u alergických lidí, nebo u těch, kteří mají slabší srdce, způsobit i smrtelný šok. Nebezpečná je i po smrti, žahat může ještě dlouho poté, co její mrtvé slizké tělo vyplaví příliv na břeh. Vyskytuje se nejen u ruských břehů, ale v celém chladném pásmu Atlantického oceánu.

Tyto nádherné fotky vytvořil ruský fotograf Alexander Semjonov.

Zdroj: DailyMail