Barevné výkaly odhalí váš zdravotní stav

0
2621

Stačí vypít jogurt a lékaři budou vědět, jaké zdravotní problémy vás trápí. To je jedna z vizí, jejíž uskutečnění vidí reálně britští výzkumníci Alexandra D. Ginsberg a James King. Kouzelný jogurtový nápoj zatím zkoumají v souvislosti s diagnostikou onemocnění způsobovaných bakteriemi ze skupiny E. coli. S jeho využitím se ale počítá i v případě jiných chorob, které zasahují trávicí trakt. A v čem vlastně spočívá onen zázrak?

Stačí vypít jogurt a lékaři budou vědět, jaké zdravotní problémy vás trápí.

Po vypití jogurtu se mléčná tekutina vydá trávicím traktem a začne sbírat informace z potravy, kterou najde ve vašem žaludku. Dojde k chemickým reakcím, jež zbarví stolici, kterou si pak vezmou páni doktoři „do parády“ a jednoduše z ní vyčtou, jaká nemoc vás trápí. Fialová stolice by například měla signalizovat přítomnost salmonely, žlutá zánět tlustého střeva a tmavě modrá žaludeční vředy. Raději nedomýšlet, co nastane mezi veřejností, ale zřejmě se budeme muset připravit na zvědavé otázky typu: „Tak jaká byla dneska tvoje barva?“

Dojde k chemickým reakcím, jež zbarví stolici, kterou si pak vezmou páni doktoři „do parády“ a jednoduše z ní vyčtou, jaká nemoc vás trápí.

Zdroj: DailyMail